reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Klasyczne - elektryczne” w Polsat Viasat Explore

dodano: 2021-05-12 02:36 | aktualizacja: 2021-05-12 09:33
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat Explore „Klasyczne - elektryczne” W piątek, 14 maja br. o godz. 22:00 w kanale Polsat Viasat Explore wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 1. sezonu brytyjskiego programu „Klasyczne - elektryczne” („Vintage Voltage”). Obawy związane ze zmianami klimatycznymi i emisją spalin inspirują do podejmowania różnych działań. Zespół pomysłowych mechaników wykorzystuje najnowsze technologie i osiągnięcia inżynieryjne, aby restaurować klasyczne pojazdy, przebudowywać je i przekształcać w samochody elektryczne.

Polsat Viasat Explore „Klasyczne - elektryczne”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Każdy odcinek serii skupia się na przebudowie jednego klasycznego pojazdu, takich jak Porsche 914 czy Volkswagen Camper. Każdy z nich ma wyjątkową historię, z każdym wiążą się inne wyzwania projektowe i inżynieryjne. Jak zapowiada nadawca, szybkie tempo, duża dawka wiedzy i rozrywki - seria „Klasyczne - elektryczne” to współczesne spojrzenie na kwestię renowacji i przebudowy samochodów. Premiera programu odbędzie się w piątek, 14 maja br. o godzinie 22:00 w kanale Polsat Viasat Explore.

Samochody elektryczne przeżywają swój rozkwit. Wcześniej uważano je za wynalazek niepotrzebny i generujący zbyt wysokie koszty, ale obecnie auta napędzane energią elektryczną zyskują coraz więcej zwolenników. W sercu Walii mieści się zakład Electric Classic Cars, w którym eksperci przekształcają klasyczne samochody we w pełni elektryczne auta. Walijscy mechanicy są pionierami na tym nowym i szybko rozwijającym się rynku. Dla każdego klienta tworzą niestandardowe konstrukcje, a ich innowacje pomagają autom zwiększyć niezawodność i osiągnąć lepszą wydajność jazdy. Niektóre starsze klasyki wymagają modernizacji hamulców i zawieszenia, aby poradzić sobie z dodatkową mocą. Dzięki temu zyskują również dodatkowe udoskonalenia, takie jak: ogrzewanie elektryczne, wspomaganie kierownicy czy system hamowania rekuperacyjnego. 

Założyciel Electric Classic Cars - Richard Morgan „Moggy”, wraz ze swoim zespołem, w programie mierzy się z dziesięcioma klasycznymi samochodami, w tym między innymi z takimi egzemplarzami jak Karmann Ghia, Land Rover Defender czy Porsche 914.

Karmann Ghia: ikona stylu lat 60. ubiegłego wieku. Volkswagen Karmann Ghia prezentuje się okazale, ale nigdy nie był tak szybki, jak mógł się wydawać. Moggy wraz z zespołem zainstalują w nim napęd elektryczny, ale czy są w stanie zapewnić mu osiągi, na jakie zasługuje, nie rujnując przy tym klasycznych wrażeń z jazdy?

Land Rover Defender: to pierwszy elektryczny samochód z napędem na cztery koła. Takie auta są duże i ciężkie, a ich układy napędowe skomplikowane. Być może właśnie dlatego tak niewiele osób decyduje się na zmianę napędu na cztery koła na napęd elektryczny. Próba unowocześnienia ikony XX wieku zmusza zespół ekspertów, by wymyślili na nowo niemal każdy aspekt mechaniki. Zadanie jest o tyle trudniejsze, że Land Rover Defender posiada słabo zaawansowane technologicznie podstawy. Czy uda się znaleźć sposób, by zapewnić samochodowi maksymalną moc i zasięg przy jednoczesnym zachowaniu napędu na cztery koła?

Porsche 914: zadanie polega na zaprojektowaniu elektrycznego, sportowego samochodu, który firma Porsche mogłaby skonstruować w latach 70. ubiegłego wieku. Ze względu na niezwykłą stylistykę i skromną moc, model 914 nigdy nie cieszył się szczególną popularnością, ale zawsze miał duży potencjał. Czy eksperci zdołają wykrzesać z siebie wszystkie siły, żeby stworzyć najlepsze elektryczne Porsche 914?

Premiera pierwszego sezonu programu „Klasyczne - elektryczne” odbędzie się w piątek, 14 maja br. o godz. 22:00 w kanale Polsat Viasat Explore. Kolejne odcinki będą emitowane w piątki o godzinie 22:00 (więcej tutaj).
 
Uczestnik programu „Klasyczne - elektryczne”, foto: Richard Heeley/BiteTheHand Creative Limited
Uczestnik programu „Klasyczne - elektryczne”, foto: Richard Heeley/BiteTheHand Creative Limited


„Klasyczne - elektryczne” - sezon 1., emisja w piątki (od 14 maja 2021 roku) o godz. 22:00 w kanale Polsat Viasat Explore.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

Mini PC Android Openbox AND-95

OPENBOX AND-95 to urządzenie - player 4K, który działa na...

189 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

549 zł Więcej...