reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2022-08-18 - 2022-08-19

DAZN ma Serie A - milionowy kontrakt we Włoszech

dodano: 2021-03-26 22:21 | aktualizacja: 2021-03-28 19:30
autor: Karolina Dobrowolska | źródło: DAZN/TIM/digital-news.it/Lega Serie

DAZN Usługa przesyłania strumieniowego DAZN zapewniła sobie wyłączne prawa do transmisji większego pakietu praw do transmisji meczów włoskiej ligi piłkarskiej Serie A TIM już od nadchodzącego sezonu. Transmisje Serie A trafią we Włoszech z platformy satelitarnej (Sky) do strumieniowej (DAZN i TIMVision).

satkurier.pl
DAZN timvision serie A italia TIM 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
DAZN wygrał przetarg i otrzymał kontrakt na okres 3 lat za około 840 mln euro za sezon. DAZN otrzymał wyłączne prawa do transmisji 7 meczów Serie A, a kolejne 3 transmisje będą współdzielone. 

DAZN i TIM (operator telefonii komórkowej we Włoszech) podpisały umowę dystrybucyjną, która rozszerzając dotychczasowe partnerstwo, przeniesie zawartość usługi streamingowej do TIMVISION na najbliższe 3 lata.

DAZN, któremu przyznano prawa telewizyjne do meczów Serie A na sezony 2021 - 2024, będzie kontynuować dystrybucję meczów przez Internet i wybrał TIM na swojego partnera strategicznego. Tym samym TIM będzie operatorem telefonii i płatnej telewizji, będącym punktem odniesienia dla oferty treści DAZN we Włoszech.

Nowe partnerstwo będzie aktywne od lipca 2021 r., a dedykowane oferty będą zarezerwowane dla klientów TIM na usługę DAZN, która obejmuje mecze Serie A, dla obszaru zasięgu około 5 mln gospodarstw domowych, do tej pory głównie za pośrednictwem satelity (w Sky Italia).

Liga włoska od tygodni nie mogła osiągnąć porozumienia z oferentami i klubami, których zgoda była wymagana. W końcu wystarczająca liczba klubów (16 z 20 klubów) zagłosowała za ofertą DAZN. 

Według doniesień medialnych platforma Sky zaoferowała mniejszą kwotę z ofertą tylko 750 mln euro za sezon. DAZN tym samym przebiło ofertę Sky o 90 mln euro.

Obecnie nie ma żadnych informacji dotyczących miesięcznego abonamentu DAZN, który nieuchronnie wzrośnie w porównaniu z obecnym abonamentem we Włoszech (9,99 euro). Gazzetta dello Sport zakłada, że wzrośnie od 30 do 35 euro miesięcznie, ale wszystko jeszcze do ustalenia. Na razie wiadomo, że kibice będą musieli uzbroić się w dobre łącze internetowe (minimum 8 Mbps) i aplikację DAZN. 

 

Źródło: digital-news.it  fcinternews.it  aroged.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Futbol w TV


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

429 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...