reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Bad Boy” w serialowej wersji w Polsacie Seriale

dodano: 2020-11-20 03:07
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat/satkurier.pl

Kino Świat „Bad Boy” W soboty, 21 i 28 listopada br. o godz. 21:00 w telewizji Polsat Seriale widzowie zobaczą po dwa premierowe odcinki produkcji „Bad Boy”, będącej serialową wersją filmu o tym samym tytule, którego producentem jest Vega Investments, a dystrybutorem jest Kino Świat. Reżyserem jest Patryk Vega, a autorami scenariusza są Olaf Olszewski i Patryk Vega. W obsadzie znaleźli się aktorzy Małgorzata Kożuchowska, Katarzyna Zawadzka, Antoni Królikowski, Maciej Stuhr, Andrzej Grabowski, Piotr Stramowski i Zbigniew Zamachowski, a także piłkarze reprezentacji Polski - Kamil Grosicki i Sławomir Peszko.

Kino Świat „Bad Boy”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w opisie, czołowy specjalista od kina sensacyjnego, Patryk Vega, tym razem ujawnia najmroczniejszą stronę środowiska piłki nożnej w naszym kraju. Powiązania z gangsterami, ustawianie meczów, agresja na stadionach - to i inne patologie tego świata w pełnym gwiazd filmie, w którym role pierwszoplanowe grają: Małgorzata Kożuchowska, Katarzyna Zawadzka, Antoni Królikowski, Maciej Stuhr, Andrzej Grabowski, Piotr Stramowski i Zbigniew Zamachowski, wspierani m.in. przez kadrowiczów piłkarskiej reprezentacji Polski - Kamila Grosickiego i Sławomira Peszko. Ale „Bad Boy” to nie tylko inspirowane prawdziwymi wydarzeniami, mocne kino sensacyjne. To również pełna akcji i wyrazistych postaci historia o miłości, pożądaniu i zdradzie; o kobietach, które wolą niegrzecznych chłopców (więcej tutaj).

W niektórych scenach wystąpiło ponad 25 000 osób.

- Piłka nożna fascynuje mnie jako socjologa. Uważam, że nie ma na świecie lepszej rozrywki niż mecz piłkarski, do którego przez dziewięćdziesiąt minut lub dłużej jesteśmy podpięci z adrenaliną w czasie rzeczywistym. Mam też przekonanie, że od czasu „Piłkarskiego pokera” nie było w Polsce fajnego filmu o tej tematyce. Wszystkie dotychczasowe produkcje były zrealizowane w dość mizerny i żałosny sposób - oglądaliśmy w nich czterdziestu statystów na czwartoligowym stadionie. Byłem więc przekonany, że jest pole na to, aby stworzyć film, który rzeczywiście odda rozmiar tego widowiska i sprawi, że ludzie będą w stanie doznać podobnych emocji co na stadionie. Równocześnie była to rzecz, która stanowiła bardzo duże wyzwanie realizacyjne. Niektóre sceny kręciliśmy przy udziale dwudziestopięciotysięcznej publiczności i na prawdziwych stadionach. Wymagało to nie tylko wymyślenia, w jaki sposób te sceny zrealizować, ale też zsynchronizować z autentycznymi meczami oraz z dostępnością prawdziwych piłkarzy - w tym przypadku Kamila Grosickiego i Sławka Peszko, który mieli bardzo napięte terminarze. My z kolei mieliśmy konkretne daty, w których mieliśmy realizować sceny w trakcie prawdziwych meczów. W związku z tym cały ten plan był niezwykle skomplikowanym przedsięwzięciem i wypadkową potrzeb, dostępności obiektów i ludzi, którzy mieli brać w nim udział. Zależało mi na tym, żeby jak najbardziej realistyczne ukazać świat piłki nożnej. Nie tylko ten za kulisami - bo tutaj posłużyła nam dokumentacja i autentyczne patologie dokonujące się w polskich klubach piłkarskich. Mieliśmy ambicje, aby wszystkie sytuacje na boisku były maksymalnie prawdziwe. Papier, scenariusz zniesie wszystko. Ale zainscenizowanie sytuacji na boisku tak, by wyglądały jak autentyczne akcje piłkarskie, wymagało zaangażowania prawdziwych piłkarzy i w tym przypadku Kamil Grosicki i Sławek Peszko okazali się nieocenieni. Zapewnili naszemu filmowi wysoki realizm

- powiedział Patryk Vega.


