reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Okręty i bomby w sierpniu w Polsat Viasat History

dodano: 2020-07-16 23:55
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History HD W sierpniu br. kanał Polsat Viasat History poleca swoim widzom takie programy jak „Ten dzień w historii” i „Słynne okręty” (sezon 2.), a także pasmo „Hiroszima i Nagasaki”.

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sierpień 2020 roku w ofercie kanału Polsat Viasat History:

„Ten dzień w historii” („This day in history”)
emisja: codziennie (od 1 sierpnia br.) o 18:00

W sierpniu br. kanał Polsat Viasat History zaprasza codziennie wieczorem na program o tym, co wydarzyło się „tego dnia w historii”. Co działo się w przeszłości pod konkretną datą w najdalszych zakątkach naszej planety? Od historii światowych przywódców po życie nieznanych żołnierzy, od Anny Frank po Nelsona Mandelę, od bitwy pod Stalingradem po budowę Muru Berlińskiego: każdy dzień jest rocznicą wielkich wydarzeń.

„Hiroszima i Nagasaki”:
emisja: od poniedziałku do piątku (od 3 sierpnia br.) o 21:00
6 i 9 sierpnia to rocznice jedynych jak dotąd przypadków użycia broni jądrowej w czasie wojny: zrzucenia bomb atomowych na Hiroszimę i Nagasaki. Seria programów dokumentalnych przybliży widzom te zwrotne punkty historii i każe postawić sobie zadawane od lat pytania o prawną i moralną ocenę tych działań. Dlaczego tak się stało? Czy musiało do tego dojść? Czy cel uświęca środki?

„Słynne okręty” 2 („Combat Ships” 2)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 3 sierpnia br.) o 22:00

Oto historia niezwykłych okrętów, które kształtowały historię świata - a także kobiet i mężczyzn, z których składały się ich załogi: od długich łodzi wikingów po galeony z epoki elżbietańskiej, od XVII-wiecznego galeonu Vasa po amerykańskie poduszkowce LCAC. Widzowie zobaczą, jak na rozwój okrętów wpłynęły nowoczesne technologie, między innymi takie, które utrudniały ich wykrycie, jak w przypadku okrętu Ghost z XXI wieku. Poznają historię Sundownera, przewożącego żołnierzy z Dunkierki, brytyjskiego okrętu podwodnego HMS Seraph, krążownika HMS Belfast czy niszczyciela USS Laffey, który przetrwał zmasowany atak japońskich kamikaze. Przyjrzą się także największej bitwie morskiej w historii: bitwie w zatoce Leyte.
 
Statek Juliet Marine Systems Ghost w programie „Słynne okręty”, foto: Viasat World
Statek Juliet Marine Systems Ghost w programie „Słynne okręty”, foto: Viasat World


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Konwerter Twin Fuba DEK 217 LTE

Markowy, podwójny konwerter Universal Twin Fuba o współczynniku szumów 0,1dB...

125 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

179 zł Więcej...
reklama