reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

HBO GO zostanie przekształcone w HBO Max

dodano: 2020-12-03 19:49 | aktualizacja: 2020-12-03 21:35
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Web Summit/HBO/satkurier.pl

HBO Max Andy Forssell, Head of HBO Max Global, powiedział podczas konferencji Web Summit, że w drugiej połowie 2021 roku usługa SVOD HBO Max, która zadebiutowała w maju tego roku w Stanach Zjednoczonych, będzie rozszerzać działalność na Amerykę Łacińską i Europę. Co istotne, HBO zamierza przekształcić istniejące serwisy internetowe HBO w Europie w HBO Max, co ma oznaczać podwojenie ilości treści i dodanie nowych możliwości. W Polsce działają dwa serwisy od HBO: samodzielna usługa OTT HBO GO oraz skierowana do abonentów platform usługa HBO OD.

HBO Max


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Andy Forssell - Head of HBO Max Global, oraz Casey Bloys - Chief Content Officer HBO i HBO Max, przemawiali podczas internetowej konferencji Web Summit, która zgromadziła około 100 000 uczestników.

Omawiając plany międzynarodowej ekspansji, Forssell dodał, że obejmie ona 190 krajów: - To tylko kwestia tego, jak szybko uda nam się to zrobić.

Poruszono również kwestię trudnego czasu dla premiery HBO Max w kontekście wybuchu pandemii COVID-19. Bloys powiedział, że kiedy nadszedł marzec, w planach lub realizacji było mnóstwo produkcji dla nadchodzącej usługi HBO Max, ale wszystko to odwołano. W rezultacie - mimo że uruchomienie HBO Max poszło, jak powiedział Forssell, niemalże gładko - nie wszystkie zaplanowane materiały były gotowe na czas. Obecnie HBO wraca do produkcji z marca, powiedział Bloys.

Zapytany o to, co odróżnia HBO Max od Netflixa, Hulu i innych rywali w obszarze streamingu, Bloys powiedział: - Nie chodzi tylko o treści, ale też o sposób ich prezentacji. Odczuwam to tak, że istnieje prawdziwy człowiek oferujący treści, który jest zabawny i przyjemny, oraz ma osobowość. - Forssell dodał, że dla użytkowników oznacza to większe zaangażowanie czynnika ludzkiego w rekomendacje.

- Oczywiście oferujemy rekomendacje oparte na algorytmach, ale mamy również kolekcje, które zebrał człowiek - powiedział. - Więc zobaczysz, jak łączymy czynnik ludzki po części z algorytmami, co w ciągu najbliższych kilku miesięcy przyśpieszy. Uważamy jednak, że bilans wychodzi na naszą korzyść w porównaniu z wieloma innymi usługami, które są czysto użytkowe.

Podczas kwarantanny, zgodnie z oczekiwaniami, konsumpcja treści znacznie wzrosła. Według Forssella, HBO odnotowało po uruchomieniu o 60 proc. większy ruch w przeliczeniu na użytkownika niż w kwartale poprzedzającym pandemię. Oprócz oryginalnych treści HBO, takich jak „Sukcesja”, widzowie skorzystali również z okazji, aby obejrzeć lub ponownie zobaczyć np. „Rodzinę Soprano” czy „Prawo ulicy”. - Zauważyliśmy, że wiele osób postawiło na klasyki, których być może wcześniej nie mieli okazji oglądać - powiedział Bloys. - To świadczy o wysokiej wartości tej naprawdę bogatej biblioteki.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Multiswitch Opticum Red dCSS 52-32 Quattro

Multiswitch Opticum Red dCSS  - przestawka UniCable, SCR, do rozbudowy...

359 zł Więcej...

Stojak balkonowy prosty 40cm

Stojak uniwersalny instalowany pionowo do barierki balkonowej.

30 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...
reklama