reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Radio 357 rusza z podcastami

dodano: 2021-04-09 10:08
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Radio 357

Radio 357 Radio 357 uruchamia własną platformę podcastową. Podcasty są tworzone przez ponad 40-osobowy zespół autorów radia. Audycji można słuchać na stronie internetowej i w aplikacji. Już teraz dostępnych jest prawie 700 audycji emitowanych od startu radia. To ponad 1000 godzin podcastów. Codziennie dodawanych jest ok. 20 nowych audycji. Wśród nich są też podcasty specjalne - nieemitowane na antenie. Usługa jest dostępna dla patronów radia.

fot. Darek Kawka
Radio 357 Darek Kawka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Uruchomienie serwisu podcastowego to kolejny etap rozwoju Radia 357 po starcie emisji w styczniu 2021 roku. Słuchacze otrzymują możliwość jego odbioru nie tylko na żywo, ale również na żądanie.
 

- Zmienił się sposób, w jaki korzystamy z mediów. Kiedyś to my musieliśmy dopasować się do wymyślonej przez kogoś ramówki. Teraz to „ramówka” ma się dopasować do preferencji odbiorców. Stąd eksplozja popularności serwisów typu Netflix czy Spotify. Oczekujemy dostępności i różnorodności. Sami chcemy decydować, co i kiedy oglądamy i czego słuchamy. Dotyczy to również słuchaczy radia - mówi Ewa Mieczławska, odpowiedzialna za budowę platformy podcastowej Radia 357.

W nowej usłudze „Twoje 357” patroni radia zyskują dostęp do prawie 700 audycji emitowanych na antenie Radia 357 od momentu jego startu. To ponad 1000 godzin nagrań. Biblioteka będzie uzupełniana codziennie o ok. 20 nowych audycji zaraz po ich emisji.
 

- Mocno stawiamy na dalszy rozwój usługi „Twoje 357”. Chcemy zwiększać możliwości personalizacji sposobu, w jaki radio towarzyszy Słuchaczom. Nazywamy to „drugą anteną”, ale głównie z powodów chronologicznych. Bo nie mam wątpliwości, że z biegiem czasu będzie ona nawet istotniejsza niż „pierwsza”, emitowana na żywo. Słuchacze chcą otrzymywać treści wysokiej jakości od ulubionych autorów w najlepszym dla siebie momencie. I to jest nasza rola. Pozyskać najlepszych autorów, zadbać o maksymalną jakość i dostarczyć nagranie w wygodnej formie. Chcemy być tu istotnym graczem na rynku - mówi Paweł Sołtys z zarządu spółki kierującej Radiem 357.

Podcasty dostępne są w podziale na 16 kategorii tematycznych. Można je przeglądać także po tytule audycji lub nazwisku autora. Dostępne będą również fragmenty dłuższych audycji. W wygodny sposób będzie można posłuchać treści emitowanych na antenie Radia 357, np. porannych rozmów Tomasza Rożka „Pytania z księżyca”, cyklu „Tatowanie” Krystiana Hanke, „Cichych bohaterów” Mateusza Fusiarza czy „Muzycznego gońca” z informacjami muzycznymi. Będzie można także odsłuchać najnowszy serwis informacyjny wraz z serwisem sportowym i prognozą pogody.

W ramach „Twoje 357” publikowane będą także podcasty specjalne, dostępne wyłącznie na platformie podcastowej. Na początku będą to godzinne rozmowy Michała Olszańskiego „Jacy jesteśmy” oraz cykl słuchowisk „Jak Oni To Robią” Justyny Godz, opowiadający o kulisach pracy zespołu radia. Dodatkowo bohaterowie tego cyklu będą odpowiadać na pytania zadawane przez patronów. Zespół zapowiada kolejne produkcje „na wyłączność”.

Zawartość sekcji „Twoje 357” dostępna będzie dla patronów radia.
 

- Wystarczy mieć aktywną subskrypcję w serwisie Patronite na dowolną kwotę. W kilku prostych krokach uruchamiamy konto i potwierdzamy, czy ktoś jest patronem. Sprowadziliśmy ten proces do niezbędnego minimum i prowadzimy przez niego krok po kroku - zapewnia Ewa Mieczławska.

Podcastów można słuchać poprzez stronę internetową radio357.pl oraz przez aplikację Radio 357 dostępną na systemy Android i iOS.


Radio 357 to stacja założona przez byłych dziennikarzy radiowej Trójki. Redakcję tworzy 70-osobowy zespół. Audycje przygotowują m.in. Marek Niedźwiecki, Piotr Kaczkowski, Kuba Strzyczkowski, Marcin Łukawski, Krystian Hanke, Michał Olszański, Ernest Zozuń, Patrycjusz Wyżga, Katarzyna Borowiecka, Marta Malinowska, Marcin Cichoński, Katarzyna Pruchnicka, Tomasz Gorazdowski, Tomasz Rożek, Paulina Wilk, Tomasz Michniewicz, Aleksandra Budka, Gabriela Darmetko, Mateusz Fusiarz, Piotr Stelmach, Marta Kula, Michał Gąsiorowski, Agnieszka Obszańska, Izabela Woźniak, Paweł Sołtys, Daniel Wyszogrodzki, Tomasz Jeleński, Katarzyna Kłosińska, Filip Jaślar, Łukasz Błąd, Krzysztof Szubzda, Bartosz Gil, Baasch, Łukasz Dunaj, Justyna Godz, Agnieszka Szwajgier, Marcin Klimkowski.

Radio 357 wprowadziło również serwisy informacyjne nadawane rano i popołudniu. Przygotowuje je zespół 10 dziennikarzy i reporterów oraz 9 korespondentów zagranicznych. Pracę newsroomu koordynuje Justyna Mączka.

Radio 357 utrzymuje się z wpłat słuchaczy. Aktualnie 27 500 Patronów przekazuje już ponad 600 000 zł miesięcznie poprzez serwis Patronite.

Radia 357 można słuchać bezpłatnie przez aplikację (Android i iOS), stronę internetową, agregatory stacji internetowych (m.in. OpenFM, WP Pilot, Patronite Audio, TuneIn, Replaio, MyTuner, MediaU). Stacja zwiększa także zasięg poprzez rosnącą dostępność w telewizjach kablowych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

389 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

429 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

309 zł Więcej...