reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Vectra Smart 4K - test dekodera i usługi TV

dodano: 2021-04-29 12:31 | aktualizacja: 2021-07-20 20:52
autor: Anita Kaźmierska | źródło: SAT Kurier 3-4/2021

Vectra Smart 4K Vectra mocno stawia na dywersyfikację i rozwój swoich usług. W październiku 2020 roku do telewizji kablowej, internetu i telefonu dołączyła także telewizję internetową OTT. Co istotne może z niej skorzystać każdy – nie tylko osoba posiadająca internet w Vectrze. Nowa usługa nosi nazwę Telewizji Smart (TV Smart), a wraz z jej premierą operator zaoferował nowoczesny dekoder na Android TV – Smart 4K. Redakcja SAT Kuriera otrzymała wyjątkową możliwość przetestowania Telewizji Smart na dekoderze 4K od Vectry. Zapraszamy do lektury naszej recenzji.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
1 października ub.r. Grupa Vectra wprowadziła nową usługę pod nazwą TV Smart, a razem z nią dekoder 4K oparty o system operacyjny Android TV w wersji 9. Urządzenie Smart 4K umożliwia dostęp do tradycyjnych kanałów telewizyjnych (w tym w rozdzielczości 4K), biblioteki VOD, usług streamingowych oraz gier i aplikacji ze sklepu Google Play. Z nowego dekodera oferowanego wraz z abonamentową usługą Vectra TV Smart (umowa na 24 miesiące) skorzystać może każdy, niezależnie od tego, kto jest jego dostawcą internetu.
 

Oferta Vectra TV Smart obejmuje:
3 pakiety główne:
  • Start – 19,99 zł/mc – 16 kanałów,
  • Standard – 24,99 zł/mc – 39 kanałów,
  • Max – 34,99 zł/mc – 62 kanały;
oraz 3 pakiety dodatkowe:
  • Eleven – 14,99 zł/mc – 5 kanałów,
  • HBO – 24,99 zł/mc – 3 kanały,
  • Cinemax – 10 zł/mc – 2 kanały.

Pakiet Eleven obejmuje wszystkie 4 kanały Eleven Sports oraz Eleven Sports 1 4K. Pakiet HBO zawiera kanały HBO, HBO2 i HBO3, a Cinemax dwie stacje Cinamax.

Drugą nową usługą obok TV Smart jest Smart Multiroom. Jest to propozycja dla abonentów telewizji cyfrowej Vectra. Mogą oni skorzystać z nowego dekodera Android TV, podłączając go do drugiego lub trzeciego posiadanego w domu telewizora. Tym samym, dzięki usłudze Vectra, funkcje Smart będą dostępne również na telewizorach starszej generacji, umożliwiając dostęp do kanałów, różnorodnych aplikacji i innych funkcji dekodera. Taka opcja kosztuje 35 zł miesięcznie.
 
Oferta TV Smart - 3 pakiety główne (stan na 29 kwietnia 2021 roku)

Dekoder Smart 4K

Producentem dekodera Smart 4K (DV8519-Vectra) jest chińska firma Shenzhen SDMC Technology Co., Ltd. W zestawie znajdziemy: dekoder o wymiarach 12x12x2,5 cm, z matowym wykończeniem i eleganckim designem, zasilacz 5V/2A, pilot zdalnego sterowania i baterie (2x AAA), kabel HDMI (1,5 m), kabel Ethernet (1,5 m) oraz instrukcję.

Na panelu przednim znajdują się: przycisk włączania/wyłączania (tryb uśpienia) oraz diody: Power, Wi-Fi i Ethernet. W prawy bok wbudowano wejście dla kart microSD, oraz dwa porty USB: w wersjach 2.0 i 3.0.
 

Panel tylny obejmuje: złącze Ethernet (10/100 Mb/s), cyfrowe optyczne wyjście audio SPDIF, złącze HDMI 2.0a z HDCP 2.2 oraz gniazdo zasilania 5V/2A.
 

Pilot zdalnego sterowania jest modelem pracującym w oparciu o technologię Bluetooth i wspiera wyszukiwanie głosowe. Oprócz podstawowych przycisków, takich jak power, nawigacja, ekran główny, powrót i Vol+/- (oraz Ch+/- w alternatywnej wersji pilota), przewidziano dodatkowo: TV, VOD, Kids i Netflix. Pozwalają one odpowiednio na: przejście do telewizji na żywo, biblioteki VOD, strefy dla dzieci i usługi streamingowej Netflix. Pilot zdalnego sterowania do Smart 4K jest lekki, ma opływowe kształty i jest bardzo wygodny w użytkowaniu (za sprawą świetnego rozmieszczenia przycisków), idealnie wpisując się w aktualne rynkowe trendy.

Smart 4K jest wyposażony w 4-rdzeniowy procesor 1,8 GHz ARM Cortex-A53 na układzie Amlogic S902X2, o wydajności 16.560 DMIPS, oraz układ graficzny Mali-G31 MP2 OpenGL ES3.2D. W zakresie oferowanej pamięci, Smart 4K ma wbudowane 2 GB pamięci RAM DDR3 i 16 GB pamięci flash eMMC. Wspomniane parametry zapewniają szybką pracę urządzenia.

Dekoder obsługuje funkcję Bluetooth 4.2, przez co można podłączyć do niego nie tylko pilot, lecz także np. pada, co z pewnością docenią miłośnicy gier, czy klawiaturę Bluetooth dla szybkiego wpisywania znaków.
 
Dekoder Vectra Smart 4K z innym wariantem pilota

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Testy


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...