reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

OneWeb zmniejszy liczbę satelitów na orbicie

dodano: 2021-01-17 22:40
autor: Jan Borejko | źródło: OneWeb/FCC

OneWeb Przy okazji zeszłorocznego bankructwa operator satelitarny OneWeb poprosił o pozwolenie na wyniesienie na orbitę prawie 48 000 satelitów dla Internetu szerokopasmowego. Firma OneWeb złożyła taki wniosek w maju 2020 r., ale to już na pierwszy rzut oka szalona liczba, a orbita zostałaby dosłownie zaśmiecona satelitami OneWeb. Teraz chyba zwyciężył rozsądek wśród decydentów w OneWeb, a liczba satelitów nagle spadła o 85 proc.

OneWeb
Start satelita OneWeb 3 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
OneWeb złożył w styczniu nowy wniosek do amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności (FCC), gdzie skorygował liczbę 47844 satelitów w swoim planie Fazy 2 i jednocześnie poprosił FCC o zmniejszenie tej liczby do tylko 6 372 satelitów.

Operator OneWeb, obecnie wspierany przez rząd Wielkiej Brytanii i indyjską firmę Bharti Global, twierdzi, że nowy plan demonstruje wizję nowych właścicieli. OneWeb szczególnie nastawia się na dostarczenie Internetu satelitarnego w Indiach, bo to ogromny i chłonny rynek. OneWeb musi się spieszyć bo chrapkę na rynek indyjski ma Starlink Elona Muska.

Firma OneWeb jest w trakcie budowy i stopniowego wynoszenia około 716 satelitów - tylko nieco ponad 100 z nich znajduje się już na orbicie. Wszystkie 716 satelitów zostanie umieszczona na orbicie 1200 km, a więc ponad 2 razy wyżej niż satelity konkurencyjnej usługi Starlink. FCC wydała zgodę na budowę i wyniesienie 720 satelitów w fazie 1.

Firma OneWeb, która obecnie już wyszła z procesu bankructwa, pozyskała 330 mln euro (400 mln dol.) dofinansowania.

Dwaj inwestorzy dofinansowali jednak firmę OneWeb: 350 mln dol. pochodzi od japońskiego giganta medialnego SoftBank, a dodatkowe 50 mln dol. od Hughes Networks Systems.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...

Uchwyt masztu do krokwi

uchwyt masztu do krokwi

130 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 699 zł Więcej...