reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Soundtrack do serialu Polsatu i AXN „Rysa”

dodano: 2021-04-05 04:21
autor: Łukasz Knapik | źródło: Sony Corporation/satkurier.pl

AXN Polsat „Rysa” We wtorek, 13 kwietnia br. o godz. 22:00 w kanale AXN wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek polskiego serialu „Rysa”. Kolejny projekt stacji AXN, wytwórni U Know Me Records oraz artysty Wojciecha Urbańskiego - soundtrack z muzyką autorstwa Wojtka Urbańskiego do serialu „Rysa” swoją premierę będzie miał w piątek, 9 kwietnia br. i będzie dostępny zarówno jako płyta CD w limitowanym nakładzie kolekcjonerskim jak i w wersji digital w serwisach streamingowych. Swoją premierę ma także teledysk do piosenki „Rysa”, wiodącego utworu serialu, do którego słowa napisała i zaśpiewała Anna Dąbrowska. otychczas serial mogli oglądać widzowie serwisu VOD Ipla.

AXN Polsat „Rysa”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Muzyka do serialu „Rysa” to połączenie świata elektroniki, współczesności z tradycyjnym instrumentarium i ludowymi akcentami. Po jednej stronie mamy syntezatory, głębokie basy i szerokie przestrzenie, charakterystyczne dla muzyki elektronicznej i bliskie mojemu stylowi muzycznemu.  W kontrze do tych elementów użyłem jednak tradycyjnych instrumentów, takich jak lira korbowa, piszczałki, flety oraz instrumenty smyczkowe - mówi Wojciech Urbański. - Chciałem aby dwoistość tej muzyki oddawała zmagania i podwójne życie głównej bohaterki serialu. Żyje ona w pewnym zawieszeniu, między światem ‚dziennym’, który zna i pamięta, ale również ‚nocnym’, który dzieje się poza jej świadomością. Poprzez muzykę starałem się oddać charakter obu tych światów, w jednym z nich dotykając bardzo mrocznych i ciężkich emocji. Do nagrania tych utworów zaprosiłem eksperta muzyki tradycyjnej Sebastiana Wielądka (liry korbowe, piszczałki, flety) oraz wybitnych skrzypków Stanisława Słowińskiego i Agnieszkę Świgut - dodaje.

- To drugie, po „Ultraviolet”, wyzwanie muzyczne, które realizujemy wspólnie w praktycznie takim samym składzie. Muzyka Wojtka idealnie wpasowuje się w filmowo-serialowy klimat, a świetnym dopełnieniem wydania płytowego jest oprawa graficzna Beaty Śliwińskiej. Nasz album zdecydowanie zasługuje na uwagę i jestem dumny, że logo U Know Me Records pojawia się na tak dopracowanej produkcji. Kawał dobrej roboty!

- podsumowuje Marcin Grośkiewicz z U Know Me Records.


Beata Śliwińska „Barrakuz” jest autorką oprawy graficznej płyty. Zaprojektowała również autorski, dedykowany kolaż, który znajduje się wyłącznie w książeczce dołączonej do płyty CD i stanowi unikalny dodatek do tej produkcji. Limitowana kolekcja płyt CD zostanie również podpisana przez Wojciecha Urbańskiego. Płytę z soundtrackiem do serialu „Rysa” można przedpremierowo zamówić w sklepie U Know Me Records.

Na potrzeby serialu powstał utwór „Rysa”, który pojawia się w czołówce produkcji. Muzykę do tej piosenki skomponował Wojciech Urbański, a słowa i śpiew to wykonanie Anny Dąbrowskiej. Do piosenki powstał również teledysk ze scen z serialu, autorstwa agencji Digital Kingdom

„Rysa”, pierwsza część cyklu kryminalnego autorstwa Igora Brejdyganta, to połączenie kryminału z thrillerem psychologicznym. Największą zagadką okazują się bolesne doświadczenia głównej bohaterki. Monika Brzozowska, policjantka pracująca w warszawskim Wydziale Zabójstw, stara się wygrać z dręczącymi ją lękami i ocalić samą siebie. Kobieta, w miarę prowadzenia dochodzenia w sprawie serii morderstw, zaczyna trafiać na tropy prowadzące do niej samej. Bohaterka przeczuwa, że w sprawie chodzi o coś więcej niż zwykłe porachunki. Cierpiąca na zaniki pamięci Brzozowska zostaje wplątana w niebezpieczną grę, która zmusi ją do ponownej walki z demonami przeszłości. Na ekranie widzowie zobaczą między innymi Julię Kijowską, Zuzannę Zielińską, Kingę Preis, Macieja Zakościelnego, Dawida Ogrodnika, Janusza Chabiora i Zbigniewa Zamachowskiego. Premiera telewizyjna serialu „Rysa” odbędzie się we wtorek, 13 kwietnia br. o godzinie 22:00 w AXN. Kolejne odcinki emitowane będą w każdy wtorek o godzinie 22:00.

„Rysa” to produkcja Sony Pictures Television Networks Central Europe, zrealizowana wspólnie z grupą Cyfrowy Polsat. Za produkcję odpowiadał Endemol Shine Polska. Dotychczas serial ten mogli oglądać widzowie serwisu VOD Ipla. Dodajmy, iż trwają zdjęcia do „Układu” - kontynuacji „Rysy” (więcej tutaj).
 
Julia Kijowska w serialu „Rysa”, foto: Sony Pictures Television Networks Central Europe
Julia Kijowska w serialu „Rysa”, foto: Sony Pictures Television Networks Central Europe
Maciej Zakościelny i Julia Kijowska w serialu „Rysa”, foto: Sony Pictures Television Networks Central Europe
Maciej Zakościelny i Julia Kijowska w serialu „Rysa”, foto: Sony Pictures Television Networks Central Europe
Scenarzystą serialu „Rysa” jest Igor Brejdygant, foto: Jakub Celej
Scenarzystą serialu „Rysa” jest Igor Brejdygant, foto: Jakub Celej


„Rysa” - emisja we wtorki (od 13 kwietnia 2021 roku) o godz. 22:00 w AXN.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Miernik Combo GTMedia V8 Finder Pro DVB-S2/T2/C USZKODZONA FONIA

Miernik marki GTMedia dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

399 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...