reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Falcon 9 wyniesie satelitę Türksat 5A pod koniec 2020

dodano: 2020-09-10 12:44
autor: Janusz Sulisz | źródło: turksat.com.tr/dailysabah/AA.com.tr

Turksat 5A satelita turecki 360px.jpg Ali Taha Koç, szef prezydenckiego Biura Transformacji Cyfrowej w Turcji, przekazał, że satelita Türksat 5A aktualnie jest budowany przez Airbus Defence and Space, pioniera technologii kosmicznej. O dawna wiadomo, że to rakieta Falcon 9 wyniesie satelitę Türksat 5A pod koniec 2020 roku.

Turksat
turksat 5a satelita turecki 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dzięki satelicie Türksat 5A Turcja będzie miała zasięg obejmujący Bliski Wschód, Europę, Afrykę Północną i Afrykę Południową. Oczekuje się, że Türksat 5A ma pracować na orbicie ponad 30 lat, mając do dyspozycji 42 transpondery na prawie nieużywanej tureckiej pozycji orbitalnej 31°E. Oczekuje się, że nowy turecki satelita zapewni usługi telewizyjne i usprawni szerokopasmowe sieci danych.

Kolejne dwa tureckie satelity Türksat 5B i pierwszy w pełni wyprodukowany w Turcji satelita Türksat 6A są planowane by trafiły na orbitę odpowiednio w pierwszym kwartale 2021 i 2022 r. Türksat 5B jest produkowany w zakładach w stolicy Turcji, Ankarze.

Türksat 6A to turecki projekt satelitarny, który jest wynikiem współpracy między ministerstwem a organizacjami i firmami, takimi jak firma zbrojeniowa ASELSAN, Turkish Aerospace Industries (TAI) i CTech, wraz z Türksatem i czołową organizacją naukową w kraju - TÜBITAK. Kontrakt na budowę satelity Türksat 6A został podpisany 15 grudnia 2014 roku.

Turcja zostanie zaliczona do zaledwie 10 krajów na świecie, które mogą produkować własne satelity telekomunikacyjne.

Źródło: dailysabah.com  aa.com.tr  turksat.com.tr

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,0m w wersji v2.1 dla...

59 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

479 zł Więcej...