reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ponad 2 mln gosp. domowych może pozostać bez telewizji

dodano: 2021-10-07 11:56
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

DVB-T2 NTC naziemna telewizja cyfrowa HEVC 2021 360px.jpg Mirosław Kalinowski, dyrektor Krajowego Instytutu Mediów, podał podczas trwającej w dniach 4-5 października br. konferencji PIKE 2021 interesujące dane dotyczące przygotowania polskich widzów na zmianę standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej z DVB-T/MPEG-4 na DVB-T2/HEVC. Jak wynika z przeprowadzonego przez KIM badania, 2,27 mln gospodarstw domowych nie posiada sprzętu umożliwiającego odbiór w tym nowym standardzie.

PIKE
PIKE Czy jesteśmy gotowi na DVB-T2 HEVC


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na 5 mln gospodarstw domowych w Polsce wyłącznie z naziemną telewizją cyfrową, 71 proc. ma możliwość odbioru DVB-T2, ale tylko około 50 proc. DVB-T2 z HEVC. Oznacza to, że aktualnie 2,27 mln gospodarstw domowych nie ma możliwości odbioru DVB-T2/HEVC. Są to głównie osoby starsze, z małych miejscowości, w małych gospodarstwach domowych i o małych możliwościach ekonomicznych.

Co więcej 74 proc. spośród tych 5 mln gospodarstw domowych nie wie o planowanej zmianie standardu na DVB-T2/HEVC, która ma nastąpić w połowie przyszłego roku.

Aby zwiększyć świadomość widzów, KIM rekomenduje zintegrowaną komunikację w obszarach informacji, technologii i reklamy. Ma to obejmować m.in. uruchomienie dedykowanej strony internetowej, interaktywnego chatu, infolinię, artykuły sponsorowane i ulotki, piktogramy na ekranie telewizorów, dedykowane kanały testowe, listy modeli telewizorów DVB-T2 HEVC na stronach producentów, wielokanałową kampanię reklamową oraz komunikację łączącą zmianę standardu z ważnymi wydarzeniami, np. sportowymi.

Jak informuje KIM, wśród 2,27 mln gospodarstw domowych niegotowych sprzętowo na DVB-T2/HEVC, 94 proc. ma tylko jeden telewizor, 68 proc. ma telewizor starszy niż 6 lat, 18 proc. ma Smart TV.

Krajowy Instytut Mediów, został utworzony przez przewodniczącego KRRiT dnia 31 grudnia 2020 roku. Jest instytucją gospodarki budżetowej.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii NTC w Polsce


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 249 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...