reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Soundbary Samsung Q950T i Q900T na polskim rynku

dodano: 2020-08-28 02:04
autor: Janusz Sulisz | źródło: Samsung

samsung soundbar q950t 360px.jpg Soundbary Samsung Q950T i Q900T reprezentują linię produktów audio Premium i stanowią najbardziej zaawansowane modele Q-Serii. Obsługują Dolby Atmos®, DTS:X oraz oferują nową technologię Samsung Q-Symphony, dzięki której soundbary i telewizory działają w pełnej harmonii.

Samsung
samsung soundbar lifestyle q900 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
  • Q950T i Q900T to najwyższe modele w tegorocznej ofercie soundbarów Q-Serii.
  • Jako produkty kategorii Premium łączą świetną jakość dźwięku z bogatą funkcjonalnością oraz dopracowanym designem.
  • Jedną z nowości jest technologia Q-Symphony[1], która potęguje wrażenia dźwięku przestrzennego, łącząc możliwości głośników telewizora z soundbarem.
  • Soundbar Q950T otrzymał prestiżowe wyróżnienie CES 2020 Innovation Award Honoree.
 
Q950T to działający w formacie 9.1.4 soundbar, oferujący maksymalną ilość kanałów możliwą do wykorzystania w systemach kina domowego w formie soundbarów. Charakteryzuje go niezrównana moc dźwięku oraz wzmocnione efekty dźwięku przestrzennego osiągnięte dzięki dwóm bezprzewodowym tylnym głośnikom. Co więcej, do poprzednio wykorzystywanego formatu 7.1.4 dodano dwa głośniki szerokopasmowe – lewy i prawy, dzięki czemu uzyskany dźwięk może odzwierciedlać ruch obiektu na ekranie w bardziej realistyczny sposób, co przekłada się na bardziej rzeczywiste efekty. 
 


Zarówno soundbar 950T, jak i Q900T obsługują standard Dolby Atmos® oferowany przez Dolby Laboratories, a także DTS:X firmy DTS, odpowiadając tym samym na wymogi wielowymiarowej technologii audio. Oba urządzenia obsługują także kanał zwrotny eARC, zapewniając mocny, bogaty dźwięk przestrzenny Dolby TrueHD o najwyższej jakości. 

Łącząc te soundbary z tegorocznymi telewizorami QLED, widzowie będą mogli w pełni wykorzystać potencjał obu urządzeń. Jest to możliwe dzięki technologii Q-Symphony, która jednocześnie wykorzystuje głośniki telewizora i soundbara. 

Udoskonalono nie tylko design urządzeń, ale także ich funkcjonalność. W porównaniu do zeszłorocznych modeli, obecnie zmniejszono wysokość soundbarów – z 83 mm do 69,5 mm – osiągając w ten sposób jeszcze lepsze dopasowanie urządzeń do telewizora. Dopełnienie designu produktów stanowią materiały firmy Kvadrat, które nadają im charakteru, umożliwiając jednocześnie maksymalne przenikanie dźwięku. 

Oba soundbary są zgodne z aplikacją SmartThings oraz usługą Alexa, co ułatwia dostęp do ulubionych serwisów muzycznych, jak Amazon Music, Spotify, Tunein, czy iHeart Radio[2]. Z kolei dzięki funkcji Dotknij i Odtwórz udostępnianie muzyki odtwarzanej na smartfonie bezpośrednio na soundbarze będzie jeszcze łatwiejsze. 

W Polsce soundbary wejdą do sprzedaży we wrześniu br.
 
[1] Technologia Q-Symphony jest kompatybilna z telewizorami Samsung QLED z 2020 roku. Pełną listę kompatybilnych modeli oraz więcej informacji znajdziesz na stronie samsung.com

[2] Dostępność usług może się różnić w zależności od kraju.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Głośniki i słuchawki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Multiswitch TechniSat CE 9/12 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/12 HD rozdziela sygnał niezależnie...

400 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

59 zł Więcej...
reklama