reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Hakerzy włamują się do Electronic Arts - ukradziono kod źródłowy gry

dodano: 2021-06-13 14:04 | aktualizacja: 2021-06-15 11:00
autor: Dr. Hack | źródło: CNN/GB Hackers/EA

EA Sports Electronics Arts logo 360px.jpg Niedawno jeden z największych dystrybutorów gier wideo na świecie, EA Sports (Electronic Arts), przeszedł poważny cyberatak. Według doniesień grupa hakerów ukradła kod źródłowy niektórych gier wideo EA Sports. Electronics Arts wydała oświadczenie w sprawie tego cyberataku.

GB Hackers/satkurier.pl
EA Sports Hacked GB hackers 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Hakerzy włamali się do systemów Electronic Arts, jednego z największych na świecie wydawców gier wideo, i ukradli kod źródłowy używany w grach tej firmy - potwierdził rzecznik EA.
 
Posty na forach internetowych pokazują, że 6 czerwca hakerzy twierdzili, że uzyskali 780 GB danych od Electronic Arts, w tym kod źródłowy Frostbite, który jest silnikiem gry napędzającym kilka serii gier, w tym FIFA, The Sims, Madden i Battlefield 2042.
 
Hakerzy twierdzili, że oferują „pełną możliwość wykorzystywania ze wszystkich usług EA”. Twierdzili również, że ukradli narzędzia do tworzenia oprogramowania dla FIFA 21 i kod serwera do dobierania graczy w FIFA 22. 

Hakerzy twierdzą, że udało im się uzyskać dostęp do wszystkich danych i usług EA o wartości 28 mln dol. 

Niestety utrata kontroli nad kodem źródłowym może być problematyczna dla biznesu EA, bo kod źródłowy może teoretycznie zostać skopiowany przez innych programistów lub wykorzystany do tworzenia hacków do gier.
 
Hakerzy mogą przeszukiwać kod, identyfikować wady exploitów i sprzedawać kod źródłowy cyberprzestępcom w darknecie.
 
Na razie EA twierdzi, że nie uzyskano dostępu do żadnych danych gracza i nie mamy powodu sądzić, że istnieje jakiekolwiek ryzyko dla prywatności graczy. Po tym incydencie EA wprowadziło ulepszenia bezpieczeństwa i nie oczekuje wpływu na działalność. 

Oświadczenie EA w sprawie niedawnego incydentu naruszenia bezpieczeństwa:

- Badamy niedawny incydent związany z wtargnięciem do naszej sieci, podczas którego wykradziono fragment kodu źródłowego gry i powiązane z nim narzędzia. Nie uzyskano dostępu do danych graczy, i nie mamy powodów by przypuszczać, że prywatność graczy została w jakikolwiek sposób naruszona. Po tym incydencie wprowadziliśmy już usprawnienia w zakresie bezpieczeństwa i nie spodziewamy się dalszego wpływu tego wydarzenia na nasze gry oraz naszą firmę. W ramach śledztwa aktywnie współpracujemy z przedstawicielami organów ścigania i innymi ekspertami.


Źródło: gbhackers.com  www.ea.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ataki komputerowe


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

339 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

279 zł Więcej...