reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat lub SpaceX przejmą OneWeb?

dodano: 2020-04-29 11:33
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Space Intel Report/advanced-television

OneWeb Amerykański SpaceX Elona Muska oraz francuski operator satelitarny Eutelsat podobno przyglądają się możliwościom przejęcia sieci satelitów OneWeb dla Internetu satelitarnego. Przypomnijmy, że spółka OneWeb, po złożeniu wniosku o ochronę z tytułu upadłości, zgodnie z Rozdziałem 11, poszukuje nabywcy swoich aktywów. Jak sugeruje „Space Intel Report”, siecią zainteresowany jest nie tylko francuski rząd, ale i rząd Wielkiej Brytanii.

OneWeb


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Więcej szczegółów poznamy zapewne już wkrótce, ponieważ na 29 kwietnia zaplanowana jest rozprawa w sądzie upadłościowym. Wiadomo już, że początek procesu licytacji został uzgodniony z sądem - oficjalnym terminem jest 2 lipca. Licytacja odbędzie się w siedzibie kancelarii prawnej Milbank LLP. Zakończy się tydzień później, 10 lipca.

Eutelsat nie posiada własnej konstelacji satelitów LEO dla szerokopasmowego Internetu, więc przejęcie OneWeb mogłoby pozwolić mu wejść na zupełnie nowy obszar działalności. Natomiast SpaceX buduje własną sieć satelitów na potrzeby szerokopasmowego internetu - Starlink, których ma już 420 na orbicie, więc takie przejęcie mogłoby przyśpieszyć jego starania.

Źródło: advanced-television.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

279 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 biała

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2 090 zł Więcej...
reklama