reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

CANAL+ Polska jednak nie wejdzie na giełdę?

dodano: 2020-11-10 11:51
autor: Anita Kaźmierska | źródło: CANAL+/satkurier.pl

Canal+ siedziba 10 listopada br. CANAL+ Polska poinformował o odwołaniu planowanej pierwszej oferty publicznej akcji. Zaledwie tydzień wcześniej spółka opublikowała prospekt emisyjny i zapowiedziała wejście na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie jeszcze w listopadzie tego roku. Jakie są powody wycofania się CANAL+ z planowanej pierwszej oferty publicznej akcji?

CANAL+
CANAL+ Polska siedziba Warszawa


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w przesłanym do mediów komunikacie, decyzja podjęta przez TVN Media i Liberty Global Ventures Holding, czyli akcjonariuszy sprzedających, związana jest ze zmiennością na rynkach finansowych w ostatnim czasie, wpływającą negatywnie na możliwość przeprowadzenia oferty.
 

- TVN Media sp. z o.o. oraz Liberty Global Ventures Holding B.V. wspólnie zadecydowali o odwołaniu planowanej pierwszej oferty publicznej akcji CANAL+ Polska S.A. Decyzja ta jest związana ze zmiennością na rynkach finansowych w ostatnim czasie, wpływającą negatywnie na możliwość przeprowadzenia oferty. Intencją akcjonariuszy sprzedających jest powrót do planów przeprowadzenia oferty, kiedy sytuacja na rynkach finansowych będzie bardziej sprzyjająca - czytamy w komunikacie CANAL+ Polska.

W ramach oferty, akcjonariusze sprzedający mieli zaoferować do 21.617.600 akcji zwykłych serii B spółki, stanowiących nie więcej niż około 49 proc. kapitału zakładowego spółki, z czego do 14.117.600 akcji oferowanych przez TVN Media (około 32 proc. kapitału spółki), a do 7.500.000 przez Liberty Global Ventures Holding (około 17 proc. kapitału spółki). Grupa CANAL+ SA (podmiot wchodzący w skład Grupy Kapitałowej Vivendi SE) nie planowała sprzedaży akcji w ramach oferty.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platforma CANAL+ (ex nc+)


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

DJI Osmo Pocket

950 zł Więcej...

Moduł DeltaCam DUO

Najnowszy uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM DUO REV 2.0 Deltacrypt CI ...

539 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

839 zł Więcej...
reklama