reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

KE zatwierdziła fuzję Viasat i Canal Digital

dodano: 2020-05-01 12:39 | aktualizacja: 2020-05-02 12:26
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Canal Digital/NENT/broadbandtvnews

Telenor Group Nordic Entertainment Group Komisja Europejska zatwierdziła połączenie płatnej telewizji satelitarnej i działalności usługowej telewizji szerokopasmowej NENT Group z działalnością satelitarnej telewizji płatnej Grupy Telenor. Pisaliśmy o tym w październiku 2019 r. Pod koniec kwietnia Telenor był chyba pewny zatwierdzenia, bo na satelicie Thor 6 (0,8°W) zaczęto dołączać system VideoGuard do kanałów kodowanych w Conax.

Viasat Canal Digital


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zarówno NENT Group, jak i Telenor Group będą posiadać po 50% udziałów w nowej spółce, którą będzie kierował obecny dyrektor generalny Canal Digital i Telenor Broadcast, Bjørn Ivar Moen

Jest też polski wątek powołania nowej spółki płatnej telewizji w Skandynawii, bo szefem ds. marketingu została Anna Prądzyńska.

Transakcja ma zostać sfinalizowana 5 maja br..

Nowa firma, która ujawni swoją nazwę po zamknięciu transakcji, będzie działać na zasadach rynkowych obu dotychczasowych właścicieli. Spółka będzie miała siedzibę w Sztokholmie i Oslo. W wyniku połączenia powstanie nowy gracz z liczbą około 1,257 mln abonentów (łączony stan z końca czerwca br.).

Anders Jensen, prezes i dyrektor generalny grupy NENT:

- Cieszymy się z zatwierdzenia przez Komisję Europejską tego przełomowego wspólnego przedsięwzięcia. Racjonalne uzasadnienia biznesowe i dla klientów są przekonujące. Tworzymy dużego gracza, który może konkurować na poziomie skandynawskim, dokonywać stałych inwestycji w treści i technologię, oferować jeszcze lepszą łączoną ofertę dla klientów oraz generować znaczne synergie przychodów i kosztów. 


Oczekuje się rocznych oszczędności w wysokości 650 mln SEK,  z pełnym skutkiem od 2022 r. , po kosztach w wysokości 900 mln SEK, przede wszystkim dzięki migracji bazy abonentów Viasat Consumer do platformy satelitarnej Canal Digital na pozycji 0,8°W, która stanie się dominującą pozycją dla nowej platformy satelitarnej w Skandynawii.

Nowa operacja będzie prowadzić kanały obu operatorów, w tym kanałów płatnej telewizji Viasat Grupy NENT (pod nazwą V od czerwca), kanałów telewizji bezpłatnej i usługi przesyłania strumieniowego Viaplay, z których wszystkie będą nadal własnością NENT Group i będą szeroko dostępne na platformach stron trzecich.
 

Źródło: broadbandtvnews.com  nentgroup.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Zestaw uszczelniający dach z korkiem - ceglasty

Zestaw uszczelniający masztu z nakładką uszczelniająca poszycie dachu, nakładką uszczelniającą...

119 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

149 zł Więcej...
reklama