reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Ron Iddles: Dobry gliniarz” w CBS Reality

dodano: 2021-09-17 14:58
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International

CBS Reality „Ron Iddles: Dobry gliniarz” W niedzielę, 19 września br. o godz. 22:00 w kanale CBS Reality wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek australijskiego programu „Ron Iddles: Dobry gliniarz” („Ron Iddles: The Good Cop”). Jak zapowiada nadawca, to opowieść o policjancie starej daty - twardym, pomysłowym i nieprzekupnym. Bohaterem programu jest detektyw Wydziału Zabójstw - Ron Iddles, który rozpracował pozornie nierozwiązywalne sprawy przy pomocy głowy i serca. Seria jest czymś więcej niż dokumentalnym programem kryminalnym. To mistrzowska lekcja o pracy detektywistycznej. Serial oparty jest na bestsellerowej książce Justine Ford pod tytułem „The Good Cop”.

CBS Reality „Ron Iddles: Dobry gliniarz”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Seria ukazuje kulisy pracy twardego i prawdziwego gliniarza z antypodów. Detektyw Ron Iddles powraca w programie do najważniejszych spraw, które prowadził w trakcie swojej kariery. Przedstawione dochodzenia były trudne, wymagające, często pozornie nie do rozwikłania, jednak dzięki wykorzystaniu intuicji, sprytu, głowy i serca udało się je Ronowi Iddlesowi rozwiązać. Przez wiele lat stacje telewizyjne marzyły wręcz o nagraniu programu z tym śledczym. Teraz Ron Iddles przeszedł na emeryturę i jest gotów, by opowiedzieć swoją historię.

Z programu widzowie dowiedzą się, w jaki sposób gliniarz z krwi i kości wsadził za kratki więcej morderców niż jakikolwiek inny detektyw w Australii. Każdy odcinek zabierze widzów za kulisy najtrudniejszych spraw Rona, który jest narratorem całej opowieści. Historie ilustrują dramatyczne rekonstrukcje zdarzeń nakręcone w nowoczesnym stylu kryminału noir. Uzupełnieniem opowieści Rona Iddlesa będą sugestywne spostrzeżenia rodzin ofiar, jego kolegów z Wydziału Zabójstw, dziennikarzy, a także informatorów i podejrzanych. Wiele z tych osób nigdy nie przedstawiło swojej historii w telewizji.

W jednym z odcinków Ron Iddles szuka mordercy pochodzącego z Polski Sławomira Tomczyka, który pracował jako ochroniarz. Pewnej lutowej nocy w 2002 roku pełnił on służbę  w Cranbourne na przedmieściach Melbourne. W trakcie obchodu zauważył, że z jednego z kół jego furgonetki zeszło powietrze. Sławomir Tomczyk zabrał się za wymianę, gdy nagle został zaatakowany, związany i pobity tak dotkliwie, że zmarł na miejscu. Ciało mężczyzny porzucono w altance śmietnikowej na tyłach budynku, w którym zmarły pracował. Jego zwłoki zostały znalezione jeszcze tej samej nocy. Wczesnym rankiem Ron Iddles przybył na miejsce zdarzenia. W trakcie dochodzenia okazało się, że ktokolwiek zabił ochroniarza, celowo przebił oponę w jego aucie i czekał gotów do ataku. Dlaczego zginął Sławomir Tomczyk i w jaki sposób Ron Iddles odkrył jego zabójcę? O tym będzie można dowiedzieć się z piątego odcinka serialu „Ron Iddles: Dobry gliniarz", który zostanie wyemitowany w niedzielę, 17 października br. o godzinie 22:00 w kanale CBS Reality. 

Premiera serii „Ron Iddles: Dobry gliniarz” odbędzie się w niedzielę, 19 września br. o godzinie 22:00 w kanale CBS Reality. Kolejne odcinki emitowane będą w każdą niedzielę (do 24 października br.) o godzinie 22:00 (więcej tutaj)

„Ron Iddles: Dobry gliniarz” - w kolejnych odcinkach:

Odcinek 1.
emisja: w niedzielę, 19 września br. o 22:00

Sprawa brutalnego morderstwa 16-letniej Michelle Buckingham pozostawała nierozwiązana przez prawie 30 lat - dopiero Ron Iddles zdołał rozwiązać tę zagadkę. 

Odcinek 2.
emisja: w niedzielę, 26 września br. o 22:00

Ron Iddles spełnił życzenie umierającego człowieka i doprowadził do uniewinnienia pewnej kobiety, rozwiązując sprawę z 1982 roku dotyczącą morderstwa sześcioletniej Bonnie Clarke z Melbourne.

Odcinek 3.
emisja: w niedzielę, 3 października br. o 22:00

Ron Iddles był pierwszym detektywem na miejscu morderstwa, które wstrząsnęło Melbourne: Jane Thurgood-Dove została zastrzelona na oczach swych dzieci na własnym podjeździe domu na przedmieściach.

Odcinek 4.
emisja: w niedzielę, 10 października br. o 22:00

Ron Iddles dostaje cynk od drobnego przestępcy. Informacja prowadzi go do rozwiązania sprawy dotyczącej morderstwa, narkotyków i przestępczego podziemia.

Odcinek 5.
emisja: w niedzielę, 17 października br. o 22:00

Ron Iddles uświadamia sobie, że w sprawie morderstwa ochroniarza Sławomira Tomczyka aresztował niewłaściwego człowieka - więc pracuje jeszcze ciężej, aby udowodnić jego niewinność.

Odcinek 6.
emisja: w niedzielę, 24 października br. o 22:00

Rona Iddlesa przez długi czas prześladowało jego pierwsze śledztwo w sprawie zabójstwa w 1980 roku Marii James, właścicielki księgarni. Nowe dowody mogą teraz pomóc w rozwiązaniu tej tajemnicy.
 
Ron Iddles w programie „Ron Iddles: Dobry gliniarz”, foto: AMC Networks International
Ron Iddles w programie „Ron Iddles: Dobry gliniarz”, foto: AMC Networks International


„Ron Iddles: Dobry gliniarz” - emisja w niedziele (od 19 września 2021 roku) o godz. 22:00 w CBS Reality.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 1-2/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2022

12 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

39 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD HyperCap II Duo

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

1 790 zł Więcej...