reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polskie firmy z fotowoltaiką na halach namiotowych [wideo]

dodano: 2020-11-08 12:20 | aktualizacja: 2020-11-09 21:39
autor: Jan Borejko | źródło: Pol-Plan/Solarspot

Pol Plan Solarspot instalacja PV hala namiotowa 360px.jpg Polskie firmy Pol-Plan i Solarspot opracowały interesujące rozwiązanie polegające na wyposażeniu hal namiotowych w systemy fotowoltaiczne. Moduły montowane są na specjalnej konstrukcji na dachu, wykonanym z PCV. Stosowane są moduły PV Risen Energy 410 Wp.

Pol-Plan/Solarspot
Pol-Plan Solarspot instalacja PV solar hala namiotowa 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Instalacja fotowoltaiczna większej ilości modułów na dachu hali namiotowej wymaga dostosowania całej konstrukcji do przenoszenia dodatkowych obciążeń tak aby wszystkie parametry w tym zdolność do przenoszenia lokalnych obciążeń wiatrowych i śnieżnych były zachowane.

Po raz pierwszy na rynku Pol-Plan wspólnie z firmą SolarSpot zrealizował halę namiotową z instalacją fotowoltaiczną na dachu o mocy 14,52 KWp.

36
 paneli firmy Risen zostało zainstalowanych na specjalnej konstrukcji nad plandeką. Izolowana hala o wymiarach 10x20x4,2m, z wydzielonym zapleczem administracyjnym stanęła w Austrii i będzie spełniać funkcję warsztatu samochodowego. Dzięki sporej mocy instalacji będzie można zasilać urządzenia warsztatowe w tym podnośniki oraz ogrzewanie i oświetlenie hali.

Zdaniem firmy nowością na rynku jest wyposażenie hali namiotowej tej wielkości w instalację fotowoltaiczną do tymczasowego zasilania.


Źródło: pol-plan.com.pl 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polski rynek


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...