reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Świat i zagadki w czerwcu w History2

dodano: 2020-05-18 02:32 | aktualizacja: 2020-05-18 12:44
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks

H2 History2 rebranding W czerwcu br. dokumentalny kanał telewizyjny History2 poleca szczególnie swoim widzom, takie programy jak „Zagadki starożytnego świata”, „Rzeka skarbów” i „Zaginione światy” (sezon 2.).

History2


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, w czerwcu br. History2 zaprezentuje program „Rzeka skarbów”, w którym gwiazda serwisu YouTube, Beau Ouimette, i zapalony pływak, Rick Edwards, łączą siły, by wspólnie zapolować na historyczne znaleziska w angielskich rzekach.

Czerwiec 2020 roku w ofercie kanału History2:

„Zagadki starożytnego świata” („Digging For The Truth”)
emisja: w czwartki o 21:00

Jak czytamy w opisie, w tym serialu amerykański badacz i odkrywca Josh Bernstein zabierze widzów w niezwykłą podróż w przeszłość. Korzystając z najnowszych technologii i wiedzy naukowej zajmie się tajemnicami starożytnego świata. Odwiedzi fascynujące, czasem odległe zakątki naszego globu, dotarcie do których nierzadko wymaga zdolności i uporu wytrawnego surwiwalowca. Wsparciem dla jego poszukiwań będą przeprowadzane w terenie wywiady z ekspertami i znawcami tematu. W dążeniu do odkrycia prawdy i rozwiązania intrygujących zagadek przeszłości Josh Bernstein wykorzysta wszelkie dostępne środki, nie oszczędzając również siebie (więcej tutaj).

„Rzeka skarbów” („River Hunters”)
emisja: w czwartki (od 11 czerwca br.) o 22:00

Jak czytamy w opisie, ośmioodcinkowy serial, którego bohaterami są gwiazda YouTube’a, Beau Ouimette, oraz prezenter i zapalony pływak, Rick Edwards. Beau Ouimette zyskał popularność dzięki swojej pasji poszukiwawczej, której oddaje się od ponad 30 lat. W serialu mężczyźni łączą siły, by wspólnie zapolować na historyczne znaleziska w angielskich rzekach. Rick Edwards i Beau Ouimette odwiedzą miejsca, które wsławiły się w historii kraju podczas epokowych wydarzeń - podboju Brytanii przez Rzymian, wojny dwóch róż, reformacji czy angielskiej wojny domowej. Znajdowane przez nich skarby z przeszłości dostarczą wielu informacji na temat naszych przodków i tego, jak żyli. Wydobywane spomiędzy kamieni i rzecznego mułu przedmioty zostaną poddane ocenie lokalnych archeologów, a ci opowiedzą o kryjącej się za nimi historii. Serial poszerza wiedzę widzów na temat przeszłości, a czasem nawet tę wiedzę weryfikuje. Beau Ouimette i Rick Edwards w swoich badaniach wykorzystują najnowocześniejsze technologie, archiwalne mapy i pochodzące z danego okresu relacje, a poszukiwania prowadzą w fascynujących kultowych miejscach, nie stroniąc od rwących i niebezpiecznych rzek.  

„Zaginione światy” 2 („Lost Worlds” 2)
emisja: w piątki (od 19 czerwca br.) o 21:00

Jak czytamy w opisie, od zamku prawdziwego hrabiego Drakuli, aż po supermiasto Adolfa Hitlera - historia zna liczne świątynie, twierdze, zaginione cywilizacje i sekretne światy, wspomnienie o których zatarł czas. Grupa badaczy i inżynierów podjęła próbę odszukania tropów, które dostarczyłyby widzom wiedzy o dawnych osiągnięciach budowlanych, technologicznych i kulturowych. Celem misji ekspertów jest odtworzenie tych miejsc z wykorzystaniem najnowszych technik wizualnych.  Efekty szeroko zakrojonych prac archeologicznych i nowoczesne urządzenia graficzne przybliżą widzom starożytne kultury i cywilizacje, od starożytnego Egiptu po zaginioną Atlantydę (więcej tutaj i tutaj).
 
Josh Bernstein w programie „Zagadki starożytnego świata”, foto: A+E Networks
Josh Bernstein w programie „Zagadki starożytnego świata”, foto: A+E Networks


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...