reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Emitel ukończył prace na RTCN Krosno / Sucha Góra

dodano: 2020-12-11 13:40
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Emitel

RTCN Krosno / Sucha Góra Emitel 10 grudnia o godz. 5:00 wszystkie emisje naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T oraz cyfrowego radia DAB+ z obiektu RTCN Krosno / Sucha Góra zostały przełączone na główny system antenowy. Jak informuje Emitel, system posiada parametry zapewniające wysoką jakość sygnału multipleksów i został przygotowany do zmian w nadawaniu, które nastąpią w 2022 roku.

@emitel_pl Twitter
RTCN Krosno / Sucha Góra


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wcześniej, mając na uwadze widzów z Podkarpacia i czas potrzebny na przeprowadzenie trudnych prac remontowych, Emitel przełączył nadawanie programów telewizyjnych i radiowych na system rezerwowy, co wiązało się, w przypadku części widzów, z obniżeniem siły sygnału.
 

– Remont był złożonym technicznie działaniem i wymagał dużego zaangażowania ze strony specjalistów Emitel, pracy w bardzo trudnych warunkach pogodowych, w niestandardowych godzinach pracy, w reżimie sanitarnym związanym z pandemią COVID-19. Między innymi prowadziliśmy prace na wysokości do 147 m n.p.t, używając ciężkiego sprzętu zdolnego instalować na wysokości elementy ważące około 3 ton. W trosce o widzów i słuchaczy robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby prace zakończyć jak najszybciej – powiedział Jerzy Godek, członek zarządu ds. techniki Emitel S.A.

Radiowo-Telewizyjne Centrum Nadawcze Krosno / Sucha Góra emituje programy radiowe i telewizyjne dla około 900 tys. mieszkańców Podkarpacia. Okresowa konserwacja i modernizacja konstrukcji oraz urządzeń na wszystkich obiektach nadawczych pozwala na wyeliminowanie ryzyka poważnych awarii i utraty możliwości całkowitego odbioru sygnałów radia i telewizji, a przez to na utrzymanie najwyższej jakości świadczonych usług. Zmiany są także związane z kolejnym etapem projektu tzw. refarmingu pasma 700 MHz, którego celem jest zwolnienie częstotliwości na potrzeby telefonii piątej generacji.

W przypadku, gdyby widzowie i słuchacze mieli problemy techniczne, Emitel prosi o kontakt na infolinię: 12 627 32 80.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii NTC w Polsce


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

189 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 110A grafit

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

649 zł Więcej...

Moduł Conax Smit + karta nc+ TNK 1m

Karta startowa TNK Mix na 1 miesiąc + do kompletu...

199 zł Więcej...
reklama