reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Atak na częstotliwość państwowej radiostacji w Niemczech

dodano: 2021-04-03 19:32
autor: KuKa | źródło: 444.hu

Querdenken Nieznani sprawcy zaprzeczający pandemii koronawirusa chwilowo przywłaszczyli sobie częstotliwość niemieckiej, państwowej stacji radiowej WDR w regionie Münster w północno-zachodniej części Niemiec, aby przekazywać swoje wiadomości opinii publicznej, poinformowała w piątek, 2 kwietnia br. niemiecka agencja informacyjna dpa.

WDR
WDR lokalzeit satelita WDR HD Astra 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Federalna Agencja ds. Sieci, która jest odpowiedzialna za podobne sprawy, została powiadomiona o incydencie przez policję z Ahaus. Dochodzenie jest w toku.

Pewna kobieta zgłosiła, że słuchała audycji WDR w swoim samochodzie, gdy transmisja została przerwana, a teorie spiskowe dotyczące epidemii, które przypominały punkt widzenia tzw. ruchu Querdenken, można było usłyszeć przez 45 sekund.

Querdenken (Nonkonformista) to luźno zorganizowany ruch w Niemczech, którego członkowie zaprzeczają istnieniu koronawirusa lub dotkliwości epidemii, rozpowszechniają teorie spiskowe na ten temat i protestują przeciwko ograniczeniom epidemiologicznym w ostatnim czasie.

Stacja radiowa WDR potwierdziła informację w czwartek, 1 kwietnia i stwierdziła, że jej częstotliwość jest atakowana. Od początku marca pojawiły się doniesienia o kilku podobnych zakłóceniach.

Według Federalnej Agencji ds. Sieci, piracki nadajnik radiowy nielegalnie używał częstotliwości WDR. Eksperci z instytucji uważają, że transmisja jest nadawana ze zmieniającej się lokalizacji. Agencja podkreśliła, że nieuprawnione użycie częstotliwości radiowych jest karane surowymi grzywnami.
 

Źródło: 444.hu 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Signal dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD HyperCap II Duo

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

1 790 zł Więcej...

Fransat: CAM + karta

Oryginalny moduł (CAM) CI wraz z kartą Fransat. Zapewnia dostęp...

499 zł Więcej...