reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Produkcje TVP dostępne w całej Europie

dodano: 2020-07-09 18:31
autor: Janusz Sulisz | źródło: TVP

Stulecie Winnych „Faustyna”, „Zenek”, Kamerdyner”, „Wojenne dziewczyny” czy „Bodo” to niektóre produkcje Telewizji Polskiej, które będą mogli obejrzeć widzowie w całej Europie. Wiosną Biuro Sprzedaży i Współpracy Międzynarodowej TVP udzieliło licencji na emisję filmów fabularnych, dokumentalnych i seriali między innymi na terytorium Litwy, Estonii, Islandii, Norwegii i Szwajcarii.

Stulecie Winnych 2


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Długą listę programów TVP zaproponuje swoim widzom w Estonii jeden z największych w Europie operatorów sieci kablowych Telia. Wśród wybranych przez niego produkcji znajdują się filmy fabularne: „Gwiazdy” Jana Kidawy-Błońskiego, „Czarnobyl. Cztery dni w kwietniu” Janusza Dymka oraz „Kamerdyner” Filipa Bajona, seriale: „Stulecie Winnych” Piotra Trzaskalskiego, „Drogi wolności” Macieja Migosa, „Wojenne dziewczyny” Michała Rogalskiego, „Bodo” Michała Kwiecińskiego i Michała Rosy oraz filmy dokumentalne: „Film dla Stasia” Moniki Meleń i „Jakiego koloru jest miłość” Aliny Mrowińskiej.
 

- Jesteśmy przekonani, że to dopiero początek współpracy z europejskimi operatorami telekomunikacyjnymi, których aktywność w bezpośrednim pozyskiwaniu treści audiowizualnych dynamicznie rośnie w ostatnich latach - mówi Aleksandra Kaźmieruk, kierownik Działu Sprzedaży Międzynarodowej Telewizji Polskiej.

To kolejny pakiet sprzedany przez TVP zagranicznej telewizji w ostatnim czasie. 14 filmów fabularnych nabyła też litewska telewizja publiczna LRT. Widzowie na Litwie poznają klasykę polskiego kina, w tym m.in. filmy „Brzezina”, „Pan Tadeusz, czyli ostatni zajazd na Litwie” oraz „Katyń” Andrzeja Wajdy czy „Plac Zbawiciela” Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze. Produkcje te zostaną wyemitowane na głównym kanale LRT Televizija oraz na kanale LRT Plius.

Produkcje TVP trafią również do zagranicznych wielbicieli Home Video oraz użytkowników VOD. W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie dzięki współpracy z Goya Producciones wydany zostanie film „Faustyna” w reż. Jerzego Łukaszewicza. Będzie on dostępny na DVD i Blu-Ray. Filmy „Zenek” Jana Hryniaka, „Żelazny most” Moniki Jordan-Młodzianowskiej, „Kamerdyner” Filipa Bajona, „Gwiazdy” Jana Kidawy-Błońskiego i „Zaćma” Ryszarda Bugajskiego będą dostępne na platformie Kinomaniak.eu na terytorium Unii Europejskiej oraz Islandii, Norwegii i Szwajcarii.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel bez wiercenia - super płaski

Przejściówka 20cm umożliwiająca przejście kabla antenowego do anteny satelitarnej lub...

15 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 110A grafit

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

649 zł Więcej...

Moduł UniCam Prime

Najnowsza wersja uniwersalnego modułu dostępu UniCam Prime - następca Unicam...

499 zł Więcej...
reklama