reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Garaż 357 w Radiu 357 z koncertami na żywo

dodano: 2021-04-19 09:54 | aktualizacja: 2021-04-19 11:08
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Radio 357

Radio 357 „Jeszcze więcej muzyki” - to hasło promujące nowy cel Radia 357. - Muzyka to tlen, którym oddychamy i na tym chcemy się teraz skupić. Jeżeli kochacie muzykę tak jak my - wpinajcie kable, wykręcamy gałki wzmacniacza i niech nas usłyszą - napisał zespół radia na Patronite. - To będzie "muzyka" rozpisana na wiele instrumentów. I jeśli one zagrają razem - stworzymy coś, czego jeszcze nie było - można przeczytać w opisie zbiórki. Jedną z nowości będzie projekt Garaż 357. W radiowym studio organizowane będą mini-koncerty debiutantów i doświadczonych muzyków.

Marek Niedźwiecki, fot. Dariusz Kawka
Marek Niedźwiecki fot. Dariusz Kawka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- W Radiu 357 chcemy pokazać wartość i siłę muzyki, zwłaszcza tej tworzonej przez polskich Artystów. Wykorzystamy do tego szczególne dla nas miejsce - studio, z którego rozpoczęliśmy nadawanie. To będzie nasz „muzyczny garaż”, w którym jest trochę surowo, trochę "po swojemu", ale obiecująco. My też na początku działaliśmy nieco "garażowo". Będą to sesje wyjątkowe, z których utworzymy wyjątkowe archiwum. Dla Słuchaczy, dla Artystów i dla nas samych - opowiada Piotr Stelmach, koordynujący pracę redakcji muzycznej Radia 357.

Garaż 357 zagra także razem z Listą Piosenek 357. Na żywo będzie można usłyszeć niektóre utwory z notowań oraz prezentacje wybranych nowości do głosowania. Artyści z największą liczbą głosów będą zapraszani na „garażowe” recitale.
 

- Lista Piosenek 357 to przede wszystkim unikatowa społeczność. W piątki wieczorem ekipa Listy siada przed mikrofonem, bo wiemy, że po drugiej stronie, przy głośnikach Słuchacze tak właśnie lubią zacząć weekend. Ale Lista to też ważny punkt na mapie polskich mediów, promocja nowych artystów, premier muzycznych. Będziemy ją rozwijać, widzimy tu ogromny potencjał. Przedstawiamy zestaw muzycznych inicjatyw, które zawarliśmy w haśle: „jeszcze więcej muzyki”. Żeby to się udało - potrzebujemy podnieść miesięczny wpływ od Patronów do poziomu 660 tysięcy złotych, czyli o 30 tysięcy więcej, niż otrzymujemy obecnie - wyjaśnia Paweł Sołtys z zarządu spółki kierującej Radiem 357.

- Połączymy to, co wszyscy znamy i lubimy z czymś nowym. Bez rewolucji, ale też bez stania w miejscu. Z Patronami stworzymy jasne zasady wspólnej zabawy. Ile ma być piosenek w zestawieniu, ile w poczekalni, czy piosenki mogą wracać, czy nie? No i oczywiście kluczowa sprawa - które miejsce ma zapowiadać Helen - mówi Marcin Łukawski. - Równolegle dokończymy system umożliwiający oddawanie głosów na Listę - dodaje.

Zespół radia zapowiada także nowy podcast „LP357”, dostępny wyłącznie dla Patronów. Dołączy on do kilkudziesięciu podcastów regularnie publikowanych na nowej platformie „Twoje 357”. Patroni mogą tu znaleźć audycje emitowane na antenie oraz podcasty przygotowywane tylko dla nich.
 

- Nowy podcast „LP357” to będzie propozycja dla osób „żyjących z muzyką we krwi”. Chcemy połączyć pokolenia. Będziemy odbywać podróże w czasie zderzane z nowościami i prowadzić nieoczywiste rozmowy - opisuje Marcin Łukawski.

