reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Chiny wyniosły ostatniego satelitę nawigacyjnego Beidou [wideo]

dodano: 2020-06-23 11:32
autor: Janusz Sulisz | źródło: Xinhua News

Beidou satelita nawigacyjny 30 satelita start 360px.jpg We wtorek 23 czerwca Chiny udanie wyniosły ostatniego satelitę chińskiego systemu nawigacji satelitarnej BeiDou (BDS), kończąc wdrożenie własnego globalnego systemu nawigacji. Rakieta Long March 3B bez problemu wystartowała z kosmodromu Xichang w południowo-zachodniej części Chin, w prowincji Syczuan.
 


CGTN
Beidou satelita nawigacyjny 30 satelita start 2020 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Satelita, który był 55. satelitą z serii BeiDou (po chińsku oznacza „wielki wóz”), został wyniesiony o godz. 9:43 rano (czas lokalnego) rakietą nośną Long March 3B z centrum startowego Xichang. Była to 336. misja rakiety Long March - zakończyła się pełnym sukcesem.

Satelita był ostatnim z systemu BDS-3, który zaczął oferować światową podstawową usługę nawigacji w grudniu 2018 r.

BDS jest jednym z czterech globalnych systemów nawigacji satelitarnej na świecie. Pozostałe trzy globalne systemy nawigacji to GPS w Stanach Zjednoczonych, Galileo w Unii Europejskiej i Glonass w Federacji Rosyjskiej.

System BDS-3 składa się z 30 satelitów, w tym 24 satelitów MEO, 3 satelitów IGSO i 3 satelitów GEO.

Te 3 satelity GEO, w tym nowo wyniesiony satelity, mogą znacznie poprawić ogólne wskaźniki techniczne systemu BDS-3. Mowa o charakterystycznych rozwiązaniach dla systemu BDS:- aktywne pozycjonowanie i komunikacja krótkimi wiadomościami.

Możliwości komunikacji krótkimi komunikatami w systemie BDS-3 zostały ulepszone 10 razy. Użytkownicy systemu mogą jednocześnie wysłać wiadomość 1200 chińskich znaków, a także zdjęcia, co jest przydatną funkcją w nagłych wypadkach.

Aktywne pozycjonowanie, wykorzystujące technologię pomiaru radiowego, może zapewnić lokalizacje użytkowników, nie tylko sobie, ale także odpowiednim stronom, które monitorują miejsce pobytu użytkowników, dzięki wspólnym wysiłkom dwóch satelitów GEO.

System BDS zapewnia sygnały nawigacyjne o wielu częstotliwościach i jest w stanie poprawić dokładność usługi dzięki zastosowaniu połączonych sygnałów o wielu częstotliwościach. Po raz pierwszy integruje także funkcje nawigacyjne i komunikacyjne i może świadczyć usługi nawigacji, komunikacji krótkich wiadomości, satelitarnego rozszerzania, międzynarodowych poszukiwań i ratownictwa, a także precyzyjnego pozycjonowania punktu.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

LNB Octo Fuba DEK 817 LTE

Markowy konwerter 8-wyjściowy Fuba to najwyższej jakości urządzenia tego typu...

265 zł Więcej...

Fransat: CAM + karta

Oryginalny moduł (CAM) CI wraz z kartą Fransat. Zapewnia dostęp...

499 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Twin

AX 4K HD61 Twin - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

829 zł Więcej...