reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Kuchenne rewolucje” 23 w TVN i ITVN

dodano: 2021-09-01 09:25 | aktualizacja: 2021-09-01 22:55
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVN Discovery/satkurier.pl

TVN „Kuchenne rewolucje” W czwartek, 2 września br. o godz. 21:30 w telewizji TVN, a w kolejnych dniach w kanale ITVN (TVN International), wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 23. sezonu programu „Kuchenne rewolucje”, którego producentem jest Constantin Entertainment. Magdalena Gessler kolejny raz wyruszy w Polskę. Wcześniejsze odcinki mogą obecnie oglądać widzowie stacji TVN, TVN Style i ITVN (TVN International).

TVN „Kuchenne rewolucje” Magda Gessler


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapewnia nadawca, „Kuchenne rewolucje” od jedenastu lat budzą emocje widzów siedzących przed telewizorami. Próżno szukać na mapie Polski miejsc, gdzie Magdalena Gessler jeszcze nie dotarła. W najnowszym sezonie odwiedzi między innymi: Zamość, Jawor, Golub-Dobrzyń i Inowrocław. Restauratorka zmieni nie tylko menu i wygląd lokali, ale przede wszystkim sposób myślenia ludzi o ich gastronomicznym biznesie. I choć w czasie pandemii zadanie wydaje się podwójnie trudne, dla Magdaleny Gessler nie ma rzeczy niemożliwych.

Jesienią br. program zawita między innymi do Piekar Śląskich. Kilka lat temu, na jednym z dużych osiedli mieszkaniowych, Tomasz zdecydował się otworzyć restaurację Tasty. Trzydziestojednoletni mężczyzna po studiach zarządzania powinien tryskać energią i pomysłami, tymczasem gastronomię wybrał nieco przypadkowo i dość pochopnie. Zniechęcony nieudaną próbą podboju branży budowlanej postanowił zostać restauratorem. Taka praca wydawała mu się lekka i przyjemna. Zaczął z rozmachem, zatrudniając cztery lata temu 25 osób. Brak doświadczenia w branży szybko zaowocował chaosem i finansowymi kłopotami, a liczba pracowników zaczęła topnieć z miesiąca na miesiąc. Nadejście pandemii dopełniło dzieła. Obecnie Tomasz zatrudnia menedżera, sprzątaczkę i pomoc kuchenną. Brakuje tylko kucharza. W tej sytuacji każdy z pracowników bierze się za gotowanie, choć nie ma o tym specjalnego pojęcia. Każdy robi wszystko, a o motywację trudno, bo młody właściciel zalega z wypłatami. Czy Magdalenie Gessler uda się zaprowadzić porządek na tym kulinarnym statku bez sternika?

Widzowie przeniosą się też do Janek, wsi położonej na południe od Warszawy, znanej kierowcom pokonującym trasę ze stolicy Polski do Krakowa. Rodzinną restaurację, o zdecydowanie nie kulinarnej nazwie Ajax, prowadzi tu od lat Marcin. Lokal ma bardzo długą tradycję. Rodzice mężczyzny jeszcze za czasów Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej otworzyli tu przydrożny bar z dobrym polskim jedzeniem, który od początku cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Marcin przejął już świetnie prosperujący biznes. Wraz z rodzicami wybudował tu hotel, a do niego przeniósł restaurację Ajax. Okoliczni mieszkańcy chętnie urządzali tu wesela i wszelkie uroczystości rodzinne. Smakoszy przyciągała dziczyzna, bo właściciel jako zapalony myśliwy zadbał, by w restauracji można było zjeść mięso z dzika czy jelenia. Niestety, pandemia rozpostarła nad biznesem czarne chmury. Z dnia na dzień trzeba było zamknąć przed gośćmi i hotel, i restaurację. Zamiast dochodów zaczęły pojawiać się zaległe rachunki i rosnące długi, a z czasem nawet groźba bankructwa. Czy restauratorka podołała temu karkołomnemu zadaniu w środku szalejącej pandemii?

Kolejnym punktem na mapie będzie Żyrardów. W samym centrum miejscowości leży Cafe Filiżanka i wbrew mylącej nieco nazwie, nie jest to kawiarnia, a restauracja. Od dwunastu lat prowadzi ją 46-letnia Aneta. Gastronomia była jej pasją i wielkim marzeniem. Pragnąc je ziścić, rzuciła przed laty bezpieczną i dobrze płatną pracę w biurze. Początkowo serwująca domowe obiady restauracja pani Anety cieszyła się popularnością, ale z czasem mieszkańcy Żyrardowa zaglądali tu coraz rzadziej. Pandemia „rozłożyła lokal na łopatki”. Pogrążonej w kłopotach finansowych i rozpaczy właścicielce pomaga ukochany tata Zbigniew. Sama przyznaje, że właśnie ojciec jest najważniejszym mężczyzną w jej życiu, jej bohaterem i wzorem. Nie jest jednak czarodziejem i nie potrafi zdjąć klątwy wiszącej nad Filiżanką. A gdzie tata nie może, tam Magdalenę Gessler czas wysłać. Ekspertka kulinarna swoje rewolucje przeprowadziła już w ponad trzystu polskich restauracjach. Ale czy zna się na magii? Czy odczaruje Cafe Filiżankę (więcej tutaj)?
 
Magdalena Gessler na grafice promującej program „Kuchenne rewolucje”, foto: TVN Discovery
Magdalena Gessler na grafice promującej program „Kuchenne rewolucje”, foto: TVN Discovery
Magdalena Gessler w programie „Kuchenne rewolucje”, foto: TVN Discovery
Magdalena Gessler w programie „Kuchenne rewolucje”, foto: TVN Discovery


„Kuchenne rewolucje” - sezon 23., emisja w czwartki (od 1 września 2021 roku) o godz. 21:30 w TVN. Program ten będą mogli również oglądać widzowie kanału ITVN (TVN International), a wcześniejsze odcinki tego programu mogą obecnie oglądać widzowie stacji TVN, TVN Style i ITVN (TVN International).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

499 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...