reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Falcon 9 wyniesie satelitę Türksat 5A pod koniec 2020

dodano: 2020-09-10 12:44
autor: Janusz Sulisz | źródło: turksat.com.tr/dailysabah/AA.com.tr

Turksat 5A satelita turecki 360px.jpg Ali Taha Koç, szef prezydenckiego Biura Transformacji Cyfrowej w Turcji, przekazał, że satelita Türksat 5A aktualnie jest budowany przez Airbus Defence and Space, pioniera technologii kosmicznej. O dawna wiadomo, że to rakieta Falcon 9 wyniesie satelitę Türksat 5A pod koniec 2020 roku.

Turksat
turksat 5a satelita turecki 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dzięki satelicie Türksat 5A Turcja będzie miała zasięg obejmujący Bliski Wschód, Europę, Afrykę Północną i Afrykę Południową. Oczekuje się, że Türksat 5A ma pracować na orbicie ponad 30 lat, mając do dyspozycji 42 transpondery na prawie nieużywanej tureckiej pozycji orbitalnej 31°E. Oczekuje się, że nowy turecki satelita zapewni usługi telewizyjne i usprawni szerokopasmowe sieci danych.

Kolejne dwa tureckie satelity Türksat 5B i pierwszy w pełni wyprodukowany w Turcji satelita Türksat 6A są planowane by trafiły na orbitę odpowiednio w pierwszym kwartale 2021 i 2022 r. Türksat 5B jest produkowany w zakładach w stolicy Turcji, Ankarze.

Türksat 6A to turecki projekt satelitarny, który jest wynikiem współpracy między ministerstwem a organizacjami i firmami, takimi jak firma zbrojeniowa ASELSAN, Turkish Aerospace Industries (TAI) i CTech, wraz z Türksatem i czołową organizacją naukową w kraju - TÜBITAK. Kontrakt na budowę satelity Türksat 6A został podpisany 15 grudnia 2014 roku.

Turcja zostanie zaliczona do zaledwie 10 krajów na świecie, które mogą produkować własne satelity telekomunikacyjne.

Źródło: dailysabah.com  aa.com.tr  turksat.com.tr

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

'SAT Kurier' - 3-4/2020 wersja limitowana

Limitowana edycja SAT Kuriera 3-4/2020 - 1 egz., który otrzymają...

25 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

189 zł Więcej...

DJI Osmo Pocket

1 190 zł Więcej...
reklama