reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2021-04-19 - 2021-04-20 - 2021-04-21

Gala Gromda Fight Club w PPV na gromda.tv

dodano: 2020-06-03 03:14
autor: Łukasz Knapik | źródło: Federacja Gromda

Federacja Gromda W sobotę, 6 czerwca br. o godz. 20:00 odbędzie się pierwsza edycja turnieju pięściarskiego Gromda Fight Club. Za projektem Federacji Gromda stoją Mariusz Grabowski (Tymex Boxing Promotion) i Mateusz Borek (MB Promotions). Do ringu wyjdzie szesnastu wojowników walczących na gołe pięści, ale tylko zwycięzca zgarnie 100 tysięcy zł nagrody. - Nudy nie będzie - nokauty zostały wpisane w kontrakty! - zapowiadają organizatorzy. Z uwagi na sytuację epidemiczną związaną z koronawirusem pierwsza edycja turnieju odbędzie się bez kibiców. Widowisko to będzie można zobaczyć w systemie pay-per-view (PPV) na stronie internetowej gromda.tv w cenie 19,99 zł.

Federacja Gromda


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Popękane kości, połamane nosy i strugi krwi - tak od kilkunastu miesięcy wygląda cieszący się coraz większą popularnością w Stanach Zjednoczonych Ameryki boks na gołe pięści. Wiele lat po znanym z książki i filmu „Fight Clubie” podziemnym klubie walki dla dżentelmenów żądni krwi łowcy adrenaliny wreszcie mogli wyjść na powierzchnię, by dać spragnionym rozrywki sympatykom sportów walki coś nowego. Boks na gołe pięści to ostateczna forma rywalizacji, która nawiązuje do najszlachetniejszych historycznych wzorców i tradycji.

Pomysł walk bez rękawic spotyka się z coraz szerszym odzewem. W ostatnich miesiącach w tej formule sprawdzali się byli mistrzowie świata w boksie zawodowym (Paul Malignaggi) i znane twarze organizacji Ultimate Fighting Championship/UFC (Artem Lobov). To jednak dopiero początek - do tej odmiany boksu zaczęły się przekonywać także wschodzące gwiazdy (Nico Hernandez) i dawne legendy (Shannon Briggs). Niewykluczone, że to właśnie w tej formule wróci do walki kuszony dziesiątkami milionów dolarów bokser Mike Tyson.

Jak informują organizatorzy, Gromda to polska odpowiedź na najnowsze trendy we współczesnych sportach walki, która narodziła się w głowach Mariusza Grabowskiego (Tymex Boxing Promotion) i Mateusza Borka (MB Promotions). Obaj od lat działają jako promotorzy i organizatorzy gal boksu zawodowego, ale dopiero za sprawą Gromdy mogą zmienić zasady gry na własnych warunkach (więcej tutaj).

Wojownicy wyjdą do dużo mniejszego niż zazwyczaj ringu (o wymiarach 4x4 m), który będzie premiował ofensywny styl mocno bijących zawodników. Nie będzie zapasów w parterze ani kuriozalnych prób wypchnięcia kogoś poza arenę. - Gwarantujemy - podczas Gromdy walki będą się kończyły tylko nokautem - zapewniają organizatorzy.

Pojedynki będą się toczyć na dystansie czterech dwuminutowych rund. Jeśli po ich upływie nie poznamy zwycięzcy, to wówczas rywalizacja rozstrzygnie się w dodatkowym starciu. Nielimitowana czasowo odsłona zakończy się dopiero wtedy, gdy jeden z uczestników nie będzie w stanie kontynuować walki. O wyniku przesądzi więc brutalna siła gołych pięści.

Do pierwszej edycji turnieju Gromda Fight Club zgłosiło się ponad 200 przedstawicieli różnych sztuk walki. O angaż walczyli nie tylko pięściarze, ale również kick-bokserzy, zawodnicy MMA oraz pasjonaci tak zwanej rywalizacji ulicznej. - Po gruntownej analizie do finałowej rozgrywki zakwalifikowaliśmy szesnastu wojowników o różnorodnych warunkach fizycznych i stylach. W dniu walki nie będą obowiązywać kategorie wagowe. Nikt nie będzie się bił za darmo (to niedorzeczne!), ale tylko triumfator otrzyma 100 tysięcy złotych nagrody głównej - informują organizatorzy. 

Pierwszy w historii Polski turniej boksu na gołe pięści nie będzie jedynym wydarzeniem gali Gromda Fight Club. Oprócz tego kibice zobaczą kilka dodatkowych pojedynków z udziałem gwiazd zawodowych ringów. Z uwagi na sytuację epidemiczną związaną z koronawirusem pierwsza edycja turnieju odbędzie się bez kibiców, ale zostanie pokazana w usłudze pay-per-view na gromda.tv w cenie 19,99 zł. - Uwaga! Cena zawiera gwarancję efektownych nokautów! Nie ma miękkiej gry! - informują organizatorzy.

Plan transmisji:

6 czerwca (sobota)
20:00 1. gala Gromda Fight Club, gromda.tv


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Sporty walki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł Conax Smit + karta nc+ TNK 1m

Karta startowa TNK Mix na 1 miesiąc + do kompletu...

199 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

Najnowszy moduł CAM CI+ 4K ECP z ofertą „nc+ telewizja...

199 zł Więcej...
reklama