reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

KRRiT nagradza reportaże publicznej radiofonii

dodano: 2020-12-30 02:35
autor: Łukasz Knapik | źródło: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji

KRRiT Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji We wtorek, 29 grudnia 2020 roku w siedzibie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) w Warszawie odbyła się kameralna uroczystość wręczenia nagrody „Grand Prix KRRiT” dla najlepszego reportażu Polskiego Radia zrealizowanego w 2020 roku, wraz z ogłoszeniem pozostałych nagród i wyróżnień konkursu.

KRRiT Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jury konkursu, któremu przewodniczyła Teresa Bochwic - zastępca przewodniczącego KRRiT, jednogłośnie zdecydowało o przyznaniu nagrody „Grand Prix KRRiT” 2020 roku, Alicji Pietruczuk i Źmicierowi Kościn z Polskiego Radia Białystok, za reportaż „Pieśni przebudzenia”. - Utwór jest przejmującym, dźwiękowym obrazem walki Białorusinów o godność i wolność, z perspektywy jednoczących naród pieśni. Odtwarzając przekrojowo ostatnie, dramatyczne wydarzenia na Białorusi, autorzy w sugestywny i przejrzysty sposób przedstawili siłę białoruskich protestów, podtrzymywanych pieśniani, nie tylko tworzącymi wspólnotę lecz także podgrzewającymi nadzieję zniewolonego narodu na uwolnienie się od dyktatury - czytamy w opisie.

Jury przyznało także dwie nagrody specjalne: I nagrodę specjalną otrzymała Katarzyna Michalak z Polskiego Radia Lublin za reportaż „Śpiewajcie wolność”, II nagrodę specjalną otrzymała Beata Kwiatkowska z Dwójki Polskiego Radia  za reportaż „Wpuściliśmy śmierć do naszego domu”.
 
Wyróżnienia honorowe otrzymali: Aleksandra Sadokierska z Polskiego Radia Białystok za reportaż „Demokracja niepubliczna” i Magdalena Grydniewska z Polskiego Radia Lublin za reportaż „O więcej niż życie”.

Symboliczny czek oraz pamiątkowe dyplomy laureatom „Grand Prix KRRiT” wręczyła Teresa Bochwic (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

'SAT Kurier' abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

Konwerter Quad Opticum Robust 0.1dB

Bardzo tani, poczwórny konwerter Universal Quad produkcji Opticum do anten...

55 zł Więcej...

Stojak balkonowy prosty 40cm

Stojak uniwersalny instalowany pionowo do barierki balkonowej.

30 zł Więcej...
reklama