reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat lub SpaceX przejmą OneWeb?

dodano: 2020-04-29 11:33
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Space Intel Report/advanced-television

OneWeb Amerykański SpaceX Elona Muska oraz francuski operator satelitarny Eutelsat podobno przyglądają się możliwościom przejęcia sieci satelitów OneWeb dla Internetu satelitarnego. Przypomnijmy, że spółka OneWeb, po złożeniu wniosku o ochronę z tytułu upadłości, zgodnie z Rozdziałem 11, poszukuje nabywcy swoich aktywów. Jak sugeruje „Space Intel Report”, siecią zainteresowany jest nie tylko francuski rząd, ale i rząd Wielkiej Brytanii.

OneWeb


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Więcej szczegółów poznamy zapewne już wkrótce, ponieważ na 29 kwietnia zaplanowana jest rozprawa w sądzie upadłościowym. Wiadomo już, że początek procesu licytacji został uzgodniony z sądem - oficjalnym terminem jest 2 lipca. Licytacja odbędzie się w siedzibie kancelarii prawnej Milbank LLP. Zakończy się tydzień później, 10 lipca.

Eutelsat nie posiada własnej konstelacji satelitów LEO dla szerokopasmowego Internetu, więc przejęcie OneWeb mogłoby pozwolić mu wejść na zupełnie nowy obszar działalności. Natomiast SpaceX buduje własną sieć satelitów na potrzeby szerokopasmowego internetu - Starlink, których ma już 420 na orbicie, więc takie przejęcie mogłoby przyśpieszyć jego starania.

Źródło: advanced-television.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 3-4/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2021

10 zł Więcej...

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...
reklama