reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Jak najdalej stąd” w ofercie TVP VOD

dodano: 2021-01-29 05:33
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

Forum Film Poland TVP „Jak najdalej stąd” Od wtorku, 26 stycznia br. widzowie serwisu TVP VOD mogą oglądać film „Jak najdalej stąd”. Producentami filmu są Akson Studio i MK1 Production, koproducentami TVP, Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy, Mazowiecki Instytut Kultury oraz Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy, a dystrybutorem Forum Film Poland. Film był współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, S481, Eurimages, Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF) i Screen Ireland.

Forum Film Poland TVP „Jak najdalej stąd”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Jak najdalej stąd” to inspirowany prawdziwą historią film drogi o dojrzewaniu, skomplikowanych relacjach rodzinnych, o trudach emigracji. Główna bohaterka Aleksandra - zagrana przez nagrodzoną na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za „Debiut aktorski” Zofię Stafiej - to charyzmatyczna, zbuntowana nastolatka, która po śmierci pracującego za granicą ojca, podejmuje się sprowadzenia ciała do Polski.

Podróż zmieni jej życie, priorytety, pozwoli dojrzeć, zweryfikować marzenia, a także - paradoksalnie - poznać ojca, który w jej życiu był wiecznie nieobecny. Jak czytamy w komunikacie, „Jak najdalej stąd” po raz kolejny potwierdza talent i wrażliwość reżysera, który w każdej scenie z niezwykłą precyzją oddaje realizm wydarzeń i postaci „zwyczajnych ludzi” - zarówno gdy mamy do czynienia z kierowcą autobusu czy z matką dewotką wychowującą niepełnosprawnego syna. Poruszane w filmie wątki społeczne pozwalają na porównania do obrazów Kena Loacha.

- Obaj jesteśmy bardzo blisko bohaterów, przytłoczonych problemami życia codziennego. Zawsze staram się pochylać nad postaciami z czułością i takie spojrzenie odnajduję też w jego kinie

- podkreśla Piotr Domalewski.


Taka bliskość czyni z widzów współuczestników opisywanego dramatu, w którym - mimo powagi tematu - nie brakuje humoru. „Jak najdalej stąd” został nagrodzony czterema Złotymi Lwami - m.in. za debiut aktorski, scenariusz i muzykę., zadebiutował na 68. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Sebastian, otrzymał Nagrodę Publiczności na Festiwalu Filmowym w Cottbus.

„Jak najdalej stąd” - o filmie - produkcja: Polska, 2020 rok, scenariusz i reżyseria: Piotr Domalewski, zdjęcia: Piotr Sobociński junior, obsada: Zofia Stafiej, Zofia Przygońska, Kinga Preis, Izabela Chorąży, Agnieszka Kwietniewska, Elżbieta Studniarek, Milena Staszuk, Davina Reeves, Liliana Cercel, Łukasz Konopka, Arkadiusz Jakubik, Tomasz Ziętek, Tomasz Dedek, Tomasz Schuchardt, Dawid Tulej i Jacek Król.

Przypomnijmy, iż film „Jak najdalej stąd” pojawił się w kinach w piątek, 25 września 2020 roku (więcej tutaj).
 
Zofia Stafiej na plakacie promującym kinową emisję filmu „Jak najdalej stąd”, foto: Forum Film Poland
Zofia Stafiej na plakacie promującym kinową emisję filmu „Jak najdalej stąd”, foto: Forum Film Poland
Kinga Preis i Zofia Stafiej w filmie „Jak najdalej stąd”, foto: TVP
Kinga Preis i Zofia Stafiej w filmie „Jak najdalej stąd”, foto: TVP


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Multiswitch Opticum OMS TRQ 5/6 Platinum Line

Multiswitch Opticum OMS TRQ 5/6 Platinum Line rozdziela sygnał z...

179 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD Velocap X Pro

Nagrywarka HDMI  - materiału wideo wysokiej rozdzielczości na zewnętrzne nośniki...

1 090 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2021

10 zł Więcej...