reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2022-05-26 - 2022-05-27

77. ORLEN Rajd Polski na antenie Motowizji [wideo]

dodano: 2021-06-16 20:24
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Motowizja

Motowizja 77. ORLEN Rajd Polski W weekend 18-20 czerwca czeka nas święto każdego fana sportu motorowego - 77. ORLEN Rajd Polski. Jubileuszowa impreza, obchodząca swoje setne urodziny, będzie transmitowana w Motowizji, która jednocześnie jest patronem medialnym Rajdu.

Motowizja
Motowizja 77. ORLEN Rajd Polski


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W 1921 roku sześć załóg ruszyło w trasę z Warszawy do Białowieży i z powrotem do Warszawy. Tak rozpoczęła się historia drugiego najstarszego rajdu na świecie po Rajdzie Monte Carlo. Od tamtej pory wiele się zmieniło, ale wciąż Rajd Polski to jedne z najważniejszych tego typu zawodów w naszym kraju i jedne z najważniejszych na świecie.

77. edycja ORLEN Rajdu Polski ponownie będzie rundą FIA ERC oraz ProfiAuto RSMP, co oznacza bogatą listę startową, obfitującą w nazwiska ze ścisłego topu. Z numerem jeden pojedzie zwycięzca ostatniej edycji, dwukrotny rajdowy mistrz Europy Aleksiej Łukjaniuk. W gronie faworytów zdecydowanie znajdują się także zawodnicy znani z rajdowych mistrzostw świata - Andreas Mikkelsen oraz Craig Breen. Obaj startowali w Rajdzie Polski, kiedy była to runda WRC, Fin ją nawet w 2016 roku wygrał.

Z całą kawalkadą przyjezdnych powalczy krajowa czołówka z Mikołajem Marczykiem na czele. Mistrz Polski z 2019 rozpoczął sezon od objęcia prowadzenia w klasyfikacji generalnej ProfiAuto RSMP na litewskich szutrach. Swój szesnasty start w krajowym klasyku zaliczy Grzegorz Grzyb - więcej razy w Rajdzie Polski brali udział jedynie Marek Ryndak i Krzysztof Hołowczyc.

Bazą rajdu ponownie będą Mikołajki, a rywalizacja będzie się toczyć głównie na szutrowych odcinkach specjalnych Warmii i Mazur. Głównie, ponieważ z okazji stulecia Rajdu Polski przygotowano wyjątkowe wyzwanie. W niedzielę załogi udadzą się w drogę do Warszawy, gdzie zakończy się 77. ORLEN Rajd Polski na kultowej ulicy Karowej.

Sytuacja pandemiczna sprawiła, że organizatorzy musieli podjąć niezwykle trudną decyzję o organizacji zawodów bez udziału kibiców. Rywalizacja w centrum Warszawy będzie jednak transmitowana na żywo na antenie Motowizji, a także w mediach społecznościowych stacji.

Stulecie Rajdu Polski to także znakomita okazja do celebracji tych, którzy przez ten czas odnosili sukcesy w tej historycznej imprezie. Zanim z ulicą Karową zmierzą się najlepsze obecnie załogi Polski i Europy, o prym powalczą rajdowe legendy. W Historycznym Kryterium Karowa wezmą udział między innymi Andrzej Jaroszewicz trzykrotny zwycięzca Rajdu Polski oraz tacy legendarni kierowcy polskich rajdów jak Błażej Krupa, Tomasz Ciecierzyński i Janusz Szerla. Towarzyszyć im będą równie legendarni mistrzowi rajdowego pilotażu Tomasz Szostak oraz Marek Oziębło. To najsilniejsza obsada polskich Rajdowych Mistrzów, jaka w ostatnich latach pojawiła się jakimkolwiek polskim rajdzie.

Motowizja także dołoży swoją cegiełkę do celebracji stulecia Rajdu Polski. Przez cały weekend od 18 do 20 czerwca ramówka wypełniona będzie dokumentalnymi pozycjami o najwybitniejszych polskich zawodnikach i legendarnych polskich rajdówkach. Pokazany zostanie również film Wojciecha Majewskiego stworzony specjalnie na tę okazję, którego premiera będzie miała miejsce w przerwie transmisji z ulicy Karowej. Dodatkowo widzowie będą mogli przypomnieć sobie ostatnią edycję Rajdu Polski.
 

- ORLEN Rajd Polski to wyjątkowa impreza. Pamiętam jak po raz pierwszy byłem na odcinkach specjalnych w krainie tysiąca jezior i byłem onieśmielony ich magią, a także wyjątkowością. Ogromne wrażenie zrobiła też na mnie pasja polskich kibiców, od których bił podziw wobec najlepszych załóg Europy i radość, że mogą uczestniczyć w czymś tak fenomenalnym. Z tego powodu Motowizja zrobiła wszystko co w swojej mocy, by dać kibicom rajdów maksymalną ilość emocji i informacji z tegorocznego, jubileuszowego Rajdu Polski. Odcinek specjalny na ulicy Karowej połączony z rywalizacją prawdziwych legend tego sportu to wydarzenie, które zdarza się dosłownie raz na sto lat. Cały weekend na naszej antenie będzie jedną wielką celebracją Rajdu Polski, ukoronowaną transmisją na żywo z legendarnej ulicy Karowej – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Specjalny program na 100-lecie Rajdu Polski w Motowizji:

18 czerwca (piątek)

16:00 Moto Archiwum Wojtka Majewskiego
16:20 RSMP Raport Rajd Polski 2019
16:50 Motoikony – Krzysztof Hołowczyc
18:15 Kuzaj – rajdowe życie
19:15 Kulig – niedokończony rajd
19:45 HRSMP Rajd Polski 2019
20:00 Kultowe Rajdowe (Polonez)
20:35 Moto Archiwum Wojtka Majewskiego
22:00 Motoikony – Sobiesław Zasada

19 czerwca (sobota)

14:10 Rajdowe Mistrzostwa Europy 2019 - Polska - podsumowanie rajdu
15:05 Kultowe Rajdowe (Polonez)
15:40 Moto Archiwum Wojtka Majewskiego
17:15 Kultowe Rajdowe (Fiat 126p)
17:50 Kultowe Rajdowe (Fiat 125p)
18:20 Kultowe Rajdowe (Polonez 2)
18:55 Moto Archiwum Wojtka Majewskiego - Odcinek specjalny - Rajd Polski (premiera)
20:00 Moto Archiwum Wojtka Majewskiego
20:20 RSMP Raport Rajd Polski 2019
20:50 Motoikony – Krzysztof Hołowczyc
22:15 Kuzaj – rajdowe życie
23:15 Kulig – niedokończony rajd
23:45 HRSMP Rajd Polski 2019

20 czerwca (niedziela)

14:10 Rajdowe Mistrzostwa Europy 2019 - Polska - za kulisami rajdu
14:40 Motoikony – Sobiesław Zasada
15:40 Moto Archiwum Wojtka Majewskiego
16:15 Rajd Polski - Karowa - transmisja, cz.1 - transmisja Historycznego Kryterium Karowa z okazji stulecia Rajdu Polski
17:20 Rajd Polski - szybkość, pasja, emocje (premiera)
17:50 Rajd Polski - Karowa - transmisja, cz.1 - transmisja odcinka specjalnego 77. ORLEN Rajdu Polski na ulicy KarowejMateriał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Motosport


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

79 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Fransat: CAM + karta

Oryginalny moduł (CAM) CI wraz z kartą Fransat. Zapewnia dostęp...

499 zł Więcej...