reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

HBO GO zostanie przekształcone w HBO Max

dodano: 2020-12-03 19:49 | aktualizacja: 2020-12-03 21:35
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Web Summit/HBO/satkurier.pl

HBO Max Andy Forssell, Head of HBO Max Global, powiedział podczas konferencji Web Summit, że w drugiej połowie 2021 roku usługa SVOD HBO Max, która zadebiutowała w maju tego roku w Stanach Zjednoczonych, będzie rozszerzać działalność na Amerykę Łacińską i Europę. Co istotne, HBO zamierza przekształcić istniejące serwisy internetowe HBO w Europie w HBO Max, co ma oznaczać podwojenie ilości treści i dodanie nowych możliwości. W Polsce działają dwa serwisy od HBO: samodzielna usługa OTT HBO GO oraz skierowana do abonentów platform usługa HBO OD.

HBO Max


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Andy Forssell - Head of HBO Max Global, oraz Casey Bloys - Chief Content Officer HBO i HBO Max, przemawiali podczas internetowej konferencji Web Summit, która zgromadziła około 100 000 uczestników.

Omawiając plany międzynarodowej ekspansji, Forssell dodał, że obejmie ona 190 krajów: - To tylko kwestia tego, jak szybko uda nam się to zrobić.

Poruszono również kwestię trudnego czasu dla premiery HBO Max w kontekście wybuchu pandemii COVID-19. Bloys powiedział, że kiedy nadszedł marzec, w planach lub realizacji było mnóstwo produkcji dla nadchodzącej usługi HBO Max, ale wszystko to odwołano. W rezultacie - mimo że uruchomienie HBO Max poszło, jak powiedział Forssell, niemalże gładko - nie wszystkie zaplanowane materiały były gotowe na czas. Obecnie HBO wraca do produkcji z marca, powiedział Bloys.

Zapytany o to, co odróżnia HBO Max od Netflixa, Hulu i innych rywali w obszarze streamingu, Bloys powiedział: - Nie chodzi tylko o treści, ale też o sposób ich prezentacji. Odczuwam to tak, że istnieje prawdziwy człowiek oferujący treści, który jest zabawny i przyjemny, oraz ma osobowość. - Forssell dodał, że dla użytkowników oznacza to większe zaangażowanie czynnika ludzkiego w rekomendacje.

- Oczywiście oferujemy rekomendacje oparte na algorytmach, ale mamy również kolekcje, które zebrał człowiek - powiedział. - Więc zobaczysz, jak łączymy czynnik ludzki po części z algorytmami, co w ciągu najbliższych kilku miesięcy przyśpieszy. Uważamy jednak, że bilans wychodzi na naszą korzyść w porównaniu z wieloma innymi usługami, które są czysto użytkowe.

Podczas kwarantanny, zgodnie z oczekiwaniami, konsumpcja treści znacznie wzrosła. Według Forssella, HBO odnotowało po uruchomieniu o 60 proc. większy ruch w przeliczeniu na użytkownika niż w kwartale poprzedzającym pandemię. Oprócz oryginalnych treści HBO, takich jak „Sukcesja”, widzowie skorzystali również z okazji, aby obejrzeć lub ponownie zobaczyć np. „Rodzinę Soprano” czy „Prawo ulicy”. - Zauważyliśmy, że wiele osób postawiło na klasyki, których być może wcześniej nie mieli okazji oglądać - powiedział Bloys. - To świadczy o wysokiej wartości tej naprawdę bogatej biblioteki.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

125 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Signal dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...