reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Skarby z odzysku” 2 i wojny w maju w History

dodano: 2021-04-21 07:20
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks

History W maju br. dokumentalno-rozrywkowy kanał History poleca swoim widzom szczególnie takie produkcje programowe jak „Jak Hitler przegrał wojnę”, „Skarby z odzysku” (sezon 2.), „Tajne wojny współczesności” i „Warsztat Danny'ego” (sezon 8.).

History Travis Fimmel („Wikingowie”), Rick Harrison („Gwiazdy lombardu”)


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, maj br. w kanale History przyniesie widzom nowe „Skarby z odzysku”. Ekipa wyburzeniowa Teda Fincha odkryje w ruinach drogocenne artefakty - tam, gdzie inni widzą koniec, oni dostrzegają początek. Widzowie sprawdzą też, jak się ma „Warsztat Danny'ego”, fani motoryzacji będą mogli podziwiać zupełnie nowe samochodowe transformacje. Miłośnikom historii militarnej stacja poleca „Tajne wojny współczesności” - program opowiadający o najbardziej niesamowitych operacjach po II wojnie światowej, a z kolei jej fascynatów kanał zaprasza do odkrycia „Jak Hitler przegrał wojnę”.

Maj 2021 roku w ofercie kanału History:

„Jak Hitler przegrał wojnę” („​How The Nazis Lost The War”)
emisja: w czwartki o 21:00

Jak to się stało, że w łonie potężnej niemieckiej machiny wojskowej, która w latach 30. ubiegłego wieku budziła postrach na całym świecie, popełniono tyle błędów, że już we wczesnych latach 40. państwo doprowadzono na skraj upadku? Program z bliska przygląda się hitlerowskiej III Rzeszy analizując nieposkromioną pychę, jadowitość, hipokryzję i marne zarządzanie jej przywódców. Naziści niezdolni do pokierowania własną partią, a co dopiero krajem w stanie wojny, rozzuchwaleni pierwszymi sukcesami uwierzyli w głoszone przez siebie hasła. Serial obala mity o ich potędze, dowodząc, że pod wodzą uzależnionego od narkotyków narcystycznego Führera ludzie odpowiedzialni za największe zbrodnie XX wieku byli w istocie dbającymi jedynie o własne interesy pochlebcami, którzy w obliczu wojny kompletnie zawiedli (więcej tutaj).

„Skarby z odzysku” 2 („Salvage Kings” 2)
emisja: w środy (od 12 maja br.) o 22:00

W miastach i miasteczkach stale usuwane są stare budynki, by stworzyć miejsce na nowe projekty. Hotele, lotniska, szpitale, banki, fabryki znikają na naszych oczach. Ich koniec jest początkiem pracy Teda Fincha i jego ekipy wyburzeniowej z Priestly Demolition. Niczym współcześni łowcy skarbów polują na ukryte pośród ruin artefakty, zamieniając złomowisko w legendarny sezam.

„Tajne wojny współczesności” („Secret Wars Uncovered”)
emisja: w środy (od 19 maja br.) o 23:00

Jak zapowiada nadawca, serial ujawni tajemnice dotyczące niektórych najbardziej kontrowersyjnych operacji wojskowych prowadzonych po II wojnie światowej. „Tajne wojny współczesności” przedstawią fakty dotyczące mało znanych opinii publicznej batalii. Dzięki analizie archiwalnych dokumentów i wywiadom z ekspertami oraz dziennikarzami poznamy sekrety utajnionych, tuszowanych i kontrowersyjnych działań militarnych ostatnich lat. Animacje komputerowe umożliwią przedstawienie zaawansowanego technologicznie sprzętu i strategii, które zostały wykorzystane przy ich realizacji. Specjaliści militarni, dyplomaci i byli wojskowi pomogą rozpoznać rzeczywisty przedmiot i cel działań służb specjalnych takich jak SAS (Special Air Service) czy CIA (Central Intelligence Agency). Jak daleko rządy niektórych krajów były gotowe posunąć się, by bronić tego, w co wierzą lub odzyskać to, co uznają za sobie należne? Jak i dlaczego wiele z tych operacji zostało utajnionych?

„Warsztat Danny'ego” 8 (​„Counting Cars” 8)
emisja: w niedziele (od 23 maja br.) o 18:10

W Las Vegas Danny Koker „The Count” jest legendą. Danny kupuje, odrestaurowuje i z zyskiem sprzedaje stare samochody i motocykle. Znany z częstych występów w „Gwiazdach lombardu” (więcej tutaj) Danny dosłownie żyje amerykańskimi pojazdami - od legendarnych Fordów Thunderbirdów i klasycznych Chevroletów Corvett, po wypasione Harleye-Davidsony i trójkołowce. Kiedy jakaś maszyna podbije jego serce, nic nie jest w stanie powstrzymać go przed jej zdobyciem. Z pomocą swojej utalentowanej ekipy Danny odnawia, modyfikuje, wyposaża i sprzedaje motoryzacyjne perełki, ale jeśli chce zarobić musi to zrobić szybko. Każdy odcinek prezentuje fascynujące historie o zabytkowych pojazdach, przedstawia zadziwiające transformacje i ujawnia biznesową smykałkę bohatera (więcej tutaj).
 
Danny Koker „The Count” w programie „Warsztat Danny'ego”, foto: A+E Networks
Danny Koker „The Count” w programie „Warsztat Danny'ego”, foto: A+E Networks


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

109 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...