reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

ARD wyłączy z Astry wersje SD kanałów regionalnych

dodano: 2020-03-23 12:03 | aktualizacja: 2020-03-23 18:05
autor: Anita Kaźmierska | źródło: infosat.de/satkurier.pl

ARD regionalne W styczniu 2021 roku niemiecka telewizja publiczna ARD zakończy dystrybucję satelitarną w jakości SD swoich kanałów regionalnych. Chodzi o stacje z takich rodzin, jak Bayerischer Rundfunk (BR), Hessischer Rundfunk (hr), Norddeutscher Rundfunk (NDR), Radio Bremen, Rundfunk Berlin-Brandenburg (rbb), Saarländischer Rundfunk (SR), Südwestrundfunk (SWR), Westdeutscher Rundfunk Köln (WDR). Proces decyzyjny nadal jest w toku w przypadku Mitteldeutscher Rundfunk (MDR). Wszystkie te stacje są nadawane za pośrednictwem satelitów Astra (19,2°E).

ARD


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wolfgang Wagner, dyrektor ds. produkcji i technologii w WDR i przewodniczący komisji ds. produkcji i technologii ARD i ZDF, przekazał tę informację w wywiadzie dla „InfoDigital”.

Przypomnijmy, że w lutym 2020 roku ARD ogłosiło, że zaprzestanie nadawania satelitarnego SD na Astrze swoich czterech kanałów: Das Erste, tagesschau24, ONE i ARD-alpha. Na taki sam krok zdecydował się kanał kulturalny Arte.

Jak informuje Wolfgang Wagner, datą zakończenia emisji SD wyżej wymienionych kanałów na 19,2°E jest 12 stycznia 2021 roku. Nadal dostępne będę wersje HD.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii FTA


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł DeltaCam DUO

Najnowszy uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM DUO REV 2.0 Deltacrypt CI ...

539 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC Biały

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

119 zł Więcej...
reklama