reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Dużo szybsze wysyłanie danych w Netii

dodano: 2021-05-17 06:42
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat

Netia nie ma jak w sieci Jak poinformował operator, Netia (grupa Cyfrowy Polsat) znacząco zwiększyła prędkość wysyłania danych w szybszych wariantach usług dostępu do internetu w technologiach światłowodowych (ETTH, FTTH-GPON, HFC). Na sieci HFC (gigabitowe sieci w Warszawie i Krakowie) wartość upload wzrosła nawet 5-krotnie i przewyższa większość analogicznych usług konkurentów.

Netia schody wzrost


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w komunikacie, od wtorku, 11 maja 2021 roku usługi dostępu do internetu świadczone przez Grupę Netia na bazie nowoczesnych łączy gigabitowych (ETTH, HFC, FTTH-GPON na sieci własnej oraz BSA) w opcjach od 300 Mb/s do 1 Gb/s posiadają nowe maksymalne prędkości wysyłania danych (upload). Najbardziej znaczące przyspieszenie nastąpiło w przypadku opcji do 1 Gb/s (z „do 100 Mb/s” na „do 300 Mb/s”) oraz opcji do 300 Mb/s w technologii HFC (z „do 10 Mb/s” na „do 50 Mb/s”).

Aktualna prędkość pobierania i wysyłania danych dla łączy ETTH i FTTH przedstawia się następująco: szybki internet Max 300 - pobieranie do 300 Mb/s, wysyłanie do 50 Mb/s, szybki internet Max 500 - pobieranie do 500 Mb/s, wysyłanie do 50 Mb/s, szybki internet Max 600 - pobieranie do 600 Mb/s, wysyłanie do 100 Mb/s (wcześniej do 60 Mb/s), szybki internet Max 1000 - pobieranie do 1 Gb/s, wysyłanie do 300 Mb/s (wcześniej do 100 Mb/s).

Na łączach HFC warianty Max 300 i Max 500 zyskały analogiczne wartości maksymalnej prędkości wysyłania danych jak pozostałe łącza gigabitowe. Ze względów technologicznych wysyłanie danych w opcjach Max 600 i Max 1000 w technologii HFC wynosi do 60 Mb/s. Jak zapewnia operator, są to wartości nawet o 50 proc. wyższe od oferowanych przez operatorów, którzy świadczą usługi w tej samej technologii.    

Zmiany profili prędkości obejmują zarówno nowych, jak i obecnych klientów usług dostępowych Grupy Netia. Aby zacząć korzystać z nowych, wyższych prędkości należy zrestartować urządzenie dostępowe. Obecni klienci Netii, którzy korzystają z wolniejszych opcji prędkości na łączach nowej generacji, mogą podnieść prędkość swojego łącza w ramach warunków obowiązujących dla danej umowy lub przedłużyć umowę na nowych warunkach (dotyczy klientów, którym wkrótce kończy się lub skończyła się umowa terminowa) (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii IPTV


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik TechniSat TERRABOX T3 DVB-T/T2 HEVC

TERRABOX T3 to odbiornik do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T...

159 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,0m w wersji v2.1 dla...

49 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD HyperCap II Duo

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

1 790 zł Więcej...