reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Portugalia traci ponad 200 mln euro rocznie przez piractwo

dodano: 2021-08-17 20:28
autor: Janina Klepacka | źródło: FEVIPE/Lusa

Piractwo portugalia piracy 360px.jpg Portugalski rynek audiowizualny traci co najmniej 200 mln euro rocznie z powodu piractwa. Szacunki pochodzą od dyrektora generalnego Portugalskiego Stowarzyszenia Ochrony Dzieł Audiowizualnych (FEVIPE), Paulo Santosa. Szacuje się też, że w Portugalii jest ponad 0,5 mln użytkowników pirackich usług IPTV, co na kraj, który ma 10,3 mln mieszkańców, stanowi ogromną liczbę piratów.

sapo
Piractwo portugalia piracy IPTV 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według Santosa szacunki są nawet zaniżone, a liczba ta obejmuje tylko kwotę, którą państwo portugalskie traci z tytułu podatku VAT i ceł z tytułu opłat licencyjnych.

W wywiadzie dla agencji informacyjnej Lusa Paulo Santos przytoczył badanie przeprowadzone przez brytyjską firmę konsultingową MUSO, z którego wynika, że ​​liczba odwiedzin nielegalnych stron internetowych w Portugalii wzrosła o 55 mln, głównie dzięki odosobnieniu przy okazji pandemii koronawirusa.

Piractwo filmowe wzrosło w Portugalii aż o 47% podczas pandemii. Nielegalny dostęp do seriali telewizyjnych i innych programów wzrósł o 28%.

Szacuje, że w Portugalii jest ponad 500 tys. użytkowników nielegalnych usług IPTV, które „mocno szkodzą” operatorom płatnej telewizji w Portugalii, w tym sportowym stacjom Sport TV i Eleven Sports, które przez to mają dużo mniej legalnych widzów.

Według Santosa filmy i seriale telewizyjne są treściami najczęściej piraconymi w Portugalii, a następnie są wskazywane transmisje piłkarskie, bo Portugalczycy kochają piłkę nożną.

Aktualnie portugalski parlament debatuje nad projektem ustawy, która przewiduje „skuteczne i szybkie mechanizmy walki z piractwem” i możliwe, że zostanie przyjęty po wakacjach. 

Ten rodzaj piractwa obejmuje różne przestępstwa, od nielegalnego dostępu do sygnału telewizyjnego operatora, przez przekazanie go innym użytkownikom (sharing), a także oszustwa podatkowe, pranie brudnych pieniędzy, itp.

Ponadto posiadanie pirackiego dekodera do nielegalnego odbioru kanałów może być również bramką do ataków hakerskich, między innymi phishingu lub spyware.


Źródło: movs.world  newsbeezer.com  sapo.pt

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...