reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Więcej ataków phishingowych na usługi streamingu

dodano: 2020-03-26 01:27 | aktualizacja: 2020-03-30 23:56
autor: HP | źródło: Proofpoint

disney+ strona phishingowa streaming 360px.jpg Wydano ostrzeżenie przed zwiększoną liczbą ataków phishingowych na usługi przesyłania strumieniowego. Przez pandemię nigdy nie było tak wielu ludzi w domu w tym samym czasie i nigdy nie było tak wielkiego zainteresowania usługami VOD (wideo na życzenie), ale cyberprzestępcy coraz częściej wykorzystują tę dynamikę i zainteresowanie VOD - twierdzi amerykański dostawca technologii bezpieczeństwa, firma Proofpoint.

Proofpoint
Netflix phishing strona piracka streaming 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Oceniając branżę streamingu - analizując usługi takie jak Netflix, Hulu, Disney+ i Apple TV - sprzedawca technologii bezpieczeństwa twierdzi, że masowe przejście w kierunku wideo online nie pozostało niezauważone przez różnych hakerów, którzy jak twierdzi, znaleźli sposób na okradanie konsumentów: „kradli prawidłowe dane uwierzytelniające przesyłane strumieniowo i sprzedawali je po wyjątkowo obniżonych cenach". Co więcej, Proofpoint zauważył, że gdy tak się dzieje, posiadacze kont niejednokrotnie nie wiedzą, że udostępniają swoje konta hakerom czy nieautoryzowanym użytkownikom.

Proofpoint twierdzi, że istnieją trzy główne sposoby, w jaki hakerzy kradną dane uwierzytelniające usługi streamingu:
  • złośliwe oprogramowanie,
  • phishing poświadczeń, 
  • użycie wcześniej skradzionych danych uwierzytelniających w połączeniu z ponownym użyciem hasła.
Witryna wyłudzająca informacje o kartach kredytowych w przypadku Netflixa

Niektóre rodzaje złośliwego oprogramowania są zaprojektowane do wyszukiwania i kradzieży informacji o koncie. Te keyloggery i „złodzieje informacji” istnieją od lat i są regularnie wykorzystywane do kradzieży nazw użytkowników, haseł i informacji o kartach kredytowych. Oznacza to, że jeśli system lub urządzenie zostanie zainfekowane, haker może ukraść dane uwierzytelniające wraz z innymi cennymi informacjami.

Analiza pokazuje, że hakerzy uznali, że istnieje ogromne zapotrzebowanie na dostęp do treści przesyłanych strumieniowo bez konieczności płacenia pełnej ceny. Zauważa, że ​​w tym momencie istnieje doskonale zorganizowany rynek skradzionych danych uwierzytelniających do streamingu i że takie mechanizmy zostały utworzone dla wszystkich systemów, w tym Disney+, który co dopiero ruszył w Europie 24 marca.

W analizie wykazano też, że większość głównych usług przesyłania strumieniowego ma w swoich ustawieniach opcje zarządzania urządzeniami połączonymi z kontami. Aby natychmiast potwierdzić, czy nieautoryzowani użytkownicy korzystali z kont przesyłających strumieniowo, zaleca się, aby użytkownicy zalogowali się w ustawieniach, aby przejrzeć ostatnią aktywność przesyłania strumieniowego powiązaną z kontem. Przede wszystkim wymaga się czujności od wszystkich zainteresowanych stron.

Źródło: proofpoint.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ataki komputerowe


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

'SAT Kurier' - 3-4/2020 wersja limitowana

Limitowana edycja SAT Kuriera 3-4/2020 - 1 egz., który otrzymają...

25 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Twin UHD 4K S2X + 1TB HDD

Octagon SF8008 Twin UHD 4K S2X z wbudowanym do środka...

839 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 800UHD

AB CryptoBox 800UHD - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AB...

349 zł Więcej...
reklama