reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Wieczory z adrenaliną” w październiku w AMC

dodano: 2020-09-21 07:11
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International

AMC W październiku br. kanał AMC w ramach pasma „Wieczory z adrenaliną” poleca swoim widzom takie filmy jak „Włamywacze”, „Przerażacze”, „Diabolique”, „Niebo”, „Mama”, „Hazardziści”, „R.I.P.D. Agenci z zaświatów”, „Noc Oczyszczenia: Anarchia”, „Chłód w lipcu”, „Ludzkie dzieci”, „Coś”, „The Dark Stranger” i „Niepamięć”.

Hip Hop: Kawałki, które wstrząsnęły Ameryką Nicky Minaj AMC


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, w październikowe weekendy kanał AMC zaprasza na wieczory wypełnione trzymającymi w napięciu filmami, które niejednego fana dobrego i emocjonującego kina dosłownie wbiją w fotel. W ramach pasma „Wieczory z adrenaliną” na widzów czekają wyjątkowe produkcje, w tym m.in. wyreżyserowany przez laureata Amerykańskiej Akademii Filmowej, Petera Jacksona, film „Przerażacze”, który z powodzeniem łączy komedię i horror w jednym; obraz „Niebo” w reżyserii Toma Tykwera na podstawie scenariusza Krzysztofa Kieślowskiego i Krzysztofa Piesiewicza, z Cate Blanchett w roli kobiety szukającej sprawiedliwości na własną rękę; horror „Mama” opowiadający przerażającą historię dwóch małych dziewczynek, które zniknęły w lesie w dniu morderstwa ich matki; czy dramat „Ludzkie dzieci” z Clive’em Owenem, będący apokaliptyczną wizją przyszłości, w której cała populacja nagle staje się bezpłodna, a ludzkości grozi unicestwienie. Na pasmo „Wieczory z adrenaliną” kanał AMC zaprasza w piątki, soboty i niedziele (od 2 października br.) o godzinie 22:00 (więcej tutaj)

„Wieczory z adrenaliną” w październiku 2020 roku w kanale AMC:

„Włamywacze” („Sneakers”)
reżyser: Phil Alden Robinson, występują: Robert Redford, Sidney Poitier, Dan Aykroyd, River Phoenix i David Strathairn
emisja: w piątek, 2 października br. o 22:00

Ekspert komputerowy Martin Bishop kieruje zespołem hakerów - renegatów. Jest wśród nich: były pracownik CIA (Central Intelligence Agency), czarodziej od gadżetów, młody geniusz i niewidomy realizator dźwięku, którzy pracują przy testowaniu systemów bezpieczeństwa. Przeszłość Bishopa nie daje jednak o sobie zapomnieć, gdy agenci rządowi zaczynają szantażować jego ekipę, aby wzięła udział w tajnej operacji namierzenia pewnej czarnej skrzynki.

„Przerażacze” („The Frighteners”)
reżyser: Peter Jackson, występują: Michael J. Fox, Trini Alvarado, Peter Dobson i John Astin
emisja: w sobotę, 3 października br. o 22:00

Opowieść o oszuście podającym się za medium, który łączy swe siły z trzema przyjaznymi duchami, by powstrzymać szalejącą zjawę mordercy, na którym wykonano wyrok śmierci. Jak czytamy w opisie, „Przerażacze” to rzadki przypadek filmu, w którym z powodzeniem łączy się komedia i horror. Reżyserem obrazu jest Peter Jackson, laureat nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej, który nadał opowieści unikalny styl.

„Diabolique” („Diabolique”)
reżyser: Jeremiah Chechik, występują: Sharon Stone, Isabelle Adjani i Chazz Palminteri
emisja: w niedzielę, 4 października br. o 22:00

Dwie kobiety, jeden plan. Otrucie drania, który traktuje je jak śmieci. Następnie porzucenie ciała w mętnych wodach basenu, by ktoś inny znalazł tę niespodziankę na dnie. Rzeczywiście w tej historii nie brakuje elementu zaskoczenia. Gdy podczas czyszczenia basen zostaje opróżniony, na jego dnie brakuje ciała...

