reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP Sport w telewizji hybrydowej HbbTV [wideo]

dodano: 2021-01-15 14:49 | aktualizacja: 2021-01-15 15:20
autor: Anita Kaźmierska | źródło: tvpsport.pl/satkurier.pl

telewizja naziemna TVP TVP Sport zaczęła udostępniać wszystkie transmisje, a także treści VOD w naziemnej telewizji cyfrowej poprzez platformę hybrydową HbbTV. Oznacza to, że widzowie DVB-T z podłączonymi do internetu telewizorami lub zewnętrznymi odbiornikami obsługującymi technologię HbbTV będą mogli w łatwy sposób uzyskać dostęp do dodatkowych treści TVP Sport - na żywo i na życzenie.

TVP Sport HbbTV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

– Konsumpcja mediów zmienia się na naszych oczach w sprinterskim tempie – mówi Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport. – Popularność zyskują serwisy, które gwarantują użytkownikom wybór. Dlatego podążamy za trendami i zamiast tworzyć kolejne linearne kanały sportowe, dajemy widzom możliwość decydowania, co i kiedy chcą oglądać. Wcześniej stworzyliśmy nową wersję aplikacji mobilnej TVP Sport, która spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem użytkowników, a teraz poszerzamy ofertę naszego kanału o treści dostępne na platformie hybrydowej TVP. Chcemy docierać z naszymi materiałami do jak najszerszego grona odbiorców, co jest zgodne z misją publicznego nadawcy. A to nie koniec naszych planów w 2021 roku.

W ofercie platformy hybrydowej Telewizji Polskiej udostępnione zostaną widzom wszystkie transmisje sportowe. Wiele z nich to relacje, które nie mieszczą się w programie kanału linearnego. W styczniu wyemitowane zostaną m.in. mecze piłkarskiego Pucharu Króla i Pucharu Włoch, zawody w biegach narciarskich, lekkiej atletyce (mityng w Duesseldorfie), kolarstwie (mistrzostwa świata w przełajach) czy wydarzenia esportowe, jak Europejska Liga World of Tanks i rozgrywki FIFA 21.

Przykłady? W środę, 20 stycznia na antenie TVP Sport transmitowany będzie mecz Superpucharu Włoch Juventus - Napoli, a dzięki telewizji hybrydowej w tym samym czasie będzie można obejrzeć mecz Realu Madryt w Pucharze Króla.

Widzowie będą mieli również możliwość odtworzenia w całości wszystkich transmisji już po ich zakończeniu. Dodatkową atrakcją będą szybko przygotowane skróty meczów, wszystkie magazyny emitowane w kanale sportowym TVP, wywiady i materiały publicystyczne.

Obecny rok obfituje w wydarzenia sportowe. Już teraz TVP Sport planuje zamieszczać na platformie hybrydowej TVP również alternatywne transmisje i materiały związane z piłkarskimi mistrzostwami Europy oraz igrzyskami olimpijskimi w Tokio.

Telewizja hybrydowa to połączenie tradycyjnej techniki telewizyjnej z nowoczesnymi technologiami internetowymi. Aby móc korzystać z nowych funkcjonalności, należy mieć w domu telewizor odbierający telewizję naziemną przy pomocy tradycyjnej anteny i podłączony do internetu oraz mieć aktywowaną w ustawieniach telewizora funkcję o nazwie HbbTV (Hybrid Broadband Broadcast Television).

Jak oglądać sport w telewizji hybrydowej? Po włączeniu kanału TVP Sport w dolnym prawym rogu ekranu pojawi się grafika-zaproszenie. Wystarczy wtedy tylko nacisnąć czerwony przycisk na pilocie telewizora.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC Biały

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Konwerter Quad Opticum Robust 0.1dB

Bardzo tani, poczwórny konwerter Universal Quad produkcji Opticum do anten...

55 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 biała

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

479 zł Więcej...