Lechia Gdańsk - Piast Gliwice w TVP Sport i 4K

dodano: 2021-09-14 14:34 | aktualizacja: 2021-09-16 15:23
autor: Janusz Sulisz | źródło: Ekstraklasa/TVP Sport/satkurier.pl

PKO Ekstraklasa CANAL+ sport TVP sport 2021 nowa grafika 360px.jpg Jednym z najciekawszych meczów 8. kolejki PKO BP Ekstraklasy będzie piątkowy pojedynek Lecha Poznań z Wisłą Kraków - transmisja w CANAL+ 4K Ultra HD. Równie interesująco zapowiadają się sobotni mecz Lechii Gdańsk z Piastem Gliwice oraz niedzielne spotkanie Legii Warszawa z Górnikiem Łęczna - obie transmisje w CANAL+ 4K Ultra HD. Spotkanie Lechii z Piastem w TVP Sport, a piątkowy mecz otwarcia Zagłębia Lubin z Termaliką w nSport+.

PKO Ekstraklasa

Lech vs. Wisła Kraków
Mecz drużyn Lecha Poznań i Wisły Kraków, które zajmują odpowiednio 1. i 4. miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Dobra forma piłkarzy obu drużyn na początku sezonu pozwala mieć nadzieję na to, że przed laty elektryzujący kibiców ligowy klasyk ponownie będzie wielką piłkarską ucztą. Można powiedzieć, że to hit tej kolejki.
Transmisja tego piątkowego meczu w technologii 4K w CANAL+ 4K Ultra HD.

Lechia vs. Piast
W tym spotkaniu emocji nie powinno zabraknąć. Piąta i szósta drużyna PKO Ekstraklasy spotykają się w 8. kolejce. Lechia Gdańsk podejmie Piasta Gliwice. Poprzedni sezon nie ułożył się idealnie dla obu zespołów, które rok wcześniej stanowiły o sile PKO Ekstraklasy. Na razie jest niezły, ale ani Lechia, ani Piast jeszcze nie zachwyciły. Po 7 kolejkach gdańszczanie zajmują 5. miejsce z 10 oczkami, a gliwiczanie są na 6. pozycji z podobnym dorobkiem punktowym. Lechia wygrała na razie tylko 2 spotkania, za to aż 4 zremisowała. Piast odniósł 3 zwycięstwa i dołożył jeden remis.

Lechia od 1 września gra pod wodzą nowego szkoleniowca. Tomasz Kaczmarek na razie poprowadził zespół w jednym spotkaniu i wywalczył remis. Dla Piasta pierwsza potyczka po przerwie reprezentacyjnej okazała się bardzo pechowa. Stracił punkt w 97. minucie spotkania z Zagłębiem. Teraz oba zespoły zmierzą się w sobotę 18 września o godz. 20:00 w Gdańsku.

Czy Lechia po raz kolejny zremisuje? A może przerwie serię? Po raz ostatni gdańszczanie z trzech punktów cieszyli się w połowie sierpnia. Rywale powoli powiększają przewagę. Ta Lecha Poznań wynosi 5 punktów, ale przed oboma klubami są jeszcze Śląsk Wrocław, Wisła Kraków i Pogoń Szczecin.

Legia vs. Łęczna
Mistrzowie Polski mają bardzo fatalny start sezonu ligowego. W pierwszych 5 meczach Legia uzbierała zaledwie 6 punktów za zwycięstwa z Wisłą Płock i Wartą Poznań. Przegrała natomiast m.in. z Wisłą  Kraków i Radomiakiem Radom. Mając 2 nierozegrane mecze Legia znajduje się w strefie spadkowej! Teraz mierzy się z innym beniaminkiem, Górnikiem Łęczna, który jest podbudowany zwycięstwem, 3:2 z Wisłą Płock. Legia ma problemy kadrowe i widać, że nie ma dobrych piłkarzy do walki na dwóch frontach. Teraz Legia nie może sobie pozwolić na kolejne potknięcie, bo to się może źle skończyć. Legia będzie po trudnym, wyjazdowym meczu LE ze Spartakiem Moskwa.
Transmisja tego meczu w CANAL+ Premium, CANAL+ Sport 3 i CANAL+ 4K Ultra HD.

Plan transmisji - 8. kolejka PKO BP Ekstraklasa:

17 września (piątek)

18:00 KGHM Zagłębie Lubin - Bruk-Bet Termalica Nieciecza, CANAL+ Sport, CANAL+ Sport 3, nSport+