„Niebo” („Heaven”)
reżyser: Tom Tykwer, scenariusz: Krzysztof Kieślowski i Krzysztof Piesiewicz, występują: Cate Blanchett i Giovanni Ribisi
emisja: w piątek, 9 października br. o 22:00

Kobieta na własną rękę szuka sprawiedliwości po tym, jak policja ignoruje jej prośby o aresztowanie mężczyzny odpowiedzialnego za śmierć jej męża. Skutkuje to nie tylko osadzeniem w areszcie z oskarżeniem o morderstwo, ale w dodatku uczuciem do policjanta. 

„Mama” („Mama”)
reżyser: Andy Muschietti, występują: Jessica Chastain, Megan Charpentier, Isabelle Nélisse i Nikolaj Coster-Waldau
emisja: w sobotę, 10 października br. o 22:00

Producent wykonawczy Guillermo del Toro przedstawia horror „Mama”, opowiadający przerażającą historię dwóch małych dziewczynek, które zniknęły w lesie w dniu morderstwa ich matki. Kiedy po latach zostają odnalezione i rozpoczynają nowe życie, dowiadują się, że ktoś lub coś nadal chce je układać do snu. Nominowana do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej Jessica Chastain wciela się w rolę partnerki wujka dziewczynek, który zabiera je do swojego domu, ale powoli odkrywa, że oprócz nich znajduje się tam coś jeszcze.

„Hazardziści” („Rounders”)
reżyser: Kazuaki Kiriya, występują: Matt Damon, Edward Norton, John Turturro i John Malkovich
emisja: w niedzielę, 11 października br. o 22:00

Po wielkiej przegranej w pokera, Mike McDermott obiecuje, że na dobre zrezygnuje z kart. Jednak kiedy jego najlepszy kumpel wdaje się w konflikt z bezwzględnym właścicielem podziemnego klubu, lojalność Mike'a każe mu usiąść ponownie do stołu i wziąć udział w grze, która nie może zakończyć się porażką.

„R.I.P.D. Agenci z zaświatów” („R.I.P.D.”)
reżyser: Robert Schwentke, występują: Jeff Bridges i Ryan Reynolds
emisja: w piątek, 16 października br. o 22:00

Laureat nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej Jeff Bridges i Ryan Reynolds występują w filmie akcji „R.I.P.D. Agenci z zaświatów”. Wcielają się w role dwóch gliniarzy wysłanych przez Wydział ds. Wiecznego Spoczynku, aby służyć i chronić żywych przed coraz bardziej niszczycielskim szeregiem dusz odmawiających pokojowego przejścia na drugą stronę.

„Noc Oczyszczenia: Anarchia” („The Purge: Anarchy”)
reżyser: James DeMonaco, występują: Kiele Sanchez, Zach Gilford i Frank Grillo
emisja: w sobotę, 17 października br. o 22:00

Nowi Ojcowie Założyciele Ameryki zapraszają do świętowania corocznej Nocy Oczyszczenia. Kontynuacja horroru z 2013 roku pod tytułem „Noc Oczyszczenia” ukazuje losy młodej pary, która w wyniku awarii samochodu zmuszona jest do walki o przetrwanie w trakcie corocznej czystki. Reżyserem i scenarzystą filmu jest James DeMonaco, a w rolach głównych występują Zach Gilford i Kiele Sanchez.

„Chłód w lipcu” („Cold in July”)
reżyser: Jim Mickle, występują: Michael C. Hall, Sam Shepard i Don Johnson
emisja: w niedzielę, 18 października br. o 22:00

Jak decyzja podjęta w ułamku sekundy może zmienić życie? Pewnej spokojnej teksańskiej nocy w 1989 roku, Richard Dane słyszy niepokojący hałas w domu i postanawia zbadać jego źródło. Po chwili strzela do włamywacza, Freddy’ego Russella. Mimo że Richard zostaje uznany przez mieszkańców miasteczka za bohatera, wkrótce zaczyna bać się o bezpieczeństwo swojej rodziny. Do miasta przybywa ogarnięty żądzą zemsty Ben - były skazaniec i ojciec Freddy'ego. 

