reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

GONET.TV walczy o przywrócenie wszystkich kanałów TVP3 do oferty

dodano: 2021-10-05 14:50 | aktualizacja: 2021-10-06 12:37
autor: Anita Kaźmierska | źródło: GONET.TV/satkurier.pl

GONET.TV Operator platformy streamingowej GONET.TV, czeska spółka goNET, informuje, iż jest aktualnie w trakcie rozmów z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji. Dotyczą one możliwości dalszego oferowania regionalnych kanałów TVP3. Początkowo GONET.TV udostępniał wszystkie 16 kanałów TVP3, jednak - jak informuje operator - TVP usunęła je z oferty GONET.TV, pozostawiając jedynie sygnał oddziału katowickiego.

TVP3 TVP 3 Trójka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Sytuacja dotycząca telewizji internetowych, które działają na zasadzie OTT (internetowa telewizja bez stałego połączenia), w dalszym ciągu nie jest w pełni transparentna i zrozumiała na polskim rynku. Nie są jasne ani prawa, jakie przysługują dostawcom takiej usługi, ani obowiązki, które dana usługa musi spełnić - informuje Pavel Górecki, prezes zarządu GONET.TV.

Stąd, GONET.TV postanowił rozpocząć walkę o pełne prawa swoich użytkowników. Czeski dostawca chce nie tylko oferować lepszą alternatywę dla IPTV i telewizji satelitarnej, lecz także wywalczyć równe prawa dla firm oferujących OTT w Polsce, jakie przysługują właśnie dostawcom wspomnianych telewizji. Jednym z punktów zapalnych jest ostatnie wyłącznie z oferty wszystkich regionalnych kanałów TVP3 w ramach usługi GONET.TV.
 

- Zgodnie z prawem, wszyscy dostawcy TV w Polsce są zobowiązani do emitowania kanałów TVP1, TVP2 oraz jednego z regionalnych kanałów TVP3. W przypadku lokalnego dostawcy telewizji światłowodowej, takie rozporządzenie jest jak najbardziej sensowne. Z kolei w sytuacji, kiedy telewizja jest o zasięgu ogólnopolskim, np. dostawcy TV OTT, koniecznym jest prezentowanie pełnej oferty, tj. wszystkich stacji kanałów lokalnych TVP3. Dzięki czemu każdy widz takich platform może zapoznać się z informacjami z interesującego go regionu Polski - informuje Pavel Górecki.

W tej kwestii platforma GONET.TV zwróciła się do KRRiT z zapytaniem o możliwość emisji wszystkich kanałów regionalnych TVP3. W odpowiedzi TVP usunęła wszystkie kanały regionalne TVP3 z oferty GONET.TV, pozostawiając jedynie sygnał oddziału katowickiego, informuje operator.
 

- W naszej opinii, takie działania to ograniczanie prawa każdego obywatela do informacji na temat aktualności z regionu. Jest to także przejaw dyskryminacji, z którą postanowiliśmy walczyć. Wierzymy, że w naszej batalii zyskamy wsparcie z wielu stron, zarówno naszych widzów, jak i innych dostawców OTT w Polsce. Przyświeca nam wszak uniwersalny cel – by wywalczyć prawo do informacji dla wszystkich widzów. Firma GONET.TV oferuje telewizję internetową również w innych krajach Europy Środkowej i w żadnym z nich nie spotkała się z tyloma utrudnieniami, a już nigdy ze strony telewizji publicznej. Chcemy i będziemy walczyć o prawa dla naszych widzów - kwituje prezes zarządu GONET.TV.

Redakcja satkurier.pl zwróciła się do przedstawiciela GONET.TV z zapytaniem, jakie konkretnie kroki poczynił operator w staraniach o przywrócenie kanałów TVP3 do oferty.
 

- Oczywiście nie możemy ujawnić w pełni naszych działań, które mają doprowadzić do tego, aby Polacy mieli dostęp do takich samych usług, jakie oferujemy w innych krajach UE. Nie mniej, jesteśmy aktualnie w trakcie rozmów z KRRiT. W ich trakcie zaprezentujemy pogłębioną analizą prawną, która potwierdza nasze prawo do nadawania wszystkich regionalnych kanałów TVP3. Co więcej, ta opinia poświadcza, że możemy legalnie emitować także inne kanały TVP, których w tej chwili niestety nie ma w naszej ofercie, właśnie z powodu blokady ze strony telewizji publicznej. Po zapoznaniu się z naszymi argumentami, Krajowa Rada udzieli nam ostatecznej odpowiedzi. W przypadku braku pozytywnej decyzji, będziemy w dalszym ciągu podejmowali dalsze kroki zmierzające do włączenia zarówno naszych użytkowników, jak i naszej konkurencji do walki o równe prawa dla wszystkich widzów. O konkretnych działaniach będziemy informowali na bieżąco. Mamy jednak nadzieję, że uda nam się zdobyć możliwości nadawania kanałów TVP dla polskich widzów OTT, a wszystkie rozmowy i działania będą odbywały się w duchu kompromisu i porozumienia z telewizją publiczną - powiedział dla satkurier.pl Pavel Górecki, prezes zarządu GONET.TV.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Optibox NGEN H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki OptiBox firmy AX...

109 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,0m w wersji v2.1 dla...

59 zł Więcej...