reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Piracka, naziemna emisja płatnych kanałów zlikwidowana

dodano: 2021-01-13 23:58
autor: HP | źródło: Satsupreme

Czaszka piractwo streaming 2020 360px.jpg Algierscy żandarmi przeprowadzili udaną operację przeciwko pirackiej sieci płatnych kanałów telewizyjnych, aresztując 3 osoby w mieście Ghardaïa, położonym 600 km na południe od Algieru. W trakcie operacji skonfiskowano nielegalny sprzęt służący do emisji naziemnych kanałów telewizyjnych (TNT) oraz dużą liczbę „wrażliwych" urządzeń elektronicznych, w tym dekodery beIN Sports.

Algerie police
piratage algerie police piractwo 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Do przedstawicieli żandarmerii trafiły dekodery płatnych platform (beIN Sports), a także enkodery oraz sprzęt używany do transmisji naziemnej, który służył do pirackiej platformy DVB-T.

Podczas operacji odzyskano 51 kart kodowych, 20 dekoderów, 9 kart do nadawania naziemnego, 3 dekodery cyfrowe Atlas.

Oskarżonym zarzuca się tworzenie naziemnego systemu nadawania programów kodowanych za pomocą wrażliwych urządzeń produkcji zagranicznej i przemytu”.

Zatrzymanych doprowadzono do sądu Metlily Court, który nakazał objęcie dwóch osób nadzorem sądowym - trzecia osoba została warunkowo zwolniona. Należy zauważyć, że strona cywilną w tej sprawie jest TéléDiffusion d'Algérie (TDA) - algierska spółka narodowa odpowiedzialna za zarządzanie algierskimi nadajnikami naziemnymi oraz nadawanie stacji radiowych i telewizyjnych w Algierii. Télédiffusion d'Algérie jest aktywnym członkiem EBU.

Prawo audiowizualne w Algierii w art. 107 jest jasne i brutalne: takie czyny podlegają karze grzywny od 2 mln dinarów (12 000 euro) do 10 mln dinarów (62 000 euro) od każdej osoby fizycznej lub prawnej prowadzącej działalność usług łączności audiowizualnej bez zezwolenia. Właściwy sąd algierski zwykle nakazuje konfiskatę sprzętu i instalacji wykorzystywanych do świadczenia danej usługi łączności audiowizualnej.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 25cm

Aluminiowy stojak ścienny 25cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

58 zł Więcej...

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...