reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Jak najdalej stąd” w ofercie TVP VOD

dodano: 2021-01-29 05:33
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

Forum Film Poland TVP „Jak najdalej stąd” Od wtorku, 26 stycznia br. widzowie serwisu TVP VOD mogą oglądać film „Jak najdalej stąd”. Producentami filmu są Akson Studio i MK1 Production, koproducentami TVP, Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy, Mazowiecki Instytut Kultury oraz Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy, a dystrybutorem Forum Film Poland. Film był współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, S481, Eurimages, Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF) i Screen Ireland.

Forum Film Poland TVP „Jak najdalej stąd”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Jak najdalej stąd” to inspirowany prawdziwą historią film drogi o dojrzewaniu, skomplikowanych relacjach rodzinnych, o trudach emigracji. Główna bohaterka Aleksandra - zagrana przez nagrodzoną na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za „Debiut aktorski” Zofię Stafiej - to charyzmatyczna, zbuntowana nastolatka, która po śmierci pracującego za granicą ojca, podejmuje się sprowadzenia ciała do Polski.

Podróż zmieni jej życie, priorytety, pozwoli dojrzeć, zweryfikować marzenia, a także - paradoksalnie - poznać ojca, który w jej życiu był wiecznie nieobecny. Jak czytamy w komunikacie, „Jak najdalej stąd” po raz kolejny potwierdza talent i wrażliwość reżysera, który w każdej scenie z niezwykłą precyzją oddaje realizm wydarzeń i postaci „zwyczajnych ludzi” - zarówno gdy mamy do czynienia z kierowcą autobusu czy z matką dewotką wychowującą niepełnosprawnego syna. Poruszane w filmie wątki społeczne pozwalają na porównania do obrazów Kena Loacha.

- Obaj jesteśmy bardzo blisko bohaterów, przytłoczonych problemami życia codziennego. Zawsze staram się pochylać nad postaciami z czułością i takie spojrzenie odnajduję też w jego kinie

- podkreśla Piotr Domalewski.


Taka bliskość czyni z widzów współuczestników opisywanego dramatu, w którym - mimo powagi tematu - nie brakuje humoru. „Jak najdalej stąd” został nagrodzony czterema Złotymi Lwami - m.in. za debiut aktorski, scenariusz i muzykę., zadebiutował na 68. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Sebastian, otrzymał Nagrodę Publiczności na Festiwalu Filmowym w Cottbus.

„Jak najdalej stąd” - o filmie - produkcja: Polska, 2020 rok, scenariusz i reżyseria: Piotr Domalewski, zdjęcia: Piotr Sobociński junior, obsada: Zofia Stafiej, Zofia Przygońska, Kinga Preis, Izabela Chorąży, Agnieszka Kwietniewska, Elżbieta Studniarek, Milena Staszuk, Davina Reeves, Liliana Cercel, Łukasz Konopka, Arkadiusz Jakubik, Tomasz Ziętek, Tomasz Dedek, Tomasz Schuchardt, Dawid Tulej i Jacek Król.

Przypomnijmy, iż film „Jak najdalej stąd” pojawił się w kinach w piątek, 25 września 2020 roku (więcej tutaj).
 
Zofia Stafiej na plakacie promującym kinową emisję filmu „Jak najdalej stąd”, foto: Forum Film Poland
Zofia Stafiej na plakacie promującym kinową emisję filmu „Jak najdalej stąd”, foto: Forum Film Poland
Kinga Preis i Zofia Stafiej w filmie „Jak najdalej stąd”, foto: TVP
Kinga Preis i Zofia Stafiej w filmie „Jak najdalej stąd”, foto: TVP


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Uchwyt masztu do krokwi

uchwyt masztu do krokwi

130 zł Więcej...

Konwerter Quad Opticum Robust 0.1dB

Bardzo tani, poczwórny konwerter Universal Quad produkcji Opticum do anten...

55 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...