reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2022-07-03 - 2022-07-04

Piłka nożna kobiet w Viaplay

dodano: 2021-03-08 10:08 | aktualizacja: 2021-03-09 17:46
autor: Anita Kaźmierska | źródło: NENT Group/satkurier.pl

NENT Group Nordic Entertainment Group (NENT Group) nabyła prawa do transmisji w ramach usługi streamingowej Viaplay meczów topowych europejskich lig piłki nożnej kobiet. Prawa obowiązują na terenie 9 krajów: Polski, Szwecji, Norwegii, Danii, Finlandii, Islandii, Estonii, Łotwy i Litwy. Częścią umowy jest angielska FA Women's Super League, do której NENT Group ma wyłączne prawa do końca sezonu 2023/24, a także włoska Serie A kobiet, niemiecka Frauen-Bundesliga, duńska Gjensidige Kvindeliga. Dodatkowo w Viaplay będzie można oglądać wybrane mecze hiszpańskiej Primera Iberdrola.

NENT Group/satkurier.pl
Nordic Entertainment Group NENT Group Viaplay Poland


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
NENT Group świętuje tegoroczny Dzień Kobiet ogłoszeniem nabycia kolejnych praw sportowych, tym razem dotyczących kobiecych rozgrywek. Najwyższy szczebel kobiecych lig piłkarskich z Anglii, Włoch, Niemiec, Danii i Hiszpanii będzie można oglądać w platformie streamingowej Viaplay, która zostanie uruchomiona w Polsce w sierpniu 2021 roku w cenie 34 zł za miesięczną subskrypcję. Oprócz tego użytkownicy uzyskają dostęp do niemieckiej Bundesligi, eliminacji strefy CAF do MŚ 2022 oraz Ligi Europy UEFA (w ramach męskich rozgrywek).
 

- Chcemy, aby Viaplay miał najsilniejszą ofertę sportową na naszych rynkach. A to przejęcie praw do transmisji kobiecej piłki nożnej na najwyższym poziomie dodatkowo wzmacnia tę pozycję. Piłka nożna kobiet rozwija się szybko zarówno na boisku, jak i poza nim. NENT Group i Viaplay są podekscytowane, że mogą być częścią tej podróży i mamy duże oczekiwania na nadchodzące lata. Prawa te dobrze wpisują się w nasze ambicje na rynkach, nie tylko w krajach bałtyckich, gdzie Viaplay zostanie uruchomiony 9 marca - powiedział Anders Jensen, prezes i dyrektor generalny NENT Group.

Viaplay pokaże angielską FA Women's Super League do końca sezonu 2023/24, z co najmniej dwoma meczami na kolejkę. W ramach Serie A również będą to dwa mecze na kolejkę, a dodatkowo półfinały oraz finał Pucharu Włoch kobiet. Primera Iberdrola to z kolei transmisje z 30-35 meczów w sezonie, ze spotkaniami FC Barcelony, Realu Madryt, Athletic Club, Madrid CFF i Santa Teresa SD, do 2022/23. W następnym sezonie w Viaplay ruszy liga duńska kobiet Gjensidige Kvindeliga, ze wszystkimi meczami na żywo, oraz niemiecka Frauen-Bundesliga, z 44-60 meczami w sezonie do 2021/22.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Futbol w TV


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Mini PC Android Openbox AND-95

OPENBOX AND-95 to urządzenie - player 4K, który działa na...

189 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...