Redakcja muzyczna ogłosiła także start głosowania na Polski Top Radia 357. To zestawienie najważniejszych piosenek polskich artystów. Notowanie zostanie przygotowane w oparciu o głosy słuchaczy nadsyłane na kartkach pocztowych.
 

- To Słuchacze wymyślili głosowanie retro, przysyłając na kartkach pocztowych głosy na Listę Piosenek Radia 357. Uznaliśmy, że to wyjątkowy pomysł i pierwsze notowanie Polskiego Topu warto ułożyć właśnie tak. Kartki już spływają. Dostajemy wiele pozytywnych sygnałów, że ma to swój klimat. Wszak nie wszystko na tym świecie, i w radiu również, musi mieć postać zer i jedynek. Te kartki zostawimy sobie na pamiątkę - mówi Piotr Stelmach.

Piosenki z największą liczbą głosów zaprezentują Marcin Łukawski, Marek Niedźwiecki i Piotr Stelmach. Polski Top Radia 357 pojawi się na antenie w poniedziałek 3 maja w godz. 9.00 - 21.00. Piotr Stelmach zapowiada, że podczas Topu pojawią się też nowe elementy. - Pracujemy intensywnie nad mocnymi niespodziankami, ale jeszcze nie wszystko możemy zdradzić - dodaje.


Radio 357 to stacja założona przez byłych dziennikarzy radiowej Trójki. Zespół tworzy obecnie ponad 100 autorów, dziennikarzy oraz osób organizujących pracę radia. Audycje przygotowują m.in. Marek Niedźwiecki, Piotr Kaczkowski, Kuba Strzyczkowski, Marcin Łukawski, Krystian Hanke, Michał Olszański, Ernest Zozuń, Patrycjusz Wyżga, Katarzyna Borowiecka, Marta Malinowska, Marcin Cichoński, Katarzyna Pruchnicka, Tomasz Gorazdowski, Tomasz Rożek, Paulina Wilk, Tomasz Michniewicz, Aleksandra Budka, Gabriela Darmetko, Mateusz Fusiarz, Piotr Stelmach, Marta Kula, Michał Gąsiorowski, Agnieszka Obszańska, Izabela Woźniak, Paweł Sołtys, Daniel Wyszogrodzki, Tomasz Jeleński, Katarzyna Kłosińska, Filip Jaślar, Łukasz Błąd, Krzysztof Szubzda, Bartosz Gil, Baasch, Łukasz Dunaj, Justyna Godz, Agnieszka Szwajgier, Marcin Klimkowski.

Radio 357 wprowadziło również serwisy informacyjne nadawane rano i popołudniu. Przygotowuje je zespół 10 dziennikarzy i reporterów oraz 9 korespondentów zagranicznych. Pracę newsroomu koordynuje Justyna Mączka.

Na początku kwietnia zespół Radia 357 uruchomił usługę „Twoje 357”. To platforma podcastowa umożliwiająca dostęp do ponad 700 audycji emitowanych od startu radia. Obecnie to ponad 1000 godzin podcastów, a codziennie dodawanych jest ok. 20 nowych audycji. Wśród nich są też podcasty specjalne - nieemitowane na antenie. Usługa dostępna jest dla Patronów radia. Podcastów można słuchać poprzez stronę internetową Radio357.pl oraz przez aplikację Radio 357 dostępną na systemy Android i iOS.

Radio 357 utrzymuje się z wpłat słuchaczy. Aktualnie prawie 29 000 Patronów przekazuje już niemal 630 000 zł miesięcznie poprzez serwis Patronite.

Radia 357 można słuchać bezpłatnie przez aplikację (Android i iOS), stronę internetową, agregatory stacji internetowych (m.in. OpenFM, WP Pilot, Patronite Audio, TuneIn, Replaio, MyTuner, MediaU). Stacja zwiększa także zasięg poprzez rosnącą dostępność w telewizjach kablowych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Signal dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

25 zł Więcej...