reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP Historia 2 wyłącznie online

dodano: 2021-02-22 12:49
autor: Anita Kaźmierska | źródło: TVP

TVP Historia 2 1 marca 2021 roku Telewizja Polska uruchomi nowy kanał TVP Historia 2, który będzie dostępny online na platformie telewizyjnej pod adresem historia2.tvp.pl oraz za pośrednictwem platformy hybrydowej HbbTV. Głównym celem nowego projektu jest zwiększenie zasięgu i poszerzenie grupy odbiorców TVP Historia.

TVP Historia 2


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Wiemy, jak wielu jest w Polsce miłośników historii, dlatego zwiększamy zasięg kanału i uruchamiamy specjalną streamingową platformę, w której dostępna będzie od 1 marca TVP Historia 2. Internet jest dzisiaj przestrzenią, w której wielu młodych ludzi czeka na ciekawą ofertę. To właśnie z myślą o nich zwiększamy zasięg TVP Historia. Kilka miesięcy temu zwiększyliśmy już zasięg TVP Kultura, tworząc kanał pod nazwą TVP Kultura 2 - mówi Mateusz Matyszkowicz, członek zarządu TVP S.A.

W ofercie programowej kanału TVP Historia 2 znajdą się produkcje publicystyczne, rozrywkowe, filmy dokumentalne, seriale oraz produkcje poświęcone historii Polski i świata. W pasmach popołudniowych widzowie TVP Historia 2 będą mogli online oglądać najważniejsze programy nadawane na antenie TVP Historia oraz seriale historyczne emitowane na antenach głównych.
 

- Z ogromną radością przygotowaliśmy nową ofertę dla TVP Historia 2, bo historia jest nie tylko nauczycielką życia, ale przede wszystkim ważnym punktem odniesienia dla nowego pokolenia, które dzisiaj w naturalny sposób funkcjonuje w Internecie, poszukując ciekawych treści. TVP Historia 2 nie tylko będzie emitowała najlepsze programy z zasobów TVP, ale będzie też szukała nowych interaktywnych sposobów komunikacji z widzem, tak, by wspólnie tworzyć społeczność wielkich miłośników i pasjonatów historii - mówi Piotr Legutko, redaktor naczelny TVP Historia.

W ofercie TVP Historia 2 znajdą się pasma tematyczne, kierowane do różnych grup wiekowych, ale przede wszystkim do ludzi młodych. Codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach przedpołudniowych i po północy emitowane będzie pasmo „Powtórka z historii”, w którym znajdą się krótkie i ciekawe programy dotyczące najważniejszych faktów historycznych. Oferta jest przygotowana z myślą głównie o maturzystach. Nie zabraknie oferty dla pasjonatów historii, którzy chcą wiedzieć jeszcze więcej. Codziennie po godz. 22:00 w TVP Historia 2 rozpoczynać będzie się pasmo tematyczne. W poniedziałkowe wieczory widzowie będą mogli oglądać filmy biograficzne, we wtorki i środy - filmy festiwalowe oraz reportaże z oddziałów terenowych TVP, w czwartki - seriale historyczne. Na piątkowe wieczory przygotowano bogatą ofertę programów o historii muzyki. Soboty to powrót do polskich, kultowych produkcji filmowych.

TVP Historia 2 będzie nadawać także seriale historyczne, ekranizacje lektur szkolnych czy kultowe filmy o tematyce wojennej. W ofercie filmowej znajdą się takie tytuły jak: „Ludzie i bogowie”, „Stulecie Winnych”, „Wojenne dziewczyny”, „Czas honoru”, „Quo Vadis”. Nie zabraknie też produkcji TVP „Korony królów”. Od godziny 16:15 TVP Historia 2 będzie prowadziła simulcasting premierowych programów z anteny TVP Historia, a w niedzielę z anten głównych.

Za przygotowanie oferty programowej TVP Historia 2 i budowanie nowej marki odpowiedzialna jest Judyta Syrek, dziennikarka związana z TVP od 2016 roku (prowadząca program „Sekrety mnichów”, autorka filmu „Dialog. Życie zapisane w listach”), autorka popularnych książek o tematyce religijnej, współtworzyła portal Stacja7.pl.

TVP Historia 2 będzie od 1 marca br. dostępna pod adresem historia2.tvp.pl i na platformie hybrydowej HbbTV - z poziomu serwisu HbbTV Telewizji Polskiej „Telewizja Naziemna” oraz poprzez kanały wirtualne na pozycji 92 i 94.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 699 zł Więcej...

Uchwyt masztu do krokwi

uchwyt masztu do krokwi

130 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...