reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Panna Marple” 2 i seriale w maju w Epic Drama

dodano: 2021-04-29 23:58
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Epic Drama W maju br. filmowo-serialowy kanał Epic Drama poleca swoim widzom szczególnie takie seriale jak „Panna Marple” (sezon 2.), „Sprawy Frankie Drake” (sezon 4.), „Proces Christine Keeler”, „Projekt Manhattan” i „Biała księżniczka”, a w ramach pasma „Najlepsze filmy i seriale” taką produkcję jak „Rozpustnice”.

Epic Drama „Odwilż” Anna Chipovskaya


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Maj 2021 roku w ofercie kanału Epic Drama:

„Panna Marple” 2
twórcy: Agatha Christie, Stephen Churchett, Stewart Harcourt i Kevin Elyot, obsada: Geraldine McEwan, Sophia Myles, Aidan McArdle, James D'Arcy, Frances de la Tour, Emilia Fox, Greta Scacchi, Carey Mulligan i Timothy Dalton
emisja: od soboty, 1 maja br. o 21:30

Panna Jane Marple kontynuuje swoje detektywistyczne przygody - w drugiej serii rozwiązuje kolejne kryminalne zagadki. W czasie swojej podróży po kraju trafia do uroczych z pozoru wiosek, które wcale nie są tak idylliczne, jak się wydają. Próbuje rozwiązać sprawę morderstwa właściciela Sittaford House w środku burzy śnieżnej; bada także samobójstwo pozornie spowodowane przez anonimowe, pełne nienawiści listy. Śmierć i zaginięcie dwóch pań z domu opieki uruchamiają poważne śledztwo, a gdy młoda kobieta doświadcza dziwnych zjawisk w swoim nowym domu, panna Marple wkracza do akcji, by pomóc jej odkryć prawdę. Drugi odcinek tej serii, „Zatrute pióro”, otrzymał dwie nagrody na „New York International Film and TV Festival” w 2007 roku; występują w nim między innymi James D’Arcy, Frances de la Tour, Jessica Hynes czy Imogen Stubbs (więcej tutaj).

„Sprawy Frankie Drake” 4
twórcy: Carol Hay i Michelle Ricci, obsada: Lauren Lee Smith, Chantel Riley, Rebecca Liddiard, Sharron Matthews i Wendy Crewson
emisja: we wtorki o 21:30

Czwarty sezon rozpoczyna się od niezwykłych, leśnych podchodów, w których biorą udział bohaterki: detektywi i najlepsze przyjaciółki, Mary Shaw i Flo Chakowitz. Szybko okazuje się, że to śmiertelnie niebezpieczna zabawa. Frankie i Trudy badają sprawy morderstw, porwań, napadów i otruć - od dzikich lasów po świat wyższych sfer, od podziemnego kabaretu po fabrykę słodyczy. Wykorzystując swoją pozycję funkcjonariuszki policji obyczajowej, Mary może szperać w policyjnych aktach i podsłuchiwać dyskusje policjantów, podczas gdy Flo bada raporty z autopsji, prowadzi naukowe eksperymenty i wykorzystuje swoje nowo nabyte umiejętności medyczne. W tym sezonie Frankie ma nowego adoratora - Europejczyka, kierowcę wyścigowego. Trudy marzy o własnym domu, Mary zakochuje się w niewłaściwym facecie, Flo zakłada rodzinę - ale jak zawsze nie brakuje też niebezpieczeństw, emocji, intryg i wiernej przyjaźni. Rebecca Liddiard, grająca w serialu rolę Mary, w czwartym sezonie dołączyła także do grupy jego scenarzystów: napisała scenariusz jednego z odcinków razem z kierownikiem produkcji, Peterem Mitchellem. Najwyraźniej złapała pisarskiego bakcyla, bo później stworzyła własny, animowany program z udziałem postaci granych przez nią i Sharon Matthews, zatytułowany „Mary and Flo: On the Go” (więcej tutaj).

„Proces Christine Keeler”
twórcy: Amanda Coe, obsada: Sophie Cookson, James Norton, Emilia Fox, Ben Miles, Ellie Bamber i Anthony Welsh
emisja: w środy o 21:30

Jak zapowiada nadawca, świeże i poruszające spojrzenie na jeden z najbardziej znanych i głośnych skandali w historii Wielkiej Brytanii, który wybuchł w latach 60. XX wieku. Wydarzenia znane jako „Afera Profumo” doprowadziły do rezygnacji premiera Harolda Macmillana. Seks, szpiegostwo i kłamstwa odegrały główną rolę w skandalu, który w 1963 roku zdominował brytyjskie media, wstrząsnął rządem i doprowadził do procesu modelki Christine Keeler. Serial, którego akcja rozgrywa się w okresie zmian w polityce klasowej, płciowej i rasowej lat 60., ukazuje kulisy wydarzeń, które okazały się przełomem w najnowszej historii Wielkiej Brytanii, opowiedzianych poprzez życie kluczowych postaci i retrospekcje. W 2020 roku twórcy serialu zostali docenieni przez branżę. Inma Azorin otrzymała nominację do nagrody BAFTA za „Fryzury i makijaż”, zespół zajmujący się postprodukcją dźwięku został nominowany do nagrody Broadcast Award, a Anna Rackard otrzymała nominację do nagrody IFTA za „Najlepszą scenografię” (więcej tutaj).

„Projekt Manhattan”
twórcy: Sam Shaw, obsada: Rachel Brosnahan, Ashley Zuckerman, Olivia Williams, Katja Herbers, John Benjamin Hickey i Daniel Stern
emisja: w czwartki o 22:45

Serial ukazuje fabularyzowaną wersję wydarzeń, które doprowadziły do powstania pierwszej bomby atomowej w Los Alamos w Nowym Meksyku. Widzowie śledzić będą losy genialnych, choć niedoskonałych naukowców i ich rodzin, którzy próbują jakoś funkcjonować w świecie tajemnic i sekretów przenikających każdy aspekt ich codziennego życia. Charlie Issacs wraz z rodziną przybywa do Los Alamos i przekonuje się, jak wygląda życie ludzi pracujących nad najbardziej tajnym projektem na świecie. W ośrodku działają dwie, rywalizujące ze sobą grupy naukowców: jedną kieruje Reed Akley, drugą - Frank Winter. Żona Franka, Lisa - botanik - zaczyna coś podejrzewać, kiedy dostrzega, jak zmieniają się miejscowe rośliny. W 2015 roku seria zdobyła nagrodę Primetime Emmy za sekwencję tytułową. Jej twórca, Sam Shaw, w roku 2018 otrzymał nagrodę Gildii Scenarzystów Amerykańskich (Writers Guild Award) za serial „Castle Rock”, a wcześniej - w 2013 roku - był nominowany do tego wyróżnienia za serial „Masters of Sex” (więcej tutaj).

„Najlepsze filmy i seriale”:
„Rozpustnice”
emisja: w piątki (od 21 maja br.) o 21:30

W majowym paśmie „Najlepsze filmy i seriale” Epic Drama wraca do klasyki: stacja zaprosi na „Rozpustnice”. Widzowie powrócą do tętniącego życiem, kosmopolitycznego świata XVIII-wiecznego, georgiańskiego Londynu, gdzie wspaniała Margaret Wells i jej córki zajmują się najbardziej lukratywną działalnością biznesową w mieście - usługami seksualnymi. Margaret stara się pogodzić role matki i właścicielki domu publicznego (więcej tutaj).

„Biała księżniczka”
twórcy: Philippa Gregory i Emma Frost, obsada: Jodie Comer, Jacob Collins-Levy, Rebecca Benson, Michelle Fairley i Richard Dillane
emisja: od środy, 26 maja br. o 21:30

Serial telewizyjny oparty na powieści Philippy Gregory o tym samym tytule, będącej częścią serii książek „The Cousin’s War” („Wojna kuzynów”). Anglia jest pozornie zjednoczona przez małżeństwo księżniczki Elżbiety z Yorku (Lizzie) i króla Henryka VII - ale małżonków dzieli wiele, zarówno na płaszczyźnie osobistej, jak i w kwestiach politycznych. Rozdźwięk między nimi grozi ponownym rozdarciem królestwa. Krążą plotki, że dawno zaginiony brat Elżbiety, książę Ryszard, żyje i planuje objąć tron, zmuszając Lizzie do dokonania wyjątkowo trudnego wyboru między mężem z rodu Tudorów a chłopcem, który może być jej krewnym i prawowitym królem z rodu Yorków. To opowieść o władzy, rodzinie, miłości i zdradzie, ukazująca jeden z najbardziej burzliwych okresów w historii Wielkiej Brytanii z punktu widzenia kobiet toczących nieustanną walkę o angielski tron. To już drugi serial oparty na historii kobiet, które miały trwały wpływ na dziedzictwo dynastii Tudorów; Michelle Fairley, która wciela się w postać Małgorzaty Beaufort, została laureatką nagrody dla „Najlepszej aktorki” w ramach „Women’s Image Network Awards” w 2018 roku (więcej tutaj i tutaj).
 
Jodie Comer w serialu „Biała księżniczka”, foto: Viasat World
Jodie Comer w serialu „Biała księżniczka”, foto: Viasat World
Jacob Collins-Levy i Jodie Comer w serialu „Biała księżniczka”, foto: Viasat World
Jacob Collins-Levy i Jodie Comer w serialu „Biała księżniczka”, foto: Viasat World
Holli Dempsey, Ash Hunter i Alfie Allen w serialu „Rozpustnice”, foto: Viasat World
Holli Dempsey, Ash Hunter i Alfie Allen w serialu „Rozpustnice”, foto: Viasat World
Sophie Cookson w serialu „Proces Christine Keeler”, foto: Viasat World
Sophie Cookson w serialu „Proces Christine Keeler”, foto: Viasat World
Ben Miles i Sophie Cookson w serialu „Proces Christine Keeler”, foto: Viasat World
Ben Miles i Sophie Cookson w serialu „Proces Christine Keeler”, foto: Viasat World
Christina Fox (z lewej) w serialu „Sprawy Frankie Drake”, foto: Viasat World
Christina Fox (z lewej) w serialu „Sprawy Frankie Drake”, foto: Viasat World
Chantel Riley i Lauren Lee Smith w serialu „Sprawy Frankie Drake”, foto: Viasat World
Chantel Riley i Lauren Lee Smith w serialu „Sprawy Frankie Drake”, foto: Viasat World


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 1-2/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2022

12 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 25cm

Aluminiowy stojak ścienny 25cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

75 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

319 zł Więcej...