reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Całkowita utrata radiowego satelity SXM-7

dodano: 2021-03-02 10:34
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Maxar Technologies

sirius XM radio internetowe USA logo 360px.jpg Technicy z firmy Maxar Technologies nigdy pewnie nie dowiedzą się dokładnie, co stało się z satelitą SXM-7 dla SiriusXM - operatora płatnego radia satelitarnego tzw. DARS w USA, który został wystrzelony rakietą Falcon 9 w dniu 13 grudnia 2020 r. Satelita SXM-7 działał doskonale, ale kilka tygodni później 16 stycznia 2021 r. zawiódł i prawdopodobnie został całkowicie utracony.

Maxar Technologies
Maxar Technologies Sirius XM satelita USA 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Najnowszy satelita SXM-7 operatora SiriusXM, uległ nieujawnionym awariom podczas testów na orbicie. Miał pracować na pozycji 85,1°WInżynierowie Maxar kontynuują proces rozwiązywania problemów i diagnozowania tego co stało się z satelitą SXM-7. Maxar zamierza zrobić wszystko, aby przywrócić parametry techniczne satelity SXM-7, ale skoro od 16 stycznia do początku marca nie udało się tego zrealizować, to szanse są już bardzo małe.

Maxar przyznał, że utracony satelita jest obecnie przedmiotem roszczenia ubezpieczeniowego w wysokości 225 mln dol.

Maxar pracuje również nad kolejnym satelitą dla SiriusXM (SXM-8), ale zostanie wystrzelony później niż pierwotnie planowano. Miał polecieć rakieta Falcon 9 w dniu 31 mara 2021, ale już wiadomo, że ze względu na opóźnienia samych startów z satelitami Starlink, start odbędzie się w kwietniu lub później. Satelita SXM-8 zajmie pozycję 115°W.

Portfel zamówień geostacjonarnych satelitów firmy Maxar Technologies obejmuje satelitę Jupiter 3 (znany również jako EchoStar 24), który jest opóźniony ze względu na pandemię Covid-19. Budowa 5 satelitów w ramach wymiany pasma C dla operatora Intelsat przebiega dobrze.

 

Źródło: spaceflightnow.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...