reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg
NENT Group z prawami do Ligi Europy UEFA

dodano: 2021-03-05 10:13 | aktualizacja: 2021-03-05 13:39
autor: Anita Kaźmierska | źródło: NENT Group

Viaplay Od 2021 do 2024 roku transmisje spotkań Ligi Europy UEFA oraz Ligi Konferencji Europy UEFA w Polsce dostępne będą wyłącznie w serwisie streamingowym Viaplay. NENT Group dodaje prawa do transmisji europejskich rozgrywek klubowych do posiadanych już, wyłącznych praw do pokazywania niemieckiej Bundesligi. W Polsce serwis streamingowy Viaplay, będący częścią NENT Group, zostanie uruchomiony w sierpniu 2021 roku. Cena subskrypcji Viaplay na polskim rynku ma wynieść 34 zł miesięcznie.

Liga Europy 2019 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nordic Entertainment Group (NENT Group), firma streamingowa działająca w regionie państw nordyckich, nabyła wyłączne prawa do transmisji rozgrywek Ligi Europy UEFA oraz Ligi Konferencji Europy UEFA (ang. UEFA Europa Conference League) w Polsce, od początku sezonu 2021/22 do końca sezonu 2023/24. Oznacza to, że obecnie NENT Group posiada prawa do pokazywania dwóch wymienionych europejskich rozgrywek klubowych na siedmiu rynkach: w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Islandii, Estonii, a także na Łotwie, Litwie oraz w Polsce.

Rozgrywki Ligi Europy UEFA oraz Ligi Konferencji Europy UEFA składają się z 282 spotkań, w których rywalizować będą 64 drużyny, zarówno w ramach fazy grupowej, jak i pucharowej – mecze będą rozgrywane łącznie przez 15 tygodni. W Polsce spotkania Ligi Konferencji Europy UEFA mogą cieszyć się szczególnym zainteresowaniem, ponieważ do fazy grupowej będą mogły zakwalifikować się trzy polskie drużyny.

Liga Konferencji Europy UEFA to zupełnie nowe europejskie rozgrywki klubowe, które zostaną zainaugurowane w sezonie 2021/22. Możliwość występu w nich uzyskają te polskie kluby, które zakończą rozgrywki piłkarskiej Ekstraklasy na miejscach 2 oraz 3, a także zdobywca Pucharu Polski.

NENT Group zapowiada, że transmisjom towarzyszyć będzie polski komentarz i studio.
 
NENT Group już wcześniej zapewniła sobie wyłączne prawa do pokazywania spotkań pierwszej oraz drugiej niemieckiej Bundesligi w Polsce, przez okres czterech lat, do sezonu 2024/25.
 

- Naszą ambicją jest, by platforma Viaplay była wiodącym dostawcą treści sportowych i rozrywkowych w Polsce. Będziemy budować naszą pozycję oraz sportowe portfolio krok po kroku. Po ogłoszeniu wyłącznego partnerstwa z Bundesligą, cieszę się, że teraz mogę poinformować o nabyciu praw do transmisji dwóch europejskich rozgrywek klubowych, które będą miały duże znaczenie dla polskich kibiców. Jesteśmy partnerem UEFA od niemal 30 lat i chcemy rozszerzać to partnerstwo także na polskim rynku - podkreślił Anders Jensen, prezes NENT Group.

Aktualnie, do końca sezonu 2020/21, prawa do transmisji Ligi Europy UEFA posiada Grupa Polsat. Transmisje można oglądać w kanałach Polsat Sport Premium.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piłka nożna


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...