reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
 • Zaloguj

13 mln subskrybentów discovery+

dodano: 2021-04-29 09:55
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Discovery, Inc.

Discovery+ Firma Discovery, Inc. opublikowała wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2021 roku. Szczególnie interesujące są informacje dotyczące platformy streamingowej discovery+ uruchomionej w zeszłym roku. Jak podał David Zaslav, prezes i dyrektor generalny Discovery, miała ona na koniec marca ponad 13 mln subskrybentów.

Discovery+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Globalne wdrożenie discovery+ jest fantastyczne pod każdym względem. Kluczowe wskaźniki, w tym liczba nowych subskrybentów, zaangażowanie klientów i ich utrzymanie, przekraczają nasze oczekiwania i wskazują na zachowanie tego tempa w drugim kwartale. Obecnie w naszym globalnym portfolio mamy łącznie 15 mln subskrybentów bezpośrednich, głównie za sprawą discovery+, po przekroczeniu liczby 13 mln na koniec marca.

Dobre wyniki podkreślają wyjątkową wartość i atrakcyjność naszych treści, marek i osobowości zarówno dla konsumentów, jak i partnerów dystrybucyjnych. Wciąż rozszerzamy zasięg discovery+ dzięki niedawnym debiutom na kanałach Comcast Xfinity i Amazon Prime Video. Jednocześnie nadal rośnie ogólne zaangażowanie widzów z różnymi ekranami w kierunku najchętniej oglądanego portfolio płatnej telewizji w USA. Jest to też siódmy z rzędu kwartał wzrostu dla udziału międzynarodowego

- powiedział David Zaslav, prezes i dyrektor generalny Discovery.

Najważniejsze dane finansowe za pierwszy kwartał 2021 roku:
 • Całkowite przychody Discovery, Inc. w wysokości 2,792 mld dol. wzrosły o 4 proc. w porównaniu z tym samym kwartałem poprzedniego roku lub o 3 proc. bez uwzględnienia rynku walutowego.
  - Wpływy z reklam w USA spadły o 4 proc., a przychody z dystrybucji wzrosły o 12 proc.
  - Przychody z reklam na arenie międzynarodowej wzrosły o 16 proc. lub wzrosły o 8 proc. bez uwzględnienia rynku walutowego, a przychody z dystrybucji pozostały niezmienione lub spadły o 2 proc. bez uwzględnienia rynku walutowego.
 • Zysk netto dla Discovery, Inc. wyniósł 140 mln dol., a rozwodniony zysk na akcję wyniósł 0,21 dol.
 • Całkowita skorygowana OIBDA wyniosła 837 mln dol.
 • Środki pieniężne pochodzące z działalności operacyjnej wyniosły 269 mln dol., a wolne przepływy pieniężne 179 mln dol.

Najważniejsze informacje operacyjne:
 • Na koniec pierwszego kwartału usługa discovery+ miała 13 mln globalnych subskrybentów.
 • Discovery+ został uruchomiony na kanałach Comcast Xfinity i Amazon Prime Video w USA, Starzplay w regionie MENA oraz na telewizorach Samsung Smart TV i urządzeniach Amazon Fire TV w Wielkiej Brytanii i Irlandii.
 • Całkowity udział w oglądalności w międzynarodowym portfolio linearnym wzrósł średnio o 2 proc. w pierwszym kwartale, co oznacza siedem kolejnych kwartałów wzrostu udziałów w ujęciu rok do roku.
 • W pierwszym kwartale Discovery było najczęściej oglądanym portfolio płatnej telewizji w USA wśród kluczowych grup demograficznych i był numerem 1 w portfolio płatnej telewizji pod względem zaangażowania, napędzanym częściowo przez TLC, który był kanałem nr 1 wśród kobiet.

Serwis Discovery+ zadebiutował w Wielkiej Brytanii i Irlandii oraz Indiach w 2020 roku. Zastąpił usługę dplay. W Stanach Zjednoczonych serwis pojawił się 4 stycznia 2021 roku, a następnie zaczął proces wkraczania na ponad 25 kluczowych rynków, w tym do krajów skandynawskich, Włoch, Holandii i Hiszpanii. Serwis ma pojawić się również w Ameryce Południowej, m.in. w Brazylii, oraz w niektórych krajach Azji. W Polsce marka discovery+ zadebiutowała 8 grudnia ub.r. jako kolekcja w ramach usługi Player.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

289 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...