reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

CANAL+ Polska jednak nie wejdzie na giełdę?

dodano: 2020-11-10 11:51
autor: Anita Kaźmierska | źródło: CANAL+/satkurier.pl

Canal+ siedziba 10 listopada br. CANAL+ Polska poinformował o odwołaniu planowanej pierwszej oferty publicznej akcji. Zaledwie tydzień wcześniej spółka opublikowała prospekt emisyjny i zapowiedziała wejście na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie jeszcze w listopadzie tego roku. Jakie są powody wycofania się CANAL+ z planowanej pierwszej oferty publicznej akcji?

CANAL+
CANAL+ Polska siedziba Warszawa


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w przesłanym do mediów komunikacie, decyzja podjęta przez TVN Media i Liberty Global Ventures Holding, czyli akcjonariuszy sprzedających, związana jest ze zmiennością na rynkach finansowych w ostatnim czasie, wpływającą negatywnie na możliwość przeprowadzenia oferty.
 

- TVN Media sp. z o.o. oraz Liberty Global Ventures Holding B.V. wspólnie zadecydowali o odwołaniu planowanej pierwszej oferty publicznej akcji CANAL+ Polska S.A. Decyzja ta jest związana ze zmiennością na rynkach finansowych w ostatnim czasie, wpływającą negatywnie na możliwość przeprowadzenia oferty. Intencją akcjonariuszy sprzedających jest powrót do planów przeprowadzenia oferty, kiedy sytuacja na rynkach finansowych będzie bardziej sprzyjająca - czytamy w komunikacie CANAL+ Polska.

W ramach oferty, akcjonariusze sprzedający mieli zaoferować do 21.617.600 akcji zwykłych serii B spółki, stanowiących nie więcej niż około 49 proc. kapitału zakładowego spółki, z czego do 14.117.600 akcji oferowanych przez TVN Media (około 32 proc. kapitału spółki), a do 7.500.000 przez Liberty Global Ventures Holding (około 17 proc. kapitału spółki). Grupa CANAL+ SA (podmiot wchodzący w skład Grupy Kapitałowej Vivendi SE) nie planowała sprzedaży akcji w ramach oferty.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii CANAL+


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

449 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...