reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eleven coraz bliżej uruchomienia globalnej platformy streamingowej

dodano: 2020-11-09 13:43
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Eleven/satkurier.pl

Eleven MyCujoo Międzynarodowa grupa Eleven (do sierpnia działająca pod nazwą Eleven Sports) ogłosiła, że przejęła firmę MyCujoo zajmującą się streamingiem treści sportowych, a także jej autorskie rozwiązanie MyCujoo Live Services. Jak informuje Eleven, kładzie to podwaliny pod nową globalną usługę streamingową Eleven, zapowiedzianą po raz pierwszy w sierpniu tego roku.

Eleven
Eleven MyCujoo


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Założycielami uruchomionej w 2015 roku usługi MyCujoo są Pedro i João Presa. MyCujoo umożliwia związkom piłkarskim, ligom i klubom transmisję na żywo meczów do globalnej publiczności. Tylko w 2019 roku MyCujoo pokazało ponad 22 000 meczów, docierając do ponad 26 mln unikalnych użytkowników na całym świecie, czytamy w komunikacie.

Aktualna platforma MyCujoo ma zostać przekształcona w usługę pod nazwą Eleven już na przestrzeni najbliższych miesięcy. Oferta treści zostanie podzielona na trzy segmenty - zgodnie z nową strategią Eleven 2.0 - Eleven Next, Eleven Women i Eleven Esports. Platforma ma być w pełni funkcjonalna w 2021 roku.

Nowa globalna usługa Eleven ma stanowić uzupełnienie już działających, lokalnych platform Eleven w Europie i Azji. Dotyczy to usług ze sportem na żywo w Belgii, Japonii, Mjanmie (MySports), Polsce, Portugalii, Tajwanie i Włoszech. Dodajmy, że w Polsce właścicielem Eleven Sports Network Sp. z o.o. jest Telewizja Polsat, a międzynarodowa grupa Eleven posiada w tej spółce tylko jeden symboliczny udział.

Wraz z przejęciem platformy MyCujoo, grupa Eleven przejęła rozwiązanie MyCujoo Live Services dedykowane posiadaczom praw sportowych na całym świecie. Z platformy tej korzysta już m.in. Brasileiro Série A.

Współpraca Eleven z MyCujoo została zademonstrowana już w ostatnich miesiącach. Dzięki partnerstwu z platformą MySports widzowie w ponad 100 krajach na całym świecie mogą oglądać od sierpnia mecze Myanmar National League. Ponadto Eleven współpracuje z MyCujoo, aby zapewniać widzom w Tajlandii transmisje z Toyota Thai League.

Inwestorzy MyCujoo, w tym Go4it Capital, Sapphire Sport i Carsten Thoma, w pełni poparli przejęcie spółki przez grupę Eleven.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 279 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

TechniSat DigitRadio 700 mini wieża

Technisat DigitRadio 700 - kompaktowa wieża stereo 2x20W

749 zł Więcej...