reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Produkcje TVP dostępne w całej Europie

dodano: 2020-07-09 18:31
autor: Janusz Sulisz | źródło: TVP

Stulecie Winnych „Faustyna”, „Zenek”, Kamerdyner”, „Wojenne dziewczyny” czy „Bodo” to niektóre produkcje Telewizji Polskiej, które będą mogli obejrzeć widzowie w całej Europie. Wiosną Biuro Sprzedaży i Współpracy Międzynarodowej TVP udzieliło licencji na emisję filmów fabularnych, dokumentalnych i seriali między innymi na terytorium Litwy, Estonii, Islandii, Norwegii i Szwajcarii.

Stulecie Winnych 2


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Długą listę programów TVP zaproponuje swoim widzom w Estonii jeden z największych w Europie operatorów sieci kablowych Telia. Wśród wybranych przez niego produkcji znajdują się filmy fabularne: „Gwiazdy” Jana Kidawy-Błońskiego, „Czarnobyl. Cztery dni w kwietniu” Janusza Dymka oraz „Kamerdyner” Filipa Bajona, seriale: „Stulecie Winnych” Piotra Trzaskalskiego, „Drogi wolności” Macieja Migosa, „Wojenne dziewczyny” Michała Rogalskiego, „Bodo” Michała Kwiecińskiego i Michała Rosy oraz filmy dokumentalne: „Film dla Stasia” Moniki Meleń i „Jakiego koloru jest miłość” Aliny Mrowińskiej.
 

- Jesteśmy przekonani, że to dopiero początek współpracy z europejskimi operatorami telekomunikacyjnymi, których aktywność w bezpośrednim pozyskiwaniu treści audiowizualnych dynamicznie rośnie w ostatnich latach - mówi Aleksandra Kaźmieruk, kierownik Działu Sprzedaży Międzynarodowej Telewizji Polskiej.

To kolejny pakiet sprzedany przez TVP zagranicznej telewizji w ostatnim czasie. 14 filmów fabularnych nabyła też litewska telewizja publiczna LRT. Widzowie na Litwie poznają klasykę polskiego kina, w tym m.in. filmy „Brzezina”, „Pan Tadeusz, czyli ostatni zajazd na Litwie” oraz „Katyń” Andrzeja Wajdy czy „Plac Zbawiciela” Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze. Produkcje te zostaną wyemitowane na głównym kanale LRT Televizija oraz na kanale LRT Plius.

Produkcje TVP trafią również do zagranicznych wielbicieli Home Video oraz użytkowników VOD. W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie dzięki współpracy z Goya Producciones wydany zostanie film „Faustyna” w reż. Jerzego Łukaszewicza. Będzie on dostępny na DVD i Blu-Ray. Filmy „Zenek” Jana Hryniaka, „Żelazny most” Moniki Jordan-Młodzianowskiej, „Kamerdyner” Filipa Bajona, „Gwiazdy” Jana Kidawy-Błońskiego i „Zaćma” Ryszarda Bugajskiego będą dostępne na platformie Kinomaniak.eu na terytorium Unii Europejskiej oraz Islandii, Norwegii i Szwajcarii.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Single Fuba DEK 106 LTE

Markowy pojedynczy konwerter Fuba DEK 106 o wsp. szumów 0,1dB...

65 zł Więcej...

Inteligentny kabel iHDMI 1,8m

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 1,8m (HDMI v.1.4) - działa...

209 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K 5,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI 4K z obu stron kabla...

69 zł Więcej...
reklama