„Ludzkie dzieci” („Children of Men”)
reżyser: Alfonso Cuarón, występują: Pam Ferris, Julianne Moore, Clive Owen, Michael Caine i Peter Mullan
emisja: w piątek, 23 października br. o 22:00

W niedalekiej przyszłości świat ogarnia anarchia po tym, jak cała populacja nagle staje się bezpłodna, a ludzkości grozi całkowite unicestwienie. Akcja toczy się w ogarniętym przemocą Londynie i skupia się na Theo - nietypowym przywódcy, który może uratować Ziemię. Mężczyzna jest pozbawionym złudzeń byłym aktywistą, który stał się biurokratą, a teraz musi stawić czoła własnym demonom, by ochronić ostatnią nadzieję na przyszłe pokolenie.

„Coś” („The Thing”)
reżyser: John Carpenter, występują: Keith David, Kurt Russell, Wilford Brimleyi Richard Masur
emisja: w sobotę, 24 października br. o 22:00

Zimą 1982 roku dwunastoosobowy zespół naukowców w odległej stacji badawczej na Antarktydzie odkrywa obcego, który spędził ponad 100 tysięcy lat zakopany w śniegu. Po odmrożeniu, zmieniająca kształt istota sieje spustoszenie w bazie, wywołuje panikę i staje się jednym z nich.

„The Dark Stranger” („The Dark Stranger”)
reżyser: Chris Trebilcock, występują: Katie Findlay, Alex Ozerov i Enrico Colantoni
emisja: w niedzielę, 25 października br. o 22:00

Leah, utalentowana młoda artystka, wraca do zdrowia po niedawnym traumatycznym wydarzeniu, ale nadal boi się opuścić swój własny dom. Zaczyna rysować ponurą powieść graficzną, w której złowrogi i mroczny obcy ściga samotną lalkę przez złowróżbny bajkowy krajobraz. Wkrótce Leah zaczyna widzieć przerażającego nieznajomego w prawdziwym życiu. Istota ożyła i zabija każdego, kto znajdzie się między dziewczyną a światem, który stworzyła.

„Niepamięć” („Oblivion”)
reżyser: Joseph Kosinski, występują: Olga Kurylenko, Andrea Riseborough, Tom Cruise i Morgan Freeman
emisja: w piątek, 30 października br. o 22:00

Akcja filmu „Niepamięć” rozgrywa się w odległej przyszłości na Ziemi, która zmieniła się nie do poznania. Po konfrontacji z przeszłością bohater filmu walczy o ocalenie ludzkości i wstępuje na drogę poznania i odkupienia (więcej tutaj).
 
Rowan Alexander w filmie „Noc Oczyszczenia: Anarchia”, foto: AMC Networks International
Rowan Alexander w filmie „Noc Oczyszczenia: Anarchia”, foto: AMC Networks International
Giovanni Ribisi i Cate Blanchett w filmie „Niebo”, foto: AMC Networks International
Giovanni Ribisi i Cate Blanchett w filmie „Niebo”, foto: AMC Networks International
Cate Blanchett i Giovanni Ribisi w filmie „Niebo”, foto: AMC Networks International
Cate Blanchett i Giovanni Ribisi w filmie „Niebo”, foto: AMC Networks International
Sharon Stone i Isabelle Adjani w filmie „Diabolique”, foto: AMC Networks International
Sharon Stone i Isabelle Adjani w filmie „Diabolique”, foto: AMC Networks International
Katie Findlay w filmie „The Dark Stranger”, foto: AMC Networks International
Katie Findlay w filmie „The Dark Stranger”, foto: AMC Networks International


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 9-10/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2021

10 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

329 zł Więcej...

Złącze F PCT 6,8 mm Kompresyjne

Specjalne złącze kompresyjne dla kabla satelitarnego. Złącze to zostało tak...

2 zł Więcej...