reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Epic Drama o nawiedzonych miejscach w Polsce

dodano: 2020-12-11 04:50 | aktualizacja: 2020-12-11 20:56
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Epic Drama „Żywi i umarli” W niedzielę, 13 grudnia br. o godz. 21:30 w kanale Epic Drama wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek brytyjskiego serialu „Żywi i umarli” („The Living and the Dead”). Z okazji premiery sześcioodcinkowego horroru kanał Epic Drama przygotował dla miłośników tematyki paranormalnej przewodnik w formie e-booka pod tytułem „Gdzie żywi spotykają umarłych”. Jak zapowiada nadawca, ta wyjątkowa publikacja powstała z myślą o osobach, które fascynują się tym, co niewyjaśnione, które intryguje świat niematerialny, a także o tych, którzy w swoich wyprawach po Polsce chcą zboczyć z utartych szlaków i zanurzyć się w tajemnicy.

Epic Drama „Żywi i umarli”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Gdzie żywi spotykają umarłych” jest przewodnikiem po owianych legendą, pełnych sekretów i mrocznych tajemnic miejscach, w których można poczuć obecność kogoś, kogo nie widać...

Żądni mrożących krew w żyłach, paranormalnych wrażeń czytelnicy znajdą w e-booku dziesięć nawiedzonych lokalizacji rozrzuconych po całym kraju. Są wśród nich budzące lęk i silnie działające na wyobraźnię opuszczone szpitale psychiatryczne, nawiedzona cerkiew, słynna, skrywająca mroczną opowieść kamienica, czy złowieszcze lasy, w których według miejskich legend żywi mają szansę, by spotkać umarłych. W przewodniku żądni mocnych doznań podróżnicy znajdą także konieczne do odwiedzenia piękne, ale zarazem straszne szczyty górskie, które uchodzą za wrota prowadzące do zaświatów. Przewodnik nie byłby kompletny bez nawiedzonych zamków, których mury kryją wspomnienia dramatycznych wydarzeń, a w przekazywanych z ust do ust opowieściach prawda miesza się z mitem.

E-przewodnik „Gdzie żywi spotykają umarłych” dostępny jest na stronie internetowej kanału Epic Drama.

Przewodnik po nawiedzonych miejscach w Polsce zainspirowany został serialem „Żywi i umarli”, a czytelnicy znajdą w nim również nawiązania do tej serialowej opowieści grozy, której akcja rozgrywa się w Somerset w Anglii w 1888 roku. Społeczność hrabstwa stoi na skraju monumentalnej zmiany - między przestarzałymi, tradycyjnymi sposobami uprawy ziemi, a uprzemysłowioną przyszłością opartą na wiedzy naukowej. 

Sercem tej małej społeczności jest Nathan Appleby, który po śmierci matki dziedziczy Shepzoy House, położony w pięknej, ale odizolowanej dolinie Somerset. Appleby postanawia ułożyć nowe życie dla siebie i swojej ukochanej żony, ale wkrótce idylla zostaje zakłócona przez dziwne i niepokojące wydarzenia, które niewytłumaczalnie krążą wokół niego. Staje się coraz bardziej niespokojnym człowiekiem, ma obsesję na punkcie udowodnienia istnienia życia pozagrobowego. Czy jest nawiedzony? Dlaczego i przez kogo? W miarę jak nadprzyrodzone zdarzenia stają się coraz częstsze i coraz bardziej przerażające, Nathan zaczyna widzieć i słyszeć niepokojące rzeczy, których nie stworzyła jego wyobraźnia. Odpowiedzi, które znajdzie, zniszczą jego wiarę i przyniosą zagrożenie wszystkim, których kiedykolwiek kochał.

Premiera serialu „Żywi i umarli” na antenie kanału Epic Drama odbędzie się w niedzielę, 13 grudnia br. o godzinie 21:30. Kolejne odcinki będą emitowane codziennie o tej samej porze, do piątku, 18 grudnia br. (więcej tutaj)
 
Colin Morgan i Charlotte Spencer w serialu „Żywi i umarli”, foto: Robert Viglasky/BBC
Colin Morgan i Charlotte Spencer w serialu „Żywi i umarli”, foto: Robert Viglasky/BBC
Fiona O'Shaughnessy i Gina Bramhill w serialu „Żywi i umarli”, foto: Robert Viglasky/BBC
Fiona O'Shaughnessy i Gina Bramhill w serialu „Żywi i umarli”, foto: Robert Viglasky/BBC


„Żywi i umarli” - emisja codziennie (od 13 grudnia 2020 roku) o godz. 21:30 w kanale Epic Drama.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

239 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

279 zł Więcej...