reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

3 satelity Türksat przez 3 lata

dodano: 2020-06-06 15:28
autor: RO | źródło: ukrinform.ru

Turksat 5A Airbus Turcja zamierza wynieść na orbitę trzy nowe satelity telekomunikacyjne. Pierwszy poleci w czwartym kwartale 2020 roku, a dwa kolejne w pierwszym kwartale 2021 i 2022 roku. Ostatni satelita będzie w pełni produkcją krajową. Tak stwierdził minister transportu i infrastruktury Turcji, Adil Karaismailoglu.

Turksat 6A


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dzięki satelitom Turcja zajmie swoje miejsce w dziedzinie transmisji telewizyjnych i radiowych oraz danych. Cel jest taki, aby kraj wszedł do pierwszej dziesiątki krajów na świecie, które mogą produkować satelity komunikacyjne na poziomie lokalnym.
 

Satelita nowej generacji Türksat 5A zostanie wystrzelony w kosmos w ostatnim kwartale tego roku. Satelita szerokopasmowy Türksat 5B i pierwszy w pełni krajowy Türksat 6A polecą odpowiednio w pierwszych kwartałach 2021 i 2022 roku

- oświadczył minister Adil Karaismailoglu.

Türksat 5A obejmie zasięgiem Turcję, Bliski Wschód, Europę i znaczną część Afryki. Satelita został zbudowany przez Turksat i TAI we współpracy z Airbus Defense and Space (D&S) w ramach umowy podpisanej w 2011 roku. Jego wyniesienie planowane jest na koniec 2020 roku rakietą Falcon 9 amerykańskiej firmy SpaceX. Satelita będzie oferował pojemność z pozycji 31°E.

Türksat 5B jest także produkowany we współpracy z D&S w zakładach przemysłowych ASELSAN w Ankarze. Znajdzie się na pozycji 42°E.

Z kolei Türksat 6A jest owocem partnerstwa między tureckim Ministerstwem Transportu i Infrastruktury a firmami ASELSAN, Turkish Aerospace Industries, CTech, Türksat i Radą ds. Nauki i Badań Technicznych. Umowa na jego wytworzenie była podpisana pod koniec 2014 roku.

Źródło: ukrinform.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD Velocap X Pro

Nagrywarka HDMI  - materiału wideo wysokiej rozdzielczości na zewnętrzne nośniki...

990 zł Więcej...

Stojak bezinwazyjny do okna rozporowy

Bezinwazyjny, wnękowy stojak dla anteny satelitarnej lub DVB-T z drążkiem...

149 zł Więcej...