reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polskie firmy z fotowoltaiką na halach namiotowych [wideo]

dodano: 2020-11-08 12:20 | aktualizacja: 2020-11-09 21:39
autor: Jan Borejko | źródło: Pol-Plan/Solarspot

Pol Plan Solarspot instalacja PV hala namiotowa 360px.jpg Polskie firmy Pol-Plan i Solarspot opracowały interesujące rozwiązanie polegające na wyposażeniu hal namiotowych w systemy fotowoltaiczne. Moduły montowane są na specjalnej konstrukcji na dachu, wykonanym z PCV. Stosowane są moduły PV Risen Energy 410 Wp.

Pol-Plan/Solarspot
Pol-Plan Solarspot instalacja PV solar hala namiotowa 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Instalacja fotowoltaiczna większej ilości modułów na dachu hali namiotowej wymaga dostosowania całej konstrukcji do przenoszenia dodatkowych obciążeń tak aby wszystkie parametry w tym zdolność do przenoszenia lokalnych obciążeń wiatrowych i śnieżnych były zachowane.

Po raz pierwszy na rynku Pol-Plan wspólnie z firmą SolarSpot zrealizował halę namiotową z instalacją fotowoltaiczną na dachu o mocy 14,52 KWp.

36
 paneli firmy Risen zostało zainstalowanych na specjalnej konstrukcji nad plandeką. Izolowana hala o wymiarach 10x20x4,2m, z wydzielonym zapleczem administracyjnym stanęła w Austrii i będzie spełniać funkcję warsztatu samochodowego. Dzięki sporej mocy instalacji będzie można zasilać urządzenia warsztatowe w tym podnośniki oraz ogrzewanie i oświetlenie hali.

Zdaniem firmy nowością na rynku jest wyposażenie hali namiotowej tej wielkości w instalację fotowoltaiczną do tymczasowego zasilania.


Źródło: pol-plan.com.pl 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polski rynek


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel Cablink 5xGI-18S biały 5m

Włoski, 5-żyłowy przewód koncentryczny 75 Ohm Cablink 5xGI-18S biały 5m...

55 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 3-4/2020 wersja limitowana

Limitowana edycja SAT Kuriera 3-4/2020 - 1 egz., który otrzymają...

25 zł Więcej...

Moduł Conax Smit + karta nc+ TNK 1m

Karta startowa TNK Mix na 1 miesiąc + do kompletu...

199 zł Więcej...
reklama