Kobiety lubią niegrzecznych chłopców. 

- Bardzo zależało mi, by na ten film zaprosić również kobiety. Żeby nie było reakcji: Nie pójdę na film o piłce nożnej. Idź sobie z kolegami. Myślę, że mi się to udało. Stworzyliśmy charyzmatyczne męskie postaci, które są sexy. „Bad boy” to ktoś, kim chciałby być właściwie każdy facet. Jest nieobliczalny, fascynujący, nieszablonowy, a kobiety taki typ mężczyzn lubią. Równocześnie mamy też fascynującą historię walki dwóch braci, z których jeden jest przestępcą i kibicem, a drugi policjantem. Zaś pomiędzy nimi mamy kobietę, która z jednej strony jest uwikłana w rozgrywkę kryminalną, a z drugiej strony w uczucie. Jak to zwykle w moich filmach bywa, nie jest to postać podająca dialogi, tylko bohaterka sprawcza. W tym przypadku osoba zarządzająca klubem piłkarskim, która wymyśla, w jaki sposób przestępcy mają ten klub zgodnie z literą prawa i dostępnymi kruczkami prawnymi przejąć. I to się udaje.  Fascynujące w tymi filmie jest obserwowanie, jak przestępcy wywodzący się z bandyterki podwórkowej i biegania w dresach, dochodzą do przestępczości w kołnierzykach i przejmują klub, stadion oraz tereny deweloperskie, na których zaczynają stawiać budynki za pieniądze osiągnięte z handlu narkotykami. Wszystko to za sprawą sztam, czyli koalicji osiągniętych z klubami piłkarskimi na całym świecie

- powiedział Patryk Vega.


Scenarzysta spędził z ultrasami kilka miesięcy - sekrety kibicowskiej gangsterki.

- Mam poczucie, że to co dotychczas było najcenniejsze w moich filmach, to dokumentacja. Wszystkie najbardziej kultowe teksty, które weszły potem do języka potocznego, jak: Zbyszek czy Zbigniew, fajny gołąb, kanapki z ogórkiem, były zaczerpnięte jeden do jednego z życia. W ostatnim czasie wróciłem do zmasowanej dokumentacji i tak naprawdę od kilku miesięcy nie robię nic innego, jak tylko spotykam się z ludźmi, wyłuskując najlepsze sytuacje, teksty, dialogi i akcje z życia wzięte, zasilając tym scenariusze moich kolejnych filmów.  W przypadku „Bad boya” również bardzo silnie postawiliśmy na dokumentację. Z jednej strony wzorowaliśmy się na patologiach, które miały miejsce w wielu klubach piłkarskich. Ludzie więc bez problemu będą mogli odczytać sytuacje, które były szeroko komentowane w mediach. Z drugiej zaś strony - mój scenarzysta Olaf Olszewski spędził z ultrasami kilka miesięcy, poznając ich życie, zachowanie i sposób mówienia. Zbudował z nimi rodzaj zaufania, który spowodował, że po tych kilku miesiącach pokazywali mu nawet nielegalne, wewnętrzne nagrania zrobione na telefonach komórkowych. Mam więc poczucie, że dotknęliśmy tego świata w sposób bardzo wierny. Wreszcie w samych scenach dotyczących ultrasów brali udział autentyczni kibole, którzy stanowią ich wierchuszkę. Ludzie chodzący na ustawki i biorą udział w bojówkach. Naturalizm został więc zapewniony na bardzo wysokim poziomie. Jesteśmy po pokazach fokusowych, gdzie film obejrzało kilkadziesiąt osób i jest on świetnie absorbowany zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety w przeróżnym wieku. Wiele osób mówi, że to mój najfajniejszy film. W związku z tym widzowie z pewnością nie będą zawiedzeni

- powiedział Patryk Vega.


