reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Białoruski satelita ma już 5 lat

dodano: 2021-01-20 16:00
autor: RO | źródło: tvnews.by

Belintersat 15 stycznia 2021 r. minęło 5 lat od wyniesienia na orbitę geostacjonarną satelity Belintersat 1, który jest kluczowym elementem białoruskiego systemu łączności i nadawania satelitarnego. Już ponad 200 kanałów jest transmitowanych przez Belintersat 1 na pozycji orbitalnej 51,5°E.

Belintersat 1 uplink


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Głównymi użytkownikami usług są dystrybutorzy treści telewizyjnych i radiowych. Dzisiaj satelita Belintersat 1 służy do dystrybucji telewizji i radia w innych krajach Europy Środkowej i Zachodniej oraz Afryki.

Rozwój białoruskiego systemu łączności satelitarnej jest kontynuowany. W czwartym kwartale 2020 r. w kompleksie kontroli naziemnej we wsi Stańkowo w rejonie dzierżyńskim uruchomiono sprzęt do zarządzania i ochrony treści DRE-Crypt. Z jego pomocą operator zacznie dostarczać krajowym i zagranicznym dystrybutorom treści usługi tworzenia pakietów programowych z możliwością ich szyfrowania i odpłatnego udostępniania.

Planowany okres eksploatacji białoruskiego satelity ma minąć w 2031 roku.

Belintersat 1 to pierwszy satelita telekomunikacyjny Białorusi, wyniesiony na orbitę 15 stycznia 2016 roku z chińskiego kosmodromu Xichang przy pomocy rakiety nośnej Long March 3B. Satelita pracuje na nowej pozycji orbitalnej 51,5°E. Belintersat 1 został wyposażony w 20 transponderów w paśmie C i 18 transponderów w paśmie Ku o szerokości 36 MHz oraz dodatkowo w 4 transpondery pasma Ku o szerokości 54 MHz.

Przeczytaj także: Jak odbierać kanały z pozycji orbitalnej 51,5°E?

Źródło: tvnews.by 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Twin

AX 4K HD61 Twin - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

829 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 biała

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

479 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...