reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Discovery Channel: Jak zatonął prom MF Heweliusz?

dodano: 2020-10-17 13:15
autor: Łukasz Knapik | źródło: Discovery/satkurier.pl

Discovery Channel „Największe polskie katastrofy” W poniedziałek, 19 października br. o godz. 21:00 w telewizji Discovery Channel, a w kolejnych dniach w kanale TVN, wyemitowany zostanie premierowo pierwszy odcinek serialu dokumentalnego „Największe polskie katastrofy”. Jak czytamy w opisie, Polska historia jest pełna niewyjaśnionych katastrof. Jedną z nich jest zatonięcie na Morzu Bałtyckim promu MF Jan Heweliusz w 1993 roku. Dlaczego doszło do tej tragedii? Czy można było jej zapobiec? To pytania, na które odpowiedzi szukają twórcy programu „Największe polskie katastrofy”.

Discovery Channel „Największe polskie katastrofy”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
13 stycznia 1993 roku prom MF Jan Heweliusz wypłynął ze Świnoujścia w kolejny rejs do szwedzkiego miasta Ystad. Na pokładzie znajdowały się sześćdziesiąt cztery osoby. Ze względu na awarię furty rufowej prom miał opóźnienie, które załoga starała się nadrobić. Niestety, w nocy na Bałtyku rozszalał się niespotykanie silny sztorm. W jego wyniku Heweliusz zatonął, a z całej załogi udało się uratować tylko kilka osób. Pasażerowie zginęli w lodowatych falach morskich.

W premierowym odcinku programu „Największe polskie katastrofy” nieliczni ocalali z załogi zrelacjonują kulisy wydarzeń tamtej nocy. Kapitanowie żeglugi morskiej przeanalizują konstrukcję promu i jego awaryjność, a piloci opowiedzą o przebiegu akcji ratunkowej. W materiale znajdą się ujęcia archiwalne Telewizji Polskiej oraz zdjęcia ze zbiorów prywatnych.

Premiera pierwszego odcinka nowej serii dokumentalnej „Największe polskie katastrofy” odbędzie się w poniedziałek, 19 października br. o godzinie 21:00 na antenie Discovery Channel. W niedzielę, 1 listopada br. o godzinie 14:25 pokaże go natomiast TVN (więcej tutaj).
 
Prom MF Jan Heweliusz w programie „Największe polskie katastrofy”, foto: TVN Discovery
Prom MF Jan Heweliusz w programie „Największe polskie katastrofy”, foto: TVN Discovery


„Największe polskie katastrofy” - emisja w poniedziałki (od 19 października 2020 roku) o godz. 21:00 w Discovery Channel.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł Conax Smit + karta nc+ TNK 1m

Karta startowa TNK Mix na 1 miesiąc + do kompletu...

199 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 3-4/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2021

10 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD Sloth Combo Plus Mini

Odbiornik cyfrowy HD Combo (DVB-S2 + DVB-T/T2/C) PVR Ready marki...

239 zł Więcej...
reklama