Przypomnijmy, iż film „Bad Boy” pojawił się w kinach w piątek, 21 lutego br. (więcej tutaj i tutaj)

„Bad Boy” - kto wystąpi w serialu?

Małgorzata Kożuchowska jako Anna - bezwzględnie porusza się na granicy prawa, by zdobyć to, czego chce. Nie przebiera w środkach, nie bierze jeńców. Czy uknuta przez nią intryga wystarczy, by zrealizować prywatną zemstę?

Katarzyna Zawadzka jako Aleksandra - policyjna wtyka, prawniczka bawiąca się uczuciami dwóch braci, przebiegła pani prezes i królowa chuliganów... Ta dziewczyna ma wiele twarzy. Wplątana w intrygę policji szybko sama zaczyna dyktować zasady gry. Czy będzie w stanie oprzeć się urokowi Bad Boya? Może pod maską bezwzględnej femme fatale skrywa się wrażliwa kobieta, która jest w stanie zrobić wszystko dla miłości?

Antoni Królikowski jako Paweł - zapalony kibic, bezwzględny przestępca i romantyczny kochanek. Ten chłopak oznacza kłopoty. Mając przed sobą krwawą walkę o interesy klubu piłkarskiego i rodzącą się miłość, nie cofnie się przed niczym. Z niegrzecznego chłopca zmieni się w rekina biznesu i wyrachowanego mafiosa, przed którym kłaniać się będą najważniejsi ludzie w mieście.

Maciej Stuhr jako Piotr - trauma z dzieciństwa odcisnęła na nim piętno, z którym zmaga się do dziś. Teraz za sprawą służbowego polecenia znów będzie musiał stawić czoła przeszłości i spróbować zmierzyć się ze swoimi demonami oraz... z własnym bratem.   

Andrzej Grabowski jako Adam - policjant starej daty. Nie odpuści, póki nie zrealizuje obranego celu, nawet jeśli oznacza to zupełną zmianę stylu życia. Czy za motywacją gończego psa kryje się rodzinna tragedia?

Piotr Stramowski jako Twardy - koneser win i środków psychoaktywnych. Rządzi twardą ręką, ale permanentny stan narkotykowej euforii sprawia, że nie dostrzega w porę, jak rośnie mu groźna konkurencja. Czy uda mu się zachować dawną pozycję?

„Bad Boy” - co wydarzy się w kolejnych odcinkach serialu?

Odcinek 1.
emisja: w sobotę, 21 listopada br. o 21:00

Brutalna ustawka pomiędzy dwoma zwaśnionymi klubami piłkarskimi kończy się dla jednego z kibiców, ojca dwójki młodych chłopców, wysokim mandatem. Podczas rodzinnej awantury jego syn Paweł staje w obronie matki oraz starszego brata Piotra i śmiertelnie rani ojca nożem. Po latach Paweł, znany w środowisku jako Pablo, sam stoi wysoko w szeregach Kanibali, oddanych i bezwzględnych kibiców Unii. Po śmierci matki do miasta wraca również Piotr, który jako policjant nieprzychylnie patrzy na poczynania brata. Do współpracy przy zwalczaniu przestępczości w środowiskach kibicowskich próbuje go zwerbować dawny znajomy Adam Kos (Andrzej Grabowski). Tymczasem konflikt z Gromadą narasta, szef kiboli Twardy prosi Pawła, by zwerbował nowych rekrutów wśród młodych kibiców. 

Odcinek 2.
emisja: w sobotę, 21 listopada br. o 22:00

Na skutek nieudanej akcji przeprowadzonej przez młodych rekrutów Pablo zostaje aresztowany, jednak nie przyznaje się do zarzucanego mu czynu. Podczas gdy Paweł obmyśla plan dotyczący przyszłości Unii, skruszeni koledzy szykują mu oprawę do więzienia. Tymczasem do miasta przyjeżdża atrakcyjna prawniczka Aleksandra . Okazuje się, że to policjantka działająca pod przykryciem, która ma odgrywać dziewczynę Piotra. Podczas przesłuchania z prokurator Anną Dąbrowską. Paweł dowiaduje się o zdradzie Twardego. Planuje zemstę. 

Odcinek 3.
emisja: w sobotę, 28 listopada br. o 21:00

Po śmierci Twardego Pablo obejmuje dowodzenie wśród Kanibali. Jego aspiracje sięgają jednak wyżej - pragnie przejąć cały WKS Unia. Kiedy prezes Bogdański (Zbigniew Zamachowski) odmawia mu sprzedaży klubu, Paweł planuje zamieszki na stadionie. Kanibale pod przykrywką pomocy niepełnosprawnym wnoszą na stadion nielegalne race. Aleksandra pod pozorem pomocy przy przejęciu klubu coraz bardziej zbliża się do Pawła. Powoduje to coraz większą złość Piotra. Jej oddanie sprawie zaczyna być również kwestionowane przez policjanta Adama Kosa i prokurator Annę Dąbrowską.

Odcinek 4.
emisja: w sobotę, 28 listopada br. o 22:00

Po przejęciu WKS Unia wychodzi na jaw zadłużenie klubu. Pablo zdaje się tym nie przejmować, zaś Aleksandra widzi w tym szansę na wejście w szeregi Kanibali i rozpracowanie ich siatki powiązań narkotykowych. Dziewczyna jednak coraz mocniej angażuje się w swoją relację z Pawłem, co może stanąć na przeszkodzie całej operacji. Tymczasem Unia nie radzi sobie w rozgrywkach ligowych, co powoduje napięcie wśród kibiców. Kiedy policja otrzymuje informację o tonie nielegalnej kokainy płynącej do Polski na zlecenie Kanibali, data zakończenia całej akcji zostaje ustalona.
 
Antoni Królikowski, Małgorzata Kożuchowska, Andrzej Grabowski, Katarzyna Zawadzka, Maciej Stuhr i Piotr Stramowski na plakacie promującym kinową emisję filmu „Bad Boy”, foto: Kino Świat
Antoni Królikowski, Małgorzata Kożuchowska, Andrzej Grabowski, Katarzyna Zawadzka, Maciej Stuhr i Piotr Stramowski na plakacie promującym kinową emisję filmu „Bad Boy”, foto: Kino Świat
Iwona Węgrowska na premierze filmu „Bad Boy”, foto: Robert Prach/WBF
Iwona Węgrowska na premierze filmu „Bad Boy”, foto: Robert Prach/WBF
Katarzyna Zawadzka na premierze filmu „Bad Boy”, foto: Robert Prach/WBF
Katarzyna Zawadzka na premierze filmu „Bad Boy”, foto: Robert Prach/WBF
Katarzyna Zawadzka, Adrian Kłos i Sebastian Przybylski w produkcji „Bad Boy”, foto: Aleksandra Mecwaldowska
Katarzyna Zawadzka, Adrian Kłos i Sebastian Przybylski w produkcji „Bad Boy”, foto: Aleksandra Mecwaldowska
Katarzyna Zawadzka w produkcji „Bad Boy”, foto: Marcin Goleń/Kalt
Katarzyna Zawadzka w produkcji „Bad Boy”, foto: Marcin Goleń/Kalt
Katarzyna Zawadzka w produkcji „Bad Boy”, foto: Aleksandra Mecwaldowska
Katarzyna Zawadzka w produkcji „Bad Boy”, foto: Aleksandra Mecwaldowska
Katarzyna Zawadzka i Antoni Królikowski w produkcji „Bad Boy”, foto: Aleksandra Mecwaldowska
Katarzyna Zawadzka i Antoni Królikowski w produkcji „Bad Boy”, foto: Aleksandra Mecwaldowska
Katarzyna Zawadzka i Antoni Królikowski w produkcji „Bad Boy”, foto: Aleksandra Mecwaldowska
Katarzyna Zawadzka i Antoni Królikowski w produkcji „Bad Boy”, foto: Aleksandra Mecwaldowska


„Bad Boy” - emisja w soboty (od 21 listopada 2020 roku) o godz. 21:00 w kanale Polsat Seriale.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

25 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...