reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat lub SpaceX przejmą OneWeb?

dodano: 2020-04-29 11:33
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Space Intel Report/advanced-television

OneWeb Amerykański SpaceX Elona Muska oraz francuski operator satelitarny Eutelsat podobno przyglądają się możliwościom przejęcia sieci satelitów OneWeb dla Internetu satelitarnego. Przypomnijmy, że spółka OneWeb, po złożeniu wniosku o ochronę z tytułu upadłości, zgodnie z Rozdziałem 11, poszukuje nabywcy swoich aktywów. Jak sugeruje „Space Intel Report”, siecią zainteresowany jest nie tylko francuski rząd, ale i rząd Wielkiej Brytanii.

OneWeb


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Więcej szczegółów poznamy zapewne już wkrótce, ponieważ na 29 kwietnia zaplanowana jest rozprawa w sądzie upadłościowym. Wiadomo już, że początek procesu licytacji został uzgodniony z sądem - oficjalnym terminem jest 2 lipca. Licytacja odbędzie się w siedzibie kancelarii prawnej Milbank LLP. Zakończy się tydzień później, 10 lipca.

Eutelsat nie posiada własnej konstelacji satelitów LEO dla szerokopasmowego Internetu, więc przejęcie OneWeb mogłoby pozwolić mu wejść na zupełnie nowy obszar działalności. Natomiast SpaceX buduje własną sieć satelitów na potrzeby szerokopasmowego internetu - Starlink, których ma już 420 na orbicie, więc takie przejęcie mogłoby przyśpieszyć jego starania.

Źródło: advanced-television.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD60 S2X

AX 4K HD60 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

399 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 990 zł Więcej...

Konwerter Octo Opticum Robust

Konwerter typu Universal marki Opticum o wsp. szumów ... 0,1dB...

119 zł Więcej